Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

ViciPL

Pomysł na stronę/serwis

Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy to odpowiedni dział lecz chciałbym się podzielić z wami moim pomysłem na serwis internetowy i usłyszeć opinie.

Wpadłem na pomysł ( ciągle mi jakieś chodzą ) stworzenia serwisu ogłoszeniowego,aukcyjnego ? Ciężko to nazwać.

Serwis byłby przeznaczony tylko do pewnych artykułów ( nie chce mówić szczegółów) USZKODZONYCH.

Wiele firm,producentów itp.  podczas transportu itp. uszkodza minimalne towar ,który nigdzie nie może sprzedać.

Byłby podzielony na dwa działy ?  Osoby Prywatne oraz Firmy itp.

Każda osoba prywatna mogłaby wystawić swój ( produkt ) dodając go do odpowiedniej kategorii lub kupić od innej osoby lub firmy.

Firma mogłaby wystawić produkty uszkodzone po weryfikacji . Oczywiście dla 1 towaru nie byłoby robione zdjęcie tylko odgótny podział na kategorie uszkodzenia tej danej dyscypliny.

Byłby to serwis wyglądowo,funkcjonalnie podobny do allegro.

Wszystkie transakcje itp. byłby na początku za darmo.

Wiem , że wiele firm z tej branży sprzedaje tak produkty na swoich serwisach lecz nie ma żadnego łaczącego w jedno.

Przepraszam ,że pisze tak tajemniczo lecz nie chce mówić za bradzo co to za branża i pomysł.

Mam nadzieje , że mnie mniej więcej zrozumieliście.

Szukam jakiejś osoby do współpracy przy tym projeckie.

fajny pomysl tylko wykonanie takiego serwisu to spore koszta jesli mial by byc w miare rozbudowany ;)

Właśnie tak sądzę że sporo to wyniesie dlatego szukam kogoś do współpracy.

Z mojej strony mogę zapewnić jakiś hosting na początek , domenę , pozycjonowanie , reklame i pomoc przy stawianiu ( coś tam się znam ) .

Jak sądzisz 1000 zł na taki serwis wystarczy tzn. tylko zrobienie ?

Myślę że dobry pomysł , są darmowe rozwiązania dla portali aukcyjnych jak na poczatek , jak bedziesz potrzebował pomocy to chętnie mogę cosik pomóc (hosting,kod)

nie napisałeś o co konkretnie chodzi ale nie obawiasz się że i tak się nie przebijesz przez konkurencję? mam na myśli allegro właśnie. ostatnio spaliłam żelazko i nawet nie szukałam po sklepach tylko na all. taki pierwszy odruch-kupiłam powystawowe, w sumie nówka a 70% taniej. czy o taki towar ci chodzi? a co do funduszów które wyznaczasz myślę że to za mało. za profesjonalną stronę przynajmniej 2000 zabulisz, za cms jeszcze więcej. tu byś potrzebował dosyć rozbudowanych skryptów... na joomli możesz wszystko sam postawić za darmo. sama miałam kilka stronek (nawet mam teraz - adres masz w sygnaturce). gwarantuję że bez problemu znajdziesz też jakieś skrypty darmowe pod aukcje. jeśli to wszystko przemyślałeś i sądzisz że ma szansę powodzenia to działaj. chętnie pomogę (ale w swoim życiu tylko jeden skrypt napisałam więc nie wiem czy się przydam).

tylko że zrobienie strony to nie wszystko,

gdzie reklama,

gdzie logistyka,

gdzie płatności i reklamacje,

jeżeli to wliczysz w opłacalność i Ci wyjdzie że zarobisz to się warto zabrać za wykonanie

No ma to szansę,ale musi to być coś super. Do tego są potrzebne inwestycję. Nie chcę tu cie zrażać powiem tylko, że gamtry, allegro czy tablica to wielkie serwisy nieprowadzone raczej w pojedynkę. Powinieneś postawić na jakieś elementy, których użytkownik nie znajdzie w tamtych serwisach. Dużo pracy przed tobą, ale wytrwałość może przynieść sukcesy.

Pomysł bardzo ciekawy, tylko właśnie zainwestowanie w reklame to obowiązkowo ale w dzisiejszych czasach to nie problem z rozreklamowaniem się. Źycze powodzenia

Chyba inwestor policzył kasę i sie przeliczył a szkoda, bo fajny pomysł był.

Witam

Szczerze mówiąc to ten mój pomysł trochę zamarł.

Głównie przez brak czasu ( praca,studia itd. :(

Ale cały czas myślę nad nim,

Główne koszty jakie by były to koszt stworzenia i utrzymania serwisu oraz Reklama .

W tym serwisie osoby prywatne lub firmy ( po weryfikacji , w pozniejszej wersji moze jakis abonament za zapis)  odpowiedzialne byłby za płatności , wysyłkę .

W sumie podobnie jak na allegro tylko z tą różnica że niebyloby tu płace z alegro gdyż mnie nie stać na początku tworzyć coś takiego.

Można by nawiązać jakąś współpracę z internetowymi systemami płatności (PayPal itp. ) lecz to w póznych fazach.

Na czym by zarabiał taki serwis :

- wraz z rozwojem serwisu można by wprowadzić 1% od wartości udanej sprzedaży

- wprowadzenie drobnych opłat za rejestracje dla firm ( pierw ich wynajdywanie i rozmowa)

- wprowadzenie promocji w wyświetleniach jak i strony głównej 

- wprowadzenie usługi świadczącej całkowity zakres prowadzenie ich profilu ( firmy ) na naszym serwisie tzn.  my wystawiamy za nich produkt ( oni przesylaja ilosci i wady towarow )  my opisujemy dodajemy zdjecia , obliczamy ile klienci zaoszczedza na kupienie uszkodzonej ale pelnowartosciowego produktu 

niestety to tylko moje plany ciezko mi jakos je zrealizowac