Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Gość xazax

Polski sprawdzony MLM - FM Group

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio duzo wyprobowalam produkcji FM Group i jestem bardzo zadowolona, naprawde wszystko dziala. Super spodobala sie produkcja For Home, wszystkie plyny do sprzatania i pranie sa dobre, jakosc niektorych nawet lepsza niz Amway. :) No a perfumy pewnie na pierwszym miejscu. Z taka firma pewnie i biznes bedzie latwo prowadzic. Wypracowalam sobie schemat dzialania, kiedy za pol roku mozna osiagnac poziom 21%.

Jak wiecie na rynku pojawila sie kawa Aurile, ktora juz zapewnila sobie sukces!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[---]

Spam i offtop

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No coz, korzystam s FM i jestem bardzo zadowolona :) . Moze ktos chcialby nabyc sobie perfumy taniej to zapraszam, ja nie sprzedaje a tylko polecam :) I juz jestem na poziomie 12%. Super. Jakby samo po sobie wszystko idzie. Bardzo podoba sie produkcja, dlatego z satysfakcja ja polecam innym. Przewaznie najwiecej korzysta sie z perfumerii, dalej ida srodki czyszczace i kawa. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój znajomy działa/działał w FM Group i mi polecał,ale szczerze mówiąc on sam nie zarobił zbyt dużo, a z tego co zrozumiałem struktura jest już tak u góry obstawiona, że trudno jest coś takiego rozwinąć. Produkty jednak mają całkiem ciekawe i wszystkim, którzy w tym działają życzę powodzenia

Nie bardzo chyba pojmujesz zasadę działania MLM i piramidy. Obsadzona struktura u góry, to znaczy, że ktoś zrobił więcej i wcześniej zaczął. Zacznij dzisiaj i zrób dużo - będziesz stał na szczycie - w MLM w przeciwieństwie do piramidy możesz stać w strukturze u góry dołączając nawet po 9 latach działalności. Tutaj nagradzany jesteś sowicie za pracę. Podkreślam, pracę a nie dobrych 3 znajomych. 

Uwaga do innych, zacznijcie myśleć pozytywnie i idźcie na przód. Ja wiem, że łatwo jest narzekać i snuć negatywy, ale taką drogą jeszcze nikt nie zaszedł na szczyt Mount Everest - mówiąc po drodze, że się nie uda, że jest za zimno, że wiatr i że noc. Po prostu "dojdę, uda się, już nie wysoko, będę najwyżej". To automotywacja bez której należysz do 90% ludzi niezadowolonych lub ktorzy odpuścili i nie idą na przód. 

Ktoś wspomniał o tym, że znajomi telefonu nie odbierają. No jasne, ja też bym nie odebrał kolejnej nahalnej propozycji. Tu właśnie ważna jest praca nad sobą, techniki, powściągliwość, cierpliwość.

Dzwoniąc do znajomego miałeś nadzieję, że przez telefon on wyciągnie kartę i zakupi starter? Absolutna bzdura.

A czy jak zadzwonisz do niego z prośbą o zagranie w tennisa - to też za drugim razem przestanie odbierać i stracisz kolegę?  

Po prostu sposób prowadzenia rozmowy, próba wciągnięcia w propozycję, którą źle przedstawiłeś - nie pasował koledze. Zmień to a zobaczysz efekty.

Przez telefon to sobie można pogadać, ale nigdy nie robić biznesu. Nawet jak kogoś dobrze znasz. Pamiętaj, każda propozycja, pytanie - nasuwa w głowach szereg pytań na które przez telefon nie jesteś w stanie odpowiedzieć. A nieodpowiedziane pytania po telefonie to wątpliwości, którym podświadomość podpowiada "zostaw to niepewne", "trzeba na pewno coś wpłacać" itd. Te kilka obiekcji powoduje, że nie odbierze telefonu next time.

Trochę czasu upłynęło zanim wyłapałem jak to robić. To kwestia pracy nad sobą, analizy "co jak i dlaczego" wyciąganie wniosków i eliminacja zachowań, które są nieskuteczne i psują sprawę.

Niektórzy nazywają to manipulacją. Ale kiedy masz ochotę rzucić się komuś na szyję na powitanie a nie robisz tego bo nie wypada - to też manipulacja? Po prostu trzeba być czasem aktorem i powstrzymać emocje - wyjdzie Ci to na dobre. Tak samo w sprzedaży. Sprzedaż jest chyba najtrudniejszą sztuką. To cały szereg elementów, które trzeba zachować, żeby sprzedaż była skuteczna. Nasza psychika działa według pewnych schematów. Tylko nieliczni na świecie potrafią być nieczuli na te zagrania. Reszcie możesz sprzedać wszystko jeżeli potrafisz. Czasem akt sprzedaży trwa wiele spotkań, ale wtedy nigdy na pierwszym czy drugim nie składasz nawet oferty, że coś masz. Budujesz zaufanie, zadajesz pytania, naprowadzasz na temat, wyciągasz informacje - i pod tego klienta budujesz propozycję indywidualną. Wtedy masz sprzedaż. 

Lepiej mieć jedną dobrą sprzedaż w tygodniu niż 20 spotkań nieskutecznych. Warto się przygotować i załatwić sprawę profesjonalnie - nawet jeżeli będzie nieskutecznie - to i tak masz satysfakcję z profesjonalnej roboty. 

W moim przypadku to tak działa. 

A do FM się podłączam na dniach, i nie przeraża mnie to, że 9 lat są na rynku i, że w internecie roi się od ofert i scamów. W Lyoness włączyłem się w 7 roku ich działalności, ponad 2 lata w kraju gdzie mieszkam. W ponad rok zbudowałem grupę ponad 300 osób. Nie widziałem takich przeszkód tylko po prostu poszedłem "na fali". 

Przysłowiem "nie ważne co się wydarzyło ale ważne jak się to opowie" wspieram często szkolenia. Nawet najzabawniejsza opowiastka nie poruszy gawiedzi jak będzie źle opowiedziana. A bzdurny kawał potrafi rozśmieszyć do łez - opowiedziany w sposób przemyślany. 

Wszystkim, tym za i tym przeciw, tym z FM i tym spoza, moderatorom i VIPom, nowicjuszom i forumowiczom życzę wszystkiego najlepszego w nowym 2014 roku, żeby czarne myśli się rozjaśniły a pozytywna energia prowadziła Was przed kolejne etapy Nowego Roczku.  

Edytowane przez challenge
  • Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w FM tak normalnie zaczelam pracowac od poczatku listopada 2013r.  i wynik za listopad byl 9%, a w grudzniu juz 12%. Szczerze mowiac zadnej ciezkiej  pracy nie robilam :), poprostu opowiedzialam swoim kolezankom z jakich perfum korzystam i czym piore ubrania :), no i pewnie podkreslilam ta mysl, ze tak opowiadajac mozna na tym zarobic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo chyba pojmujesz zasadę działania MLM i piramidy. Obsadzona struktura u góry, to znaczy, że ktoś zrobił więcej i wcześniej zaczął. Zacznij dzisiaj i zrób dużo - będziesz stał na szczycie - w MLM w przeciwieństwie do piramidy możesz stać w strukturze u góry dołączając nawet po 9 latach działalności. Tutaj nagradzany jesteś sowicie za pracę. Podkreślam, pracę a nie dobrych 3 znajomych. 

Wybrałeś już zespół do którego się przyłączyłeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne, już dawno. Domyślam się, że mogłem otrzymać tu ofertę - ale ja nie podejmuję takich decyzji przez internet. Preferuję raczej kontakty ze starymi, sprawdzonymi znajomymi i przyjaciółmi. 
W zasadzie chyba w każdej sieci kogoś znam, więc nigdy nie najdzie mnie potrzeba szukania opiekuna (nie sponsora, bo sponsor - z języka angielskiego to opiekun - i w MLM tak powinno się to spolszczyć - niestety ktoś o słabej znajomości języka po prostu przeniósł to słowo, a znaczy ono całkowicie coś innego i nie powinno być używane w tym znaczeniu)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jakoś nie jestem przekonana do tego typu biznesów. Moim zdaniem na MLM nie da się zarobić, a jeśli już się uda to nie będą to zarobki adekwatne do czasu poświęconego na pracę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytowanie bezpośrednie całego posta, poprzedzającego jest zabronione.

Myślę że ktoś robi zarobki w MLM i to jest dowód na to że się da. Co do czasu się nie znam, ale chciałem zwrócić uwagę na inną rzecz.

Wydaje mi się że często ludzie z MLM robią biznes na sprzedaży nierealnych obietnic o łatwym zarobki. Chodzi o to że wielu ludzi dobrze sprzedaje obietnice i marzenia, po czym w praktyce oczekiwania są weryfikowane, ktoś przestaje działać, ale kupuje produkty. Osoba która go zaprosiła narzeka że ktoś nie działa, a ktoś jest rozczarowany tym że miało być tak pięknie.

Nie chciał bym w taki sposób robić biznesu który z założenia jest biznesem który się robi z ludźmi znajomymi.

Dla wyjaśnienia, oczywiście nie mówię że tak jest zawsze. Spotkałem się z tym dość często w praktyce, ale wierzę że są również ludzie robiący to w inny sposób.

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To fakt, że często ludzie stają się ofiarami biznesu mlm, ale to tylko dlatego że nie wiedzą co mają robić po wejściu. Obietnice szybkiego zarobku, w krótkim czasie i bez zaangażowania- w to chyba już nik nie wierzy :) Nie zgadzam się jednak, że mlm jest z założenia boiznesem, w którym działa się ze znajomymi. Ja mam grupe ludzi z którymi mam stały kontakt nie tylko telefoniczny w całym kraju i nie tylko, w swojej firmie więc współpraca róznych ludzi z róznych miejsc jest jak najbardziej możliwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To fakt, że często ludzie stają się ofiarami biznesu mlm, ale to tylko dlatego że nie wiedzą co mają robić po wejściu. Obietnice szybkiego zarobku, w krótkim czasie i bez zaangażowania- w to chyba już nik nie wierzy :) Nie zgadzam się jednak, że mlm jest z założenia boiznesem, w którym działa się ze znajomymi. Ja mam grupe ludzi z którymi mam stały kontakt nie tylko telefoniczny w całym kraju i nie tylko, w swojej firmie więc współpraca róznych ludzi z róznych miejsc jest jak najbardziej możliwa.

Zgadam się że współpraca ludzi z różnych miejsc oczywiście jest możliwa. Miałem na myśli to że z założenia zaczyna się od własnych kontaktów, czyli jak uprościłem, znajomych.

Nie zgodze się z tym że "tylko dlatego że nie wiedzą co mają robić po wejściu". Dobra sprzedaż jest w stanie zadziałać na praktycznie każdego i czasami jest za wiele sprzedaży.

Zgadzam się z tym że problem jest w tym co robić po wejściu, tylko myślę że obowiązkiem osoby zapraszającej jest uprzedzić o dobrych i złych stronach działania które czekają osobę chcącą zarobić pieniądze, jeszcze przed wejściem.

Jeśli ktoś wchodzi do biznesu nie wiedząc czego się od niego oczekuje, a następnie dostaje polecenia (rady od osoby prowadzącej) które mu się nie podobają to oczywiste jest że będzie się czuł oszukany.

Dla przykładu, ktoś miał na początku miał pokazać to tylko swoim znajomym i spoko, a po wejściu mówią mu: "Zrób listę adresową i dzwoń po kolei według skryptu" (który lekko brzmi jak telemarketing), potem pokaż mu prezentację tak i tak żeby kupił, a tak walcz z obiekcjami. I święta zasada: "celem odbycia spotkania jest zapisanie nowej osoby". NIE "zaproponowanie i uzyskanie świadomej decyzji czy jest gotowy zainwestować czas" tylko "zapisanie".

Tu nie ma problemy z tym co mówią, tylko z tym że mówią coś innego niż mówili na początku gdy się zapisywałeś. I oczywiście podaje jeden przykład. W Twoim życiu mogłeś spotykać się faktycznie z innymi i mieć inne doświadczenia, dlatego w Twoim przypadku problem mogło być faktycznie cos innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz ja nie używam w ogóle skryptów, mało to skuteczne lepsza jest zwyczajna rozmowa, pokazująca biznes. Osoby wtedy są doinformowane wiedzą o co chodzi, co trzeba robić i jak. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie SPAMUJ !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz ja nie używam w ogóle skryptów, mało to skuteczne lepsza jest zwyczajna rozmowa, pokazująca biznes. Osoby wtedy są doinformowane wiedzą o co chodzi, co trzeba robić i jak. 

Z mojej strony wielki plus za takie podejście :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spam

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fm group jest bardzo dobrym biznesem dla osób które zaczynają działać w MLM. Ja zaczynając w fm group poznałem dużo osób z którymi do dzisiaj owocnie współpracuje. Polecam każdemu który chce nauczyć się rozmów z ludźmi i  poznawać sekrety biznesu. Po czasie przerzuciłem się level wyżej i wyszło mi to na dobre. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy biznes jest dobry, jeśli się współpracuje z odpowiednimi i wie się czego się chce ;-)

Zaś co do FM Group .... z racji swojej pozycji i sukcesu jaki odniosła sama marka .... ma swoich zwolenników jak i przeciwników i to jest nieuniknione.

Sam współpracuję z firmą 10 lat i chwalę sobie tą współpracę.

MLM to biznes w którym każdy może się sprawdzić i  swoje predyspozycje, bo nie jest to biznes dla każdego, co nie znaczy, że każdy może tu być i chociażby dla siebie kupować dobrej jakości produkty w przyzwoitych cenach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fm group jest bardzo dobrym biznesem dla osób które zaczynają działać w MLM. Ja zaczynając w fm group poznałem dużo osób z którymi do dzisiaj owocnie współpracuje. Polecam każdemu który chce nauczyć się rozmów z ludźmi i  poznawać sekrety biznesu. Po czasie przerzuciłem się level wyżej i wyszło mi to na dobre. 

Tak właśnie to biznes dla tych co zaczynają z branżą mlm. To taka pierwsza selekcja, czy ktoś się nadaje do tego  biznesu czy nie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to również pierwsza okazja żeby zobaczyć jak łatwo można dać się wkręcić w głupotę.

Nie wszędzie tak jest i nie wszyscy tego doświadczają i to robią. Nikogo z was nie chciał bym urazić. Warto pamiętać że jest druga strona medalu i nawet ludzie którzy robią to profesjonalnie czasami nie zauważają że zostawili etykę troche za plecami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytowanie bezpośrednie całego posta, poprzedzającego jest zabronione.

co masz dokładnie na myśli? Ja tam mam swoją opinię :)

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam na myśli programowanie ludzi na pewien tok myślenia który jest tam uznawany za jedyny słuszny. Wchodząc w towarzystwo "liderów" zostajesz poddany ich wpływowi. Jeśli komuś coś nie pasuje to owa osoba jest brana do jednego z liderów aby "nabrała przekonania". W rzeczywistości innymi słowami jest to perswazyjne przekonanie o słuszności przekonań na temat biznesu i ludzi głoszonych w takiej grupie.

Pisałem już w tym temacie o niektórych sytuacjach i nie będę zanudzał tym znowu.

Jest wiele osób które robią ten biznes fajnie i wtedy jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdego. Sam w sobie MLM jako idea jest również na prawdę ciekawy. Niestety wielu ludzi dorobiło się w FM sprzedając marzenia, a gdy życie zweryfikowało ze jest inaczej to zawsze istniało powszechnie znane i kultywowane wytłumaczenie "ktoś nie działał". Zapominano przy tym, że ktoś wchodził do biznesu z powodu kłamstw które mu umiejętnie sprzedawano jak to będzie łatwo, pięknie i przyjemnie.

To wszystko razem tworzyło ekosystem w którym krytyka firmy, działania lub przesadnej motywacji była i z tego co widzę nadal chyba jest tematem tabu. Okej, mogę patrzyć na świat oczami możliwości ale nie przesadzajny nagle że wszyscy którzy widzą problem mają problem ze sobą. Czasami problem faktycznie istenieje, a firma nie jest idealna. Można to zaakceptować i jest okej, ale nie można zaakceptować nie dopuszczania żadnej krytyki do głosu.

(to tak mniej więcej, jeśli coś napisałem nie jasno to z chęcią wyjaśnie)

Edytowane przez MarcinBbbb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest Twoje zdanie i to jest ważne. Ja mam swoje, opinii jest wiele. Ale gdzie byś nie popatrzył, człowiek jest programowany i manipulowany. W TV, Gazecie, na etacie, wszędzie musi być tak jak to powinno według zasad danej firmy być. FM jest dobre , ja mimo że z FM już nie zarabiam, nie buduje grupy, nie robię nic zawszę twierdzę że " to najlepsza firma na świecie" bo pokazała mi wiele. 

Tobie FM Nie odpowiada więc nie działasz w FM, innym to pasuje i działają. Zawsze musi być jakaś ideologia i jakiś przywódca bo bez tego się nie da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Etyka w biznesie to podstawa. Mlm szczególnie. To biznes relacji. Dziś ludzie kupują od tych, którym ufają. Warto też pamiętać o zasadzie 3 do 10. Zadowolony klient powie trzem znajomym o nas. Nie zadowolony dziesięciu. Kiedy słyszę, gdy ktoś mówi o dochodzie pasywnym w mlm to mnie skręca. Znam wielu liderów i żaden z nich nie siedzi w domu, czy w luksusowym spa i odcina tylko kupony. Każdy z nich dalej dogląda swojego biznesu. Na pewno nie ma już takiej harówki jak na początku. Warto o tym pamiętać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest Twoje zdanie i to jest ważne. Ja mam swoje, opinii jest wiele. Ale gdzie byś nie popatrzył, człowiek jest programowany i manipulowany. W TV, Gazecie, na etacie, wszędzie musi być tak jak to powinno według zasad danej firmy być. FM jest dobre , ja mimo że z FM już nie zarabiam, nie buduje grupy, nie robię nic zawszę twierdzę że " to najlepsza firma na świecie" bo pokazała mi wiele. 

Tobie FM Nie odpowiada więc nie działasz w FM, innym to pasuje i działają. Zawsze musi być jakaś ideologia i jakiś przywódca bo bez tego się nie da.

Szanuje Twoje zdanie i pozostaje tylko się cieszyć że MLM poza sprzedażą produktów też często otwiera oczy.

Mam jednak pewne zastrzeżenia. Piszesz tak, jak by manipulacja w gazecie, TV itp była usprawiedliwieniem innej. To że ktoś manipuluje ludźmi wcale nie usprawiedliwia innych ktrzy manipulują.

Wiele zależy od tego na jakich ludzi trafiliśmy i mogłeś trafić na ludzi którzy robili to bardziej etycznie niż ja lub po prostu wyciągnąłeś inne rzeczy z tego biznesu. Mnie też wiele nauczył i nie żałuję mojej krótkiej przygody z nim.

Nie uważam też że zasady firmy wpływają tak bardzo na ludzi którzy w MLM ją reprezentują. To, czy ktoś przekonuje druga osobę podając argumenty i przykłady, a to czy ktoś przekonuje manipulacyjną retoryką, budowaniem przekonań, sztuczkami wyzwalającymi chwilowe zaangażowanie, używając zasad wpływu i manipulacji czy innych które użyte w sposób chamski potrafia chwilowo zabużyć racjonalność praktycznie każdego. To wszystko to nie jest kwestia zasad FM czy żadnej innej firmy a jedynie ludzi którzy z nią współpracują. Niestety wszystko się miesza i co raz częściej ważna jest nie tyle moralność i szczerość co skuteczność.

No cóż, chyba mam średniowieczne wartości i poglądu, ale mam nadzieję że długoterminowo sprawiedliwość będzie po jasnej stronie mocy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta