Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

cynus1

Inwestuj w złoto

Rekomendowane odpowiedzi

@pepperoniss , nie ma problemu. Bywa czasami. A ja juz zapomniałem co wtedy myślałem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich! Gdzie na dzień dzisiejszy najbardziej opłaca się kupić złoto (sztabki lub monety). Polecacie jakieś polskie lub zagraniczne stronki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Bardzo proszę również o podpowiedź, gdzie można bezpiecznie i w dobrej cenie nabyć kilka sztabek. Od razu proszę o jakieś podpowiedzi na co uważać przy tanim kupowaniu - startuję, a nie chcę stracić pieniędzy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zgodzę się z Tobą, że najlepsze ceny są w mennicy wrocławskiej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest wiele miejsc w ktorych mozna kupic w dobrej cenie zloto. Nie interesowales sie czy w Twojej okolicy jest jakies sprawdzwone miejsce? Na internecie jest pelno roznego rodzaju Mennic tylko czasami zastanawiam sie nad ich autentycznoscia. Korzystal ktos moze z tej Mennicy - http://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto/ gdyz zastanawiam sie nad zakupem zlota. Macie jakies sprawdzone miejsca?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mennica polska jest ok, ale można znaleźć taniej. Niekoniecznie to co ma w nazwie "mennica" zaoferuje najkorzystniejszą cenę :)

Witam.

Bardzo proszę również o podpowiedź, gdzie można bezpiecznie i w dobrej cenie nabyć kilka sztabek. Od razu proszę o jakieś podpowiedzi na co uważać przy tanim kupowaniu - startuję, a nie chcę stracić pieniędzy...

Najlepiej kupować monety 1oz. bo najłatwiej sprawdzić czy są autentyczne - linijka Fischa. Im większa sztabka tym szanse na podróbkę rosną, przy czym należy pamiętać iż odnotowano również podrobione Krugerrandy (monety 1oz) więc szanse na jakiś wolfram zawsze są :P

Sztabki raczej odradzam, nawet jak zalane w plastikowych blistrach - to żaden problem takie coś zrobić.

Mniejsze monety niż 1 oz raczej bezpieczne, ale oczywiście wyższa marża sprzedawcy.

Teraz radziłbym się zainteresować jednak srebrem, ma większy potencjał wzrostu i mniej kosztuje (nie każdy chce zainwestować 5,5k lub więcej).

Napisałem krótką analizę sytuacji na srebrze dla zainteresowanych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z przedmówcą. Sztabki wychodzą sporo taniej, ale jest też problem tej natury, że w niektórych krajach są opodatkowane VAT a monety nie. Mnie niepokoi trochę kwestia anonimowości takich zakupów. Historia zna takie przypadki, kiedy złoto inwestycyjne zostało zdelegalizowane. Ostatnio byłem w oddziale Mennicy Wrocławskiej i trochę się rozczarowałem, ponieważ prawie nic nie mają na stanie i wszystko trzeba zamawiać podając oczywiście swoje dane. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Warszawie mają to co trzeba, czyli sztabki jednouncjowe. A teraz wprowadzili CombiBar. Jak ktoś ma taką kasę wolną to świetna inwestycja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz radziłbym się zainteresować jednak srebrem, ma większy potencjał wzrostu i mniej kosztuje (nie każdy chce zainwestować 5,5k lub więcej).

Napisałem krótką analizę sytuacji na srebrze dla zainteresowanych.

.,

A jednak spadło ;) Bo wzrostów w okolicy wyborów w USA nie traktuję jako trendu a jako chwilową anomalię...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

.,

A jednak spadło ;) Bo wzrostów w okolicy wyborów w USA nie traktuję jako trendu a jako chwilową anomalię...

W przypadku spełnienia pozytywnego scenariusza, możemy się spodziewać w długim terminie testowania kolejnego poziomu oporu, który znajduje się w okolicach 22,10 USD. Miejsca do wzrostów więc jest sporo, gdyż przy obecnej cenie 19,39 USD to ok. 14%.

Zgodnie z tym co napisałem, testowany był opór 21,20 USD ale ceny od tego momentu spadły. Dało to ok. 9% zmianę, więc nie najgorzej.

Teraz ceny spadły znacząco, ale należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy - znaczące umocnienie dolara, bezpodstawny optymizm na rynkach kapitałowych i zmiana trendu na globalnym rynku obligacji.

Długoterminowo srebro jest dla mnie nadal opłacalne, ale teraz można obecnie skorzystać z rajdu na akcjach. Podałem ostatnio 2 propozycje na polski rynek, ale trzeba uważać na akcje i monitorować sytuacje, bo to co się dzieje nie jest moim zdaniem zdrowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest ktoś z może Warszawy? Ja od jakiegoś czasu zacząłem inwestować w firmie Coin Art http://www.coinart.pl i na prawdę jestem mile zaskoczony z tych usług. Nie spodziewałem się tak dobrych wyników. Chętnych warszawiaków polecam sprawdzić tę firmę i moim zdaniem nie pożałujecie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie sądzicie że zakup złota to 'mrożenie' kasy ? Zysk w skali roku nie jest aż tak ciekawy.  Chyba że ktoś ma na prawdę duże fundusze. Bo przy sumach do 50 tys zł to jest masa innych rozwiązań dających bardziej przyzwoity zysk. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm.

Kupowanie złota raczej z zasady dokonuje się w celach tezaryzacyjnych :)

Najczęstszym, głównym celem nie jest zarobek tylko utrzymanie i gromadzenie majątku w formie mniej spekulacyjnej i mniej podatnej na zmiany cen.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złoto jest produktem niskomarżowym. Trafiłem na firmę Metal Market Europe Sp. z o. o., która ma odczuwalnie niższe ceny niż Mennica Wrocławska. Kupował ktoś tam? Nie ma ściemy? Strona też dość podobna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupowałem złoto osobiście  jak i srebro online  wszystko odbyło się prawidłowo polecam.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kupno nie jest pewnie problemem,

jak ze sprzedażą? i czy trzeba wszystkie operacje wykonywać za poświadczeniem danych osobowych? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak kupowałem osobiście nie było żadnego potwierdzania  danych , co do skupu nie korzystałem z tej usługi ale na stronie maja info ze skupują metale szlachetne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie do znających temat.

Jaka jest cena złota wydobywczego? Znaczy nie złom i nie sztabki, monety etc tylko takiego w płatkach z wydobycia.

Czy bardziej opłaca się to topic na sztabki i sprzedawać czy różnica cen nie pokrywa kosztów zabiegu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te 1350$ wydaje się nie do przejścia... od dłuższego czasu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musi być głębszy kryzys :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie... to co jest teraz charakterystyczne, że daleko po odbiciu od oporu nie leci... no cóż zobaczymy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta