Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

besomeone

Zagraniczny bank - gdzie, jaki, jak????

Recommended Posts

Witam

Szukam banku od którego miał bym sporo wymagań i pewnie takiego nie znajdę aby miał wszystko w jednym.

Poniżej zamieszczam pkt które mnie w takim banku interesują.

1. Interesuje mnie bank zagranicznym, nie związany z PL kompletnie.

2. Bank który by jeśli była by taka możliwość przyjmował przelewy z kont takich jak właśnie Payza czy może np STP.

3. Bank od którego otrzymam kartę do bankomatu bez problemu.

4. Bank do którego dostęp mam przez neta w dowolnej chwili.

5. Bank (w to akurat wątpie by było możliwe) do którego mógł bym z PL konta przelewać pieniądze najlepiej z dnia na dzień zwykłym przelewem a nie jakimiś tam super mega sorbnetami czy elixirami dodatkowo 50zł płatnymi.

6. Konto w $$$ chciał bym aby było - plus być może jeśli jest taka możliwość konto dodatkowe w PLN możliwość założenia aby przeliczać na $$ w korzystnej chwili i na odwrót.

7. Fajnie by było gdyby mieli PL support.

8. Bank w którym mogę jako PL założyć konto bez problemu i wszystko załatwić internetowo bądź kurierem.

Na koniec pytanko może się pojawić jaki minimalny depozyt na starcie musiał bym wpłacić jeśli był by taki wymóg w jakimś banku??

Wiem iż to wszystko co wymieniłem to jest pewnie nie możliwe mieć w jednym banku.

Ale może znajdzie się bank który będzie miał większość z tych rzeczy lub może te ważniejsze.

Nie mniej liczę drodzy koledzy i koleżanki iż coś mi tu podpowiecie :) bo przyznam nie znam się na tym zbytnio dlatego wolę się poradzić bardziej doświadczonych :)

Z góry dzięki wszystkim :)

Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie czy pytanie trafiło do złego działu?  :huh:

Również sam szukam takiego banku, najlepiej udać się do firmy która zakłada spółki offshore, przynajmniej tak myślę.

Raczej za duzo wymagasz :)

Samo stwierdzenie: "niezwiazany z PL kompletnie" jest sprzecznoscia. Nie ma czegos takiego jak anonimowe banki.

Zwykly przelew z dnia na dzien do Polski z banku zagr.? To zalezy np. od bankow korenspondencyjnych, i nie znajdziesz takiej opcji.

Ivaho mi chodzi w sumie nie o to aby z nich przelewać do PL kasę na konto tylko właśnie ją słać tam do tego banku za granicą. Nie chodzi mi też o złotówki bardziej o walutę dolar czy euro..

Dlatego też mówię iż musi być karta do konta abym mógł ją dostać. Czy jest taki bank Ci może znany? Bo Ty w sumie chyba masz na ten temat trochę lepszą wiedzę :)

Ale po co? W jakim celu? Konto walutowe mozesz tez miec i w Polsce.

A czy to ważne w jakim celu? Chcę mieć bo lubię dużo numerków na papierze :P

A tak na poważnie chcę po prostu gdzieś odkładać kasę ale nie w PL banku.

Wymagania może i mam duże ok, ale będzie ok jeśli jest bank który nie ma podwójnego podatku (tam i tu w PL), jest karta do bankomatu + dostęp przez neta.

No i mogę takie konto walutowe założyć przez internet bez problemów. Bo z tego co wiem co doszło do mnie to PAYZA znowu przesyła pieniądze do PL i ogólnie na banki więc tym bardziej bym chciał takie konto walutowe gdzieś za granicą. Ivaho my Master znasz taki bank? :D

Odpowiedz na to pytanie jest najwazniejsza, i to bedzie pierwsze pytanie jakie otrzymasz gdy pojdziesz np. do prawnika.

Co Tobie da, ze bedziesz odkladal za granica? Czy to ma byc konto prywatne? Jak duze kwoty masz zamiar odkladac?

Konto bankowe w Polsce jest pod taką samą kontrolą jak konta w innych krajach UE. Dla legalnych rozliczeń nie ma znaczenia czy posiada się konto w Polsce, czy też we Francji, Anglii czy nawet na Cyprze. Urzędy kontrolne mają taki sam dostęp do nich jak w Polsce a konta za granicą dają wyłącznie złudne poczucie bezpieczeństwa. Aby być poza kontrolą urzędów konta zakłada się w Tanzanii, Panamie itd. ale zapomnij wtedy o latwych i tanich przelewach. Ciężko jest jednak rozliczać się z kontrahentami posiadając konto w Tanzanii czy też Panamie i takie konta służą przeważnie do gromadzenia kapitału a nie do rozliczeń z kontrahentami.

Jeśli środki wpływają na konto legalnie (nie ze źródeł przestępczych) to są bezpieczne tak samo w Polsce jak i innych krajach UE.

Jezeli zainteresowany jestes odkladaniem wiekszych kwot w bezpiecznym miejscu to zainteresuj sie raczej trustem czy zagraniczna fundacja niz bankiem, ale to juz sa znaczne koszty.

Jak chcesz płacić legalnie mniejsze podatki to polecam TO + spółka offshore... Jak to wszystko zgrać? Każdy sprytniejszy wie :) W przeciwnym przypadku patrz post wyżej Ivaho.

Edited by Proel

Konto zagraniczne daje Ci ten komfort że tam przelewy rzędu kilku kilkunastu tys euro/usd na nikim wrażenia nie robią i tamtejszy US nie będzie zwracać uwagi na to.

Po 2gie, nie masz się co obawiać polskiego fiskusa (w razie gdyby...)o ile udowodnisz im że większość czasu spędzasz poza Polską i Polska to nie Twoje centrum życiowe/interesów a co za tym idzie nie masz obowiązku podatkowego wobec naszego państwa.

W Holandii mogę polecić konto ING, jest skierowane dla Polaków.

A z tego co słyszałem to dużą poufność można uzyskać w bankach austriackich i belgijskich, wbrew obiegowej opinii Szwajcaria nie jest taka bezpieczna. Z tego co myślę to UK zw na szacunek tamtejszych władz dla obywateli może być dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście zależy o jakie kwoty chodzi i jaki jest cel optymalizacji podatkowej(ile chcesz zaoszczędzisz)

Edited by Mises

Ja znam od lat Loyal Bank z Karaibów - ma prawie wszystkie wymienione przez Ciebie cechy i mogę go śmiało polecić.

Dopiero teraz przeczytałem Twój wątek, bo odpowiedziałbym wcześniej :)

Konto zagraniczne daje Ci ten komfort że tam przelewy rzędu kilku kilkunastu tys euro/usd na nikim wrażenia nie robią i tamtejszy US nie będzie zwracać uwagi na to.

Po 2gie, nie masz się co obawiać polskiego fiskusa (w razie gdyby...)o ile udowodnisz im że większość czasu spędzasz poza Polską i Polska to nie Twoje centrum życiowe/interesów a co za tym idzie nie masz obowiązku podatkowego wobec naszego państwa.

(....)

Oczywiście zależy o jakie kwoty chodzi i jaki jest cel optymalizacji podatkowej(ile chcesz zaoszczędzisz)

No i tyle w temacie :) a co do ost linijki to odpowiedź - nie mało wierz mi nie mało..

Ja znam od lat Loyal Bank z Karaibów - ma prawie wszystkie wymienione przez Ciebie cechy i mogę go śmiało polecić.

Dopiero teraz przeczytałem Twój wątek, bo odpowiedziałbym wcześniej :)

A może jakiś link jeśli miał byś? Co prawda poszukam w google ale gdyby coś to wiadomo fajnie by było:)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Uśmiałem się z tego artykułu Samcika, dzięki Proel!

Publicysta trochę namieszał wrzucając do wspólnego worka polskie piramidy i ten bank, natomiast lekko się to czyta i tak naprawdę zrobił bezpłatną reklamę dla Loyal Banku :)

Podstawowym kryterium wiarygodności są wypłacane odsetki i jeśli są na poziomie zerowym lub maksymalnie 3% rocznie przy bardzo dużych wkładach, to mój osobisty poziom zaufania do takiej instytucji wzrasta.

Mam tam konto dłużej niż 5 lat i nawet gdy nie było polskojęzycznego supportu wszystkie sprawy załatwiano szybko i bezproblemowo w porównaniu z innymi bankami, a to że od jakiegoś czasu obsługa prowadzona jest w naszym języku świadczy o popularności tego banku wśród mieszkańców kraju nad Wisłą.

Edited by Kris
  • Like 1

W skrócie - Jakie są korzyści z założenia konta w Loyal Bank' u? Od jakiej kwoty to się opłaci? Myślałem, żeby się przenieść poza Polskę, ale raczej kompleksowa optymalizacja, a na razie dochody za małe :(

W takim razie wstrzymaj się, jakie są korzyści ? Nie wiem czy ktoś tutaj napisze główny na forum, dlatego że złamiemy w Polsce prawo ;)

Przede wszystkim masz konto za granicą i to daleko.... ;)

Kris to jak dobrze zrozumiałem masz tam konto swoje gdzie trzymasz kasiorkę itd?

Masz dostęp z neta i kartę do bankomatu?

Jakie sa opłaty itp?

Dostęp z neta to podstawa, ponieważ często się przemieszczam pomiędzy kontynentami i nie przebywam w jednym miejscu.

Opłaty są groszowe, kartą można płacić na całym świecie i działa też w bankomatach, chociaż akurat wypłat staram się unikać.

Wszystko podane w linku powyżej przez Proela, nawet masz polską wersję językową, więc możesz sprawdzić :)

W takim razie wstrzymaj się, jakie są korzyści ? Nie wiem czy ktoś tutaj napisze główny na forum, dlatego że złamiemy w Polsce prawo ;)

Przede wszystkim masz konto za granicą i to daleko.... ;)

Faktycznie Węgry są baaardzoooo daleeeekoooo od Polski. Karaiby zajmują się tylko obsługą transakcji, klienta itd. pieniądze pozostają w Europie, konkretnie na Węgrzech. Płotek na pewno nie ruszą ale przy grubszej aferze spokojnie by się dobrali do właściciela konta a raczej do jego kasy. "Bezpieczne" konta bankowe to raczej tylko te spoza UE.

D4nny - jesteś w błędzie pisząc o Węgrzech.

Tam znajduje się tylko centrum wysyłki kart płatniczych na terytorium Europy.

Jeśli zamawiasz kartę na inny kontynent - przychodzi pocztą z innego centrum.

Sprawdzone :)

Analizując opłaty w tym banku, muszę stwierdzić, że na pierwszy rzut nie porażają ale też nie są małe. Płaci się za wszystko! Może i opłaca się je mieć z różnych innych względów. Pewnie przy dużych kwotach na koncie i małej ilości transakcji jak się weźmie pod uwagę podatek Belki to porównanie nie wyjdzie aż tak źle dla Loyal Banku?

mnie też interesuje taki bank ale dlatego żeby mnie nie namierzyli w tym systemie OGNIVO i nic wiecej bo we wszystkich tutejszych to wszystkie sa w tym systemie kurcze blade a ja mam ostatnio problemy z komornikiem i dopóki go nie spłace to blokuje mi konta znienackas

Loyal Bank świetnie się do tego nadaje, nie sięgają tam ręce polskich komorników :)

mnie też interesuje taki bank ale dlatego żeby mnie nie namierzyli w tym systemie OGNIVO i nic wiecej bo we wszystkich tutejszych to wszystkie sa w tym systemie kurcze blade a ja mam ostatnio problemy z komornikiem i dopóki go nie spłace to blokuje mi konta znienackas

Nie wiem jakiej wielkości są te problemy, ale nie trzeba zakładać konta za granicą. Wystarczy przeczekać egzekucję i założyć nowe konto albo założyć konto na kogoś innego, ustanowić sobie pełnomocnictwo i korzystać do woli. Do tego jest też kwota wolna od zajęcia.

A najlepiej pogadać z komornikiem i rozłożyć dług na raty. Nawet przy koncie za granicą trzeba jakoś przelać tam pieniądze. To wystarczy, żeby komornik zadziałał.