Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

ViciPL

Księgarnia Internetowa Niszowa

Recommended Posts

Serdecznie Witam

Chciałbym się dowiedzieć waszych opini na mój plan biznesowy.

Lecz żeby , coś napisać ogólnie o biznes planie pasowałoby napisać coś o sobie.

A więc mam 21 lat , studiuję niestacjonarnie oraz pracuje ( umowa śmiecowa ) ( jeszcze, w każdej chwili mogą mnie zwolnić )w Krakowie.

Oczywiście pokój wynajmuje , pochodze z miejscowości ok 90km od Krk.

Chciałbym w końcu się jakoś pomału ustabilizować finansowo.

Wymyśliłem więc stworzenie na jakimś skrypcie lub na zlecenie sklepu( księgarnii ) internetowej niszowej tzn. do pewnych grup.

Aktualna konkurencja jaka istnieje na rynku ( jaką osobiście znam to :

http://sklep.konserwatyzm.pl/

http://nasz-sklep.net/

Oczywiście byłaby różnica w moim sklepie a podanymi powyżej , lecz najbliżej do mojej tematyki pasują one.

Wydawców dodawałbym stopniowo.

Reklama :

- współpraca z serwisami,forami o podobnych poglądach

- organizowanie , sponsorowanie różnych konkursów, udział i sprzedaż na specjalnych wykładach itp.

- * w miarę czasu tworzenie aukcji, pozycji pewnej książki z ustaleniem z wydawcą . jako charytatywnej tzn.

cała marża moja oraz ( jakiś większy upust wydawnictwa) szłaby na np. dom dziecka itp.

Moim celem nie byłaby tylko cheć zysku lecz różnież promocja pewnych poglądów , wspieranie różnych akcji charytatywnych lokalnych.

Minusy:

- Ciagłe Opłacenie DG ( ZUS itp. )

- brak dużych zasobów finansówych <3 tys. ( liczyłbym na dofinansowanie ale i tak nie można opłacić z nich ZUSu , materiałów itp.

- problem z nadawaniem,odbieraniem paczek książek , gdyż magazyn,biuro byłoby u rodziców a nie w Krk

- tym minusem jest właście to że musiałbym rzucić prace i zająść się tylko tym :X

PLUSY :

- chciałbym zarejestrować i wynająść pokój,magazyn za darmo na adres moich rodziców ( w sumie i mój :)

- znajomośc branży oraz umiejętnośc pakowani itp. ( aktualnie w podobnej branży pracuje)

- samozatrudnienie

- książek nie trzeba kupować na zawsze ( płatność 14 dniowa)( za zwyczaj można zwrócić do 3 miesięcy od kupienia)

- na początku możan wziąśc po 2 egz. a jak ktoś kupi więcej to szybko wyd. dośle ( dużo księgarni tak robi np. gloria24)

- w miarę czasu oraz rozwoju chciałbympodpisać z wydawnictwami umowy oraz rozpocząć Przedstawicielsto Handlowe ( rozprowadzać książki po Polsce ) - oczywiście tych niszowych ,które nie są rozporawdzane

Kolejnym minusem jest panujący kryzys a więc książki mogą się stać dobrem luksusowym :X

To nie są wszystkie moje pomysły związane z tym pomysłem lecz ich cześć :)

Z góry Dziekuję za opinie i krytykę

Pozdrawiam

ViciPL

Brawo za odwagę.

A teraz łyżka dziegciu.

Jeśli studiujesz w Krakowie, a działalność chcesz prowadzić 90 km od Krakowa, to możesz nie wyrobić logistycznie i finansowo.

Poza tym spotkałem się z opinią (wygłoszoną przez jednego z najlepszych polskich marketerów internetowych - Piotra Majewskiego), że rynek czytelniczy w Polsce zaczyna powoli upadać. Telewizja i Internet zdecydowanie wygrywają z książką pisaną.

Zacznij od Programów Partnerskich. Możesz założyć księgarnię opartą o PP.

• Nie musisz mieć wtedy DG,
  • nie musisz wkładać dużej kasy, bo wystarczy domena + skrypt + hosting,
  • nie musisz robić magazynu u rodziców
  • masz więcej czasu

Wada jest taka, że wtedy masz mniejszą prowizję.

Jeśli sklep się zacznie rozwijać i przekalkulujesz sobie, że się opłaca własny, to będziesz mógł łatwo zamienić pozycje z PP na własny sklep.

Jestem w podobnym wieku i sytuacji co ty mam tez podobne pomysly nie raz myslalem o otworzeniu jakiegos niszowego e-sklepu jednak zawsze po ocenie kosztow zwiazanych z DG uruchomieniem sklepu i reklama dochodzilem do wniosku ze na jednym takim sklepie ciezko by bylo wyjsc na prosta. Co innego gdyby mialo sie w zapasie stabilna prace wtedy latwiej podjac ryzyko. Ale powodzenia :-)

Dziekuję kolegą za odpowiedzi.

Szczerze mówiąc w tym kraju nic dla mnie nie jest stabilne a tym bardziej praca na umowie śmieciowej.

Edited by ViciPL
  • Like 1

Taka księgarnia - szczególnie niszowa to jakieś ryzyko. Trzeba mieć jakieś zaplecze finansowe. Z drugiej strony myślę, że taka internetowa księgarnia bardziej się opłaca niż tradycyjna.

SPAM

Edited by Robertpl

Księgarnie internetowe raczej nie cieszą się dużą popularnością, ludzie wolą iść, zobaczyć jak książka wygląda, przeczytać kilka zdań i dopiero podejmują decyzje o kupnie. Poza tym w księgarni internetowej dochodzą koszty przesyłki .

Zgadzam się. Spróbuj może programów partnerskich amazon lub czegokolwiek takiego. Książki to trudny biznes, wydaje mi się że więcej zarobisz pisząc ebooki, niż odsprzedając książki (bo dużych księgarni ceną nie przebijesz, zostaje tylko szukanie wszystkich możliwych wartości dodanych innych od ceny).

Ale jak kolega napisał wyżej, brawa za odwagę i życzę jak najlepiej. Bądź drugim amazonem. :)

Z tego co czytam na wielu forach, to sporo ludzi poszukuje księgarni internetowych, sprawdzonych przez czytelników książek. Moją taką sprawdzoną tanią księgarnia internetową jest http://bonito.pl/ i bardzo często zdarza mi się zamawiać tam książki.

Myślę, że to świetny pomysł. "Niszowość" produktu może okazać się sporą zaletą i dać przewagę nad konkurencją. Pamiętj jednak o tym, że w przypadku sklepu internetowego ważne są narzędzia, które zwiększają atrakcyjność naszych usług. Ostatnio u siebie stosuję wtyczkę do wordpressa, która pomaga budować relacją i ułatwia komunikację z klientem.