Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Robertpl

Pewna alternatywa jak otworzyć wałsny biznes........

Recommended Posts

Witam

 

Sam nie będę się rozpisywał, bo wszystko jest napisane w linku poniżej. Dla przybliżenia tematy za cytuję część artykułu z www.wp.pl.

 

"Własny biznes pod patronatem AIP może założyć każdy, kto nie ukończył 30. roku życia. Startując w inkubatorze, nie trzeba rejestrować własnej firmy Zaproponowaną działalność formalnie prowadzi inkubator. Młody przedsiębiorca może rozwijać swoją firmę, ale prawnie reprezentuje go AIP. Dzięki temu biznesmen nie musi płacić składek ZUS, organizacja prowadzi również księgowość firmy, tworzy umowy, udziela porad prawnych. Inkubatory pielęgnują i chronią młody biznes przed czyhającą wszędzie biurokracją.

 

Zalety inkubatorów

 

    * minimalizacja ryzyka przy prowadzeniu działalności

    * skupienie się na działalności firmy, realizowaniu zleceń, szukaniu klientów, a nie na sprawach administracyjno-organizacyjnych, finansowo-księgowych itp.

    * zwolnienie ze składek ZUS (przy statusie studenta do 26 roku życia)

    * prowadzenie firmy pod okiem ekspertów

    * elastyczna możliwość przejścia na własna działalność gospodarcza

- Prowadzenie firmy za pośrednictwem AIP to mniejsza odpowiedzialność. Pracownicy AIP przypominają o wszystkim, mam wyznaczone osoby, które opiekują się sprawami księgowymi mojej firmy - mówi Artur jeden z młodych przedsiębiorców.

 

- 90 proc. firm, które po okresie 2-letniej pre inkubacji, wychodzi z inkubatora, rejestruje własną działalność gospodarczą - dodaje Grzegorz Stępień, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Warszawskim."

 

 

http://finanse.wp.pl/kat,104764,title,Kasa-na-mlodych-przedsiebiorcow,wid,11540676,wiadomosc.html?ticaid=18d73

 

 

http://www.inkubatory.pl

 

 

Robert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj znajomy zalozyl firme w takim inkubatorze, i to naprawde dziala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Partner_PFG

Oczywiście, że Inkubatory to świetna rzecz dla osób, które:

a) mają PLAN

B) posiadają ODPOWIEDNIĄ WIEDZĘ, która pozwoli go zrealizować

c) posiadają ODPOWIEDNI KAPITAŁ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest c4ash

Czytalem podobny artykul. Wypowiedzi okolo 40 mlodych przedsiebiorcow przed 30 - wszyscy zrezygnowali z pracy na etacie, a skupili sie na wlasnym biznesie i wyszli na tym bardzo dobrze.

 

A jesli chodzi o kapital na poczatek, to duza zaleta sa dotacje z UE. Kilka osob skorzystalo z tego i sa na bardzo duzym plusie (mowie o tych z artykulu).

 

Az zal, ze to dotyczy tylko tych przed 30... ja juz sie nie lapie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inkubatory to świetne rozwiązanie ale nie jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich. Wybierane są osoby z najlepszymi pomysłami i szansami na zarobek. Tak więc jeśli ktoś chce skorzystać z takiej opcji musi się porządnie przygotować, potrzebny jest innowacyjny pomysł, wiedza i chęci do działania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To też świetna możliwość dla freelancerów. Nie trzeba wynajmować biura, koszty są naprawdę w porządku. Trzeba mieć tylko pomysł na sturtup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tylko, że nawet jak ma się fajny pomysł to przez nasze głupie prawo i niejasne bardzo często przepisy. Musimy liczyć się z tym, że może nas spotkać coś nieprzyjemnego i dobry pomysł pada. Dlatego sam uczestniczę w projekcie który znany jest bardziej jako ustawa Budrewicza przedsiębiorcy i nie tylko tworzą przepisy, które mają sprzyjać biznesowi w Polsce, a jednocześnie dawać szanse na rozwój pracowników, hamować niekompetencje urzędników można o tym poczytać - http://www.robimyustawe.org/ co najważniejsze można dołączyć i też tworzyć projekt, który mam nadzieję, że przejdzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moyy, gdyby ustawa Budrewicza przeszła, byłby to istny cud nad Wisłą (biorąc oczywiście poprawkę na anty obywatelskie podejście polskiej władzy). Po co wszak ułatwiać ludziom życie, ważne żeby przywalić karę, nałożyć obowiązek uzyskania kolejnego zezwolenia, ganiać człowieka po urzędach, aby tylko wpływy do budżetu się zgadzały (a to, że raz się wiek emerytalny podniesie, raz obniży, to już szczegół - budżet to wytrzyma). To jest chore i całe szczęście, że są ludzie, którzy działają w takim kierunku, aby to zmienić. Ich należy wspierać, gdyż źle na pewno nie chcą. Jedynie tyle, aby było normalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.  Chatbox

  You don't have permission to chat.
  Load More
 • News

 • Latest companies news

 • Posts

  • Sprawa jest inna i głębsze dno ma.  Akademicka dyskusja na ten temat może być ciekawa, dopóty dopóki nie dotyka ciebie.  Ale do rzeczy.  Lat temu kilka małżonka moja była w ciąży jak to u kobiet bywa. Usg i inne takie w kolejnych terminach. Wszystko szło dobrze aż tak mniej więcej do połowy ciąży.  Za namową pojechaliśmy podobno do jednego z lepszych specjalistów w tym kraju. Porobił badania, popatrzył i wydał werdykt. "Trzeba usunąć".  Jakieś tam plamki w głowie dziecka przekraczały dopuszczalne normy.  Małżonka spłynęła z fotela a mi jakby ktoś w mordę dał.  Po otrzasnieciu się pytamy o szczegóły.  Przez te plamki dziecko na pewno będzie miało zespół Downa, a być może jakieś inne wady genetyczne.  Wtedy prawo w Polsce pozwalało dokonać aborcji w takich przypadkach, jak jest teraz to nie wiem.  I z tą wiadomością pojechaliśmy do domu. Stara ciągle zalana łzami a ja nie wiem co mam myśleć.  Po przegadaniu wielu godzin doszliśmy do wniosku, że co będzie to będzie. Małżonka jednak urodzi.  Od tamtej pory minęło już trochę lat. Dzieciak chowa się nad wyraz dobrze, urodził się bez żadnych wad i nawet bym powiedział, że przegania rówieśników pod względem rozwoju.  Tak więc dyskusja jest fajna, dopóki nie zostajesz postawiony przed wyborem.  Widziałem wiele śmierci, wiele razy ryzykowałem życiem i ogólnie nie uważam się za osobę bojaźliwa. Podjęcie decyzji o aborcji było ponad moje siły i odwagę.  Do tego już po porodzie, gdy okazało się, że wszystko jest ok naszła mnie pewna myśl.  Gdybym się dowiedział, że na moje życzenie zabiłem własnego, zdrowego syna to pewnie byłby grany sznurek na strychu.  Tak z grubsza wygląda podejmowanie takich decyzji. Ja nie jestem ani przeciw ani za, ale moim zdaniem w tym temacie ludzie chcą decydować nie zdając sobie sprawy z psychicznych konsekwencji, lub zgoła je odrzucając. 
  • Ja staram się być apolityczny a cóż to znaczy w moim przypadku.  Ano to, że według mnie wszystkich z wiejskiej powinno się postawić pod sąd. Niektórych pozamykać a niektórych odstrzelić.  I choć mogą się to wydawać poglądy skrajne to chciałbym wspomnieć, że za zdradę stanu, jeszcze nie tak całkiem dawno, dawano w łeb.  To natomiast jak wygląda obecna polityka to według mnie nic innego niż ta właśnie. Za przyzwoleniem strony prawej, lewej, góry i dołu.  Co do demokracji z początku wątku. Demokracja jak rzecze definicja to władza ludu, tyle, że ta władza to iluzja i miraz do kierowania tymże ludem. Demokracja daje mi to, że raz na kilka lat mogę iść postawić krzyżyk, ale nawet nie na tego na kogo bym chciał, tylko na tych wybranych przez wybrańców.  No i nawet niech będzie. Jednak co w przypadku gdy społeczeństwu ten wybraniec jednak przestanie odpowiadać? Jak go wywalić ze stanowiska? Tu już tak kolorowo i szumnie jak przy wybieraniu nie jest.  Gdziez więc ta władza ludu? Skoro jedyne co mogę to wybrać czyj but będzie mi na karku stał.  "Korwin bzdury pisze" nie do końca bym się zgodził. Nie gada wcale tak głupio jak mogło by się wydawać. Fakt robi to w sposób taki jaki robi, przez co jego odbiór jest jaki jest. Do tego jest ogólna nagonka medialna na niego aby zrobić z niego idiote itp.  Nie twierdzę, że zgadzam się z jego poglądami ale ocenianie słów na podstawie tego kto je wypowiada wypacza sens tychże.  Jeśli te same słowa powiedział by np papież to wątpię żeby tyle tv i gazet tak chętnie rzucało hasłami o szaleństwie i takie tam.  Przyszło nam żyć w czasach kiedy to ludzie patrzą na las nie widząc drzew. W których jedyna słuszna ideologia to ta moja ideologia, niezależnie któż jest ten "mój".  Nawołując o tolerancji próbuje mi się jednocześnie wmówić, że jako biały, heteroseksualny mężczyzna jestem gorszy, mniej postępowy itp. Że moja rodzina składająca się z chłopa, baby i dzieci jest zacofana i homofobiczna, choć nigdy żadne z nas takowych poglądów nie wyrażało.  Żyjemy w świecie i czasach kiedy to na idiotę nie można powiedzieć, że jest idiotą bo jest to mowa nienawiści.  I jakoś tak mi z rachunku wychodzi, że nie jestem żadno fobem pod jednym prostym warunkiem. Jeśli ktoś sobie we własnym domu z kimś robi to to jego sprawa. Z kim, jak i dlaczego. Mi absolutnie nic do tego. Jednak jeśli wychodzi na ulicę i próbuje wmówić mi i wszystkim, że teraz tak mają robić wszyscy bo to jedyny słuszny kierunek no to poprostu nie.  Społeczeństwo, zarówno to polskie jak i światowe jest teraz mega ogłupiałe. Powiedział bym, że nawet więcej niż Korwin przytoczył.  Pójdą za każdym i z jakimkolwiek hasłem, oby ten ktoś głośno krzyczał, oby z tego były laiki, folowersi i ogólny fejm. Dla poklasku ludzie zrezygnują z własnej godności, zdania i myśli.  A za nimi z tyłu stoi garść ludzi, którzy czerpią z tego korzyści. Coś właśnie jak w piramidach, które zostały tu przytoczone.  I wszyscy ci krzykacze, na całym świecie zapominają o jednej drobnej rzeczy. Rachunek za teraźniejsze działania dostaną do zapłaty ich dzieci lub wnuki, a im później ten rachunek przyjdzie tym większe będą na nim odsetki. 
  • Może dlatego cisza bo... "It was a very difficult process because we currently have over 1.1 mln active members and we had a total of over 16 mln withdrawal requests in total!" Nie wiem czy program jeszcze cokolwiek robi ale admin i tak poświęca tytaniczną pracę bo parę dni temu dostałem aktualizację mega-tematów na ponad 2 strony A4 pisane po angielsku.  
×