Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Robertpl

Pewna alternatywa jak otworzyć wałsny biznes........

Recommended Posts

Witam

 

Sam nie będę się rozpisywał, bo wszystko jest napisane w linku poniżej. Dla przybliżenia tematy za cytuję część artykułu z www.wp.pl.

 

"Własny biznes pod patronatem AIP może założyć każdy, kto nie ukończył 30. roku życia. Startując w inkubatorze, nie trzeba rejestrować własnej firmy Zaproponowaną działalność formalnie prowadzi inkubator. Młody przedsiębiorca może rozwijać swoją firmę, ale prawnie reprezentuje go AIP. Dzięki temu biznesmen nie musi płacić składek ZUS, organizacja prowadzi również księgowość firmy, tworzy umowy, udziela porad prawnych. Inkubatory pielęgnują i chronią młody biznes przed czyhającą wszędzie biurokracją.

 

Zalety inkubatorów

 

    * minimalizacja ryzyka przy prowadzeniu działalności

    * skupienie się na działalności firmy, realizowaniu zleceń, szukaniu klientów, a nie na sprawach administracyjno-organizacyjnych, finansowo-księgowych itp.

    * zwolnienie ze składek ZUS (przy statusie studenta do 26 roku życia)

    * prowadzenie firmy pod okiem ekspertów

    * elastyczna możliwość przejścia na własna działalność gospodarcza

- Prowadzenie firmy za pośrednictwem AIP to mniejsza odpowiedzialność. Pracownicy AIP przypominają o wszystkim, mam wyznaczone osoby, które opiekują się sprawami księgowymi mojej firmy - mówi Artur jeden z młodych przedsiębiorców.

 

- 90 proc. firm, które po okresie 2-letniej pre inkubacji, wychodzi z inkubatora, rejestruje własną działalność gospodarczą - dodaje Grzegorz Stępień, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Warszawskim."

 

 

http://finanse.wp.pl/kat,104764,title,Kasa-na-mlodych-przedsiebiorcow,wid,11540676,wiadomosc.html?ticaid=18d73

 

 

http://www.inkubatory.pl

 

 

Robert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj znajomy zalozyl firme w takim inkubatorze, i to naprawde dziala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Partner_PFG

Oczywiście, że Inkubatory to świetna rzecz dla osób, które:

a) mają PLAN

B) posiadają ODPOWIEDNIĄ WIEDZĘ, która pozwoli go zrealizować

c) posiadają ODPOWIEDNI KAPITAŁ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest c4ash

Czytalem podobny artykul. Wypowiedzi okolo 40 mlodych przedsiebiorcow przed 30 - wszyscy zrezygnowali z pracy na etacie, a skupili sie na wlasnym biznesie i wyszli na tym bardzo dobrze.

 

A jesli chodzi o kapital na poczatek, to duza zaleta sa dotacje z UE. Kilka osob skorzystalo z tego i sa na bardzo duzym plusie (mowie o tych z artykulu).

 

Az zal, ze to dotyczy tylko tych przed 30... ja juz sie nie lapie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inkubatory to świetne rozwiązanie ale nie jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich. Wybierane są osoby z najlepszymi pomysłami i szansami na zarobek. Tak więc jeśli ktoś chce skorzystać z takiej opcji musi się porządnie przygotować, potrzebny jest innowacyjny pomysł, wiedza i chęci do działania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To też świetna możliwość dla freelancerów. Nie trzeba wynajmować biura, koszty są naprawdę w porządku. Trzeba mieć tylko pomysł na sturtup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tylko, że nawet jak ma się fajny pomysł to przez nasze głupie prawo i niejasne bardzo często przepisy. Musimy liczyć się z tym, że może nas spotkać coś nieprzyjemnego i dobry pomysł pada. Dlatego sam uczestniczę w projekcie który znany jest bardziej jako ustawa Budrewicza przedsiębiorcy i nie tylko tworzą przepisy, które mają sprzyjać biznesowi w Polsce, a jednocześnie dawać szanse na rozwój pracowników, hamować niekompetencje urzędników można o tym poczytać - http://www.robimyustawe.org/ co najważniejsze można dołączyć i też tworzyć projekt, który mam nadzieję, że przejdzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moyy, gdyby ustawa Budrewicza przeszła, byłby to istny cud nad Wisłą (biorąc oczywiście poprawkę na anty obywatelskie podejście polskiej władzy). Po co wszak ułatwiać ludziom życie, ważne żeby przywalić karę, nałożyć obowiązek uzyskania kolejnego zezwolenia, ganiać człowieka po urzędach, aby tylko wpływy do budżetu się zgadzały (a to, że raz się wiek emerytalny podniesie, raz obniży, to już szczegół - budżet to wytrzyma). To jest chore i całe szczęście, że są ludzie, którzy działają w takim kierunku, aby to zmienić. Ich należy wspierać, gdyż źle na pewno nie chcą. Jedynie tyle, aby było normalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×