Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Recommended Posts

W najbliższym czasie będę chciał kupić swojemu bratankowi prezent.

Zastanawiam się nad kupieniem monety lub banknotu i potraktowania tego jako inwestycji na kilka-kilkanaście lat.

Przeglądałem strony NBP (myślę, że to najbardziej wiarygodna instytucja zajmująca się sprzedażą numizmatyki).

Trafiłem na dwie ciekawe pozycje:

https://www.kolekcjoner.nbp.pl/sklep/productDetails.nbp?cid=62222

Moneta 25 zł złota z 2009 roku, obecnie kosztuje 214 zł. Nakład - 40 tysięcy sztuk (dużo to czy mało?).

https://www.kolekcjoner.nbp.pl/sklep/productDetails.nbp?cid=62181

Banknot z Janem Pawłem II z 2006 roku o nominale 50 zł, kosztuje obecnie 90 zł.

Bardzo ciekawy, ale ma nakład 2 miliony sztuk, więc mam wątpliwości, czy wartość będzie wzrastać.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych inwestycji?

Zakładam, że bratanek będzie na tyle rozsądny, że "upłynni" prezent za 10 lat.

Zawsze moneta :)

Złoto to złoto i w przypadku zawirowań ekonomicznych, politycznych czy jakiegoś kataklizmu przetrwa i jakąś wartość będzie miało zawsze.

Papierki zaś będą miały tylko wartość kolekcjonerską i to w ograniczonym stopniu.

Moim zdaniem to świetny pomysł :D
Źałuję że nikt z mojej rodziny nie wpadł na taki pomysł kiedy byłym młody :D

Nakład 40 tysięcy na monete złotą to nakład gigantyczny. (Spójrz na początek emisji złotych monet z lat 95-99 jakie były nakłady)

Nakład 2 miliony na banknot to ciężko nazwać to nakładem kolekcjonerskim. Ni to zbierać ni tym zapłacić.

Jeśli chodzi o wzrost cen :

-moneta będzie wzrastała proporcjonalnie do ceny złota. Cena jest na tyle zbliżona do ceny spotu, ze nie jest to głupi pomysł, ale bardziej traktować to jako bulion z ciekawym wzorkiem i historią niż coś co jest monetą kolekcjonerską.

-banknot - z takim nakładem to on zalega jeszcze w NBP w chorych ilościach.

Napisz jaki masz limit do wydania to może coś ciekawszego się znajdzie, ale z tych dwóch z pewnościa bym kupował pierwsze.

pozdrawiam :)

Świetny :) sam bym się bardzo ucieszył dostając taki prezent.

Pogratulować pomysłowości.

Jestem skłonny wydać około 200 złotych, ale jeśli pomysł byłby rzeczywiście ciekawy, to mogę tę granicę podnieść.

Tak jak pisałem - najpierw zajrzałem do NBP i ta moneta z 2009 roku była najtańszą złotą monetą.

Nie sprawdzałem innych firm zajmujących się biciem monet.

Numizmatyka jest mi obca.

Monet nalezacych do firm prywatnych nie kupuje sie na dlugoterminowa inwestycje.

Serie typu Tiffany Art naleza do prywatnych mennic i potrafia w ciagu 2-3 lat urosnac o kilkaset procent (aktualnie juz za pozno. ;) ), ale w kwestii krotkoterminowej, pozniej moda przeminie i ceny beda prawdopodobnie spadaly (pomimo, ze monety sa na prawde przepiekne). Czyli w skrocie pozostajemy przy mennicach panstwowych. ;)

A jakieś takie ciekawostki nt. bratanka, cos zeby moglo mu sie z ta moneta kojarzyc, rok urodzenia czy cos?

Jako numizmatyk mogę ci kolego powiedzieć że, zawsze moneta złota będzie warta tyle co jej zawartość zlota .

Dodatkowo podrożeje jeśli ten wzór wejdzie w modę , czyli więcej kolekcjonerów od monet ale jest to rzadkością.

Jako numizmatyk mogę ci kolego powiedzieć że, zawsze moneta złota będzie warta tyle co jej zawartość zlota .

Co Ty za bzdury wypisujesz? Na allegro są złote monety po 2,500 zł :)

Bratanek ma 9 la i przynajmniej na razie nie interesuje się monetami.

Tym prezentem chcę go wprowadzić w świat inwestycji "alternatywnych".

Co sądzicie o monetach ze srebra?

Kiedyś znalazłem srebrną bardzo grubą monetę z podobizną Jana Pawła II

Poszła za 430zł :D

Ciekawa opcja zwiazana z 2004 rokiem, jest kupic bratankowi monete srebrna, 400 lat starsza od niego, dokladniej Grosz Zygmunta III wazy z 1604 roku, z Mennicy Krakowskiej. Cena kilkadziesiat - kilkaset złotych, zaleznie od stanu.

Jesli masz sporo czasu na polowanie na nia to prezent bylby ciekawy, o jej wartosc nie ma co sie obawiac, uplynnic sie da, cena na pewno nie spadnie.

Z 2004 roku z NBP ciekawsze pozycje to 20 zł Morświn, 20 zł Pamieci Offiar Getta w Lodzi i 10 zł 100 lecie ASP. (przynajmniej wg mojego gustu i kolekcji ;-) ).

Morświn cenowo raczej nie spadnie, moze b. powoli rosnac, Pamieci Ofiar Getta w Lodzi okolice ceny spotu, 10 zlotowka bedzie w okolicach ceny spotu. Cenami odpowiednio : ~120, ~85, ~45.

pozdrawiam :)

Może i numizmatyka nie jest najbardziej dochodowa ale nie widziałem sytuacji chyba żeby moneta w dól poszła, więc uważam, że to bardzo trafiony prezent (a poza tym jest ładna, fajnie spojrzeć na taką monetę po dwudziestu latach).

Jeśli coś kupić to takie których ilość nie przekracza 500-1000max sztuk. Resztę będzie mało wartościowe i chłopak sprzeda  za grosze jako spadek po dziadku jak to jest na allegro za 200 zł.

Można na allegro widzę kupić za 500-700 zł złotą monetę z JPII nakład 1000 sztuk.Taka moneta za 20 lat będzie dostępna w Polsce może 50-100 szt a jak już będzie Swiętym to jeszcze podskoczy za 1-2 lata na pewno.

Ja z 10 lat temu maiłem okazję kupić Pismo Święte nakład 20 sztuk na Polskę cena 2000 zł z oryginalnym podpisem Ojca Świętego.No cóż szkoda było a dziś za 10 kafli się jej nie kupi i nigdzie w ofercie nie ma.

Nigdy się nie interesowałem taką tematyką, ale coś mnie podkusiło by tu zajrzeć i efekt jest taki, że zaczynam się zastanawiać czy nie kupić jakiejś monety do 1000 zł. Czy na allegro są jakieś monety, którymi warto się zainteresować czy lepiej szukać pewniejszych miejsc?

W cenie do 1000 zł postaraj sie znaleźć 2,5 dolarówke z lat ~190x-191x. Przykładowo : 2,5 dolara z 1910 roku, 4,16g zlota próby 0.900. Stan idealny nie bęzie, II - III, ale moneta jest piękna, dodatek numizmatyczny jest jeszcze na tyle nie duży, że zdecydowaną większość ceny to kruszec, ale wg mnie moneta z potencjalem. Spaść cenowo na pewno nie spadnie. Na allegro 2-3 miesięcznie sie chyba pojawiają, za 1000 zł licytacje już wygrasz.

pozdrawiam

Prezent został kupiony. Padło na srebrną 20-złotówkę. Zobaczymy, czy była to dobra inwestycja.

Natomiast pod wpływem tych zakupów zacząłem się zastanawiać, czy nie zacząć inwestować w ten sposób w swoją emeryturę. Na przykład kupując co miesiąc jedną monetę. Albo zbierając porzez cały rok po około 200-250 złotych i na koniec roku kupić złotą monetę, która kosztuje w tym momencie 2750 zł.

Wadą tego rozwizania jest to, że w ten sposób zbieram co prawda kapitał, ale nie mam z tego przychodu pasywnego. Więc na emeryturze pozostanie mi wyprzedaż monet, które kiedyś mogą się skończyć.

• Like 1

Pomysł z zakupem monet świetny.

W każdym momencie można je przecież spieniężyć i to w dodatku na całym świecie.

Przy okazji podam parę linków z ciekawego bloga, które świadczą o tym że inwestycja w kruszce, a szczególnie w monety inwestycyjne będzie trafiona:

http://johngaltspeakin.wordpress.com/2013/04/15/nie-ma-fizycznego-srebra-dostepnego-w-usa-wszyscy-dilerzy-wyprzedani/

http://johngaltspeakin.wordpress.com/2013/04/07/run-na-zloto-nie-ma-zadnej-uncji-zlota-na-sprzedaz-dostepnej-w-bangkoku/

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/511599,Chcesz-zeby-JP-Morgan-zbankrutowal-To-proste-%28wideo%29

@wojownik, niemal każdy, kto serio zastanawia się nad swoją przyszłą emeryturą, bierze pod uwagę regularne, (lub chociażby sporadyczne) zakupy złotych monet bulionowych. I nie ma co się tu bawić  w poszukiwanie złotych/srebrnych numizmatycznych okazji. Jest pewien standard wśród monet (I liga, II liga itd) i dzięki temu wybór jest mało skomplikowany. Kupujemy sobie złote monety 1 uncjowe z I ligi (golden eagle, maple leaf, philharmonic, krugerrand) i.....czekamy na emeryturę. Wprawdzie nie wiem, jaką monetę chcesz kupować za ok. 2750zł, bo za to można kupić jedynie monety 1/2 uncjowe, ale i one mogą się bardzo  "przydać" na emeryturze. Ważne jest to, aby je mieć w domu, a nie w jakichś  księgowych zapisach u jakiegoś dilera, i dobrze jest kupić je (gdy się da) anonimowo. Moim zdaniem, (oczywiście moje zdanie to uznanie pewnego stanowiska wyrażanego przez osoby, będące dla mnie autorytetami) złoto niebawem stanie się elementem  rozgrywki światowej finansjery oraz rządzących, w celu zaprowadzenia nowego porządku finansowego (global reset), w którym negowana obecnie wartość złota zostanie przywrócona.

Na emeryturke mozna spokojnie odkladac, z tego co za zus mozemy jeść gruz, a co wakacje zlota monetka zapewni przyjemne wakacje. :)

A co do tego ze złoto tylko w postaci fizycznej to sie absolutnie zgadzam, zadne certyfkaty czy inny nic nie warty papier, tylko złote monety. Dlaczego monety a nie sztabki? Bo sztabki maja numery certyfikacyjne, czyli wiadomo kto ile ma złota i jakiego. Jak jest pokój - jest ok, ale na wypadek globalnego kryzysu/czegokolwiek i konfiskaty złota (byly takie przypadki) lepiej miec zloto anonimowo, a nie sie martwic czy przypadkiem ktos nie wejdzie do domu po sztabki.

Aktualnie na rynku kruszcow mielismy małe WTF, czyli ~9-11 kwietnia ceny i srebra i zlota polecialy po 20% w dół. Jesli sie nie myle to jest to wynik decyzji Cypru o sprzedazy rezerw zlota i srebra (swoja droga, co to za rezerwy? jest kilku-kilkunastu polaków, ktorzy mogliby te rezerwy kupic jako prezent na rocznice malzonce nie odczuwajac tego zbytnio po kieszeni) i w slady poszly inne osoby, kraje, firmy i coś poupadało. :)
Pytanie czy to po prostu chwilowe wachanie na skutek wyprzedazy kruszcow czy po prostu tzw. korekta.

pozdrawiam

Edited by Wkkkis

Znalazłem ciekawy spis monet.Obecnie monety można nabyć w cenie 100-200 zł spokojnie pewną część z roku 2013 a zapewne jej wartość za 20 lat będzie kilkakrotnie większa a widać to po rocznikach z lat ubiegłych ile jedna kosztuje w necie.

Monet 5,10 i 20 zł.Wszystka kolekcja srebna.

0 1995 Berlin 1945
10 1995 100 lat nowożytnych igrzysk olimpijskich
10 1995 Wincenty Witos
20 1995 Katyń, Miednoje, Charków 1940
20 1995 500 lat województwa Płockiego
20 1995 Sum
20 1995 50. rocznica powstania ONZ
20 1995 75. rocznica Bitwy Warszawskiej
20 1995 Pałac Królewski w Ł
Edited by InvestClar

Przegieta ta lista, duza czesc nie wzrosnie.

10 2006 Turyn 2006 - snowbord
10 2006 Turyn 2006 - łyżwiarka
10 2006 Dzieje złotego - głowa
10 2006 MŚ w piłce nożnej - Niemcy 2006 - platerka
10 2006 MŚ w piłce nożnej - Niemcy 2006
10 2006 30. rocznica czerwca "76
10 2006 100 - lecie SGH
10 2006 500 - lecie wydania Statutu Ł

Podałem cała listę oferty którą znalazłem na allegro cena za całość 34,000 zł chyba bo linka zapodziałem.Ale dziś może i złom ale tak jak kolega pisze monety po roku 2006 w dół mają jakąś wartość i pewnie te też będą mieć za 20 lat.Myślę że cała kolekcja też jest warta bo zapewne są osoby które chcą ja mieć to tylko kwestia czasu.Może ktoś z kolegów kolekcjonerów ma zestawienie ile te monety kosztują a ile kosztowały w chwili zakupu?Mile widziany taki spis dla oka jeśli można prosić.

Im mniejszy nakład to i cena wyższa heh.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By marcinryt
      Witajcie,
      Mam taki pomysł na większą skalę.
      Chodzi o "uprawę" Drzew tlenowych tak zwanych oxytree
      Docelowo zakup gruntów i uprawa tych drzew w ilości ok 100 hektarów to jest ok 50000 drzew
      Sprzedaję prawo własności drzewa i części zysków z nim związanych.
      Cena zakupu 1 drzewa to 300 zł - co obejmuje, sadzenie, nawożenie, pielęgnacja, ogrodzenie powierzchni uprawianej, wycinka, sprzedaż - czyli pełna obsługa"
      Cena sprzedaży 1 drzewa po 6-7 latach to w granicach 50Euro dajmy na to 200 zł po czym drzewo z powrotem odrasta
      Inwestor otrzymuje 50% czyli 100 zł (choć w obecnym czasie może to być większa kwota) załóżmy 50% z zysku ze sprzedaży
      30% jest przeznaczonych na wykup udziałów - praw własności drzew od inwestorów % w zależności od pakietu
      20% przeznaczona dla mnie,
      Pakiety inwestycyjne:
      Pakiet A: 1-30 drzewek  - 50%  z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 2% w skali roku od zainwestowanej kwoty.
      Pakiet B: 31-60 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 2,5% w skali roku od zainwestowanej kwoty., wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 1/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 2 arów uprawy)
      Pakiet C: 61-120 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 3%w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 3/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 6 arów uprawy)
      Pakiet D: 121-200 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 3,5%w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 8/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 16 arów uprawy)
      Pakiet E: 201-320 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 4% w skali roku od zainwestowanej kwoty., wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 13/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 26 arów uprawy)
      Pakiet F: 321-500 drzewek 50% z zysku od sprzedanego drzewa, gwarancję wykupu prawa własności pakietu w cenie 5% w skali roku od zainwestowanej kwoty, wpis do księgi wieczystej o prawie własności gruntu w wielkości 24/50 hektara uprawy (czyli stajesz się właścicielem 48 arów uprawy)
       Czyli na przykładzie przy inwestycji załóżmy 10 drzew - wykładam 3000 zł po 6-7 latach zostaje wyciętych 10 moich drzew - przewidywany zysk z 1 drzewa 100 zł *10 = 1000 zł po kolejnych 5 latach następne 1000 zł,  itak dalej. Załóżmy że po tych 6-7 latach firma zdecyduje się wykupić moje drzewa to dostanę: 3000 zł mój wkład plus 1000 zł za sprzedaż plus 360-420 zł za odsetki roczne zyski razem 4360-4420 zł co daje zwrot z inwestycji ok 45-48% w całości (ok 6-7% w skali roku)
      Przy zakupie Pakietu D 150 drzewek 45000 zł, po 6-7latach posiadam 8/50 hektara własności gruntu, 150 drzewek * 100 = 15000 zł po kolejnych 5 latach 15000 zł, itd.  Załóżmy, że po tych 11-12 latach firma zdecyduje się wykupić moje drzewa dostanę w tedy 45000 zł mój wkład, plus 2 tury sprzedażowe po 15000 razem 30000 zł plus 17325-18900 za odsetki roczne. Po 11 latach z kwoty 45000 zł dostanę ok 92300 to ponad 100% zysku ( co daje ok 9-10 % w skali roku)
      Jeżeli ktoś będzie chciał sam wcześniej zrezygnować z inwestycji to będzie mógł go odsprzedać innemu inwestorowi, ewentualnie będziemy mogli go my wykupić.
      Prawo własności gruntu uważam za odpowiednie zabezpieczenie inwestycji.
      Załóżmy, że firma sprzeda wszystkie pakiety (znajdzie inwestorów na 50000 drzew) zakupi odpowiedni areał (100ha) ogrodzi go, zbuduje system nawadniania i w 2022 roku zacznie się uprawa, i po tych wszystkich inwestycjach zostaną dodatkowe środki ze zgromadzonego kapitału, to wówczas zostaną one zainwestowane w punkt tartaczny, skład zaopatrzenia, a z zysk z tej dodatkowej działalności zostanie podzielony na dodatkową dywidendę oraz wykup pakietów.

• By nowampson
      Program:

Zwrot/Plany:
      (Naliczenia w dni robocze)

Wypłaty: manualne
      Mój komentarz: 
      Program typu after który dopiero co wystartował(spał ponad 250dni). Po pierwsze posiada doświadczonego i otwartego na kontakt admina(Właściciel programu na R.....N, który działał i płacił 4-5msc). Twierdzi, że nie jest typowym scammerem. Wiadomo to tylko słowa ale jak pamiętamy z poprzedniego prgoramu admin potrafi dobrze promować i posiada na to spory budżet. Ja ze swojej strony wchodzę za $200 z czasem dołożę do $500 na dniach. 
      System referencyjny:
      Bardzo rozbudowany z bonusami za LVL oraz miesięcznymi + 5% z refa

Mój depozyt:

• By Kryptokox

Program: Cash Forex Group
      Zwrot: do 15% tygodniowo od PON do PT 
      Oficjalny start: 08-10.11.2019 w Panamie.
      Faza Prelunch od połowy lipca.
      O projekcie
      Cześć dziś projekt, który obserwujemy i sprawdzamy od kilku tygodni. Sprawdziliśmy jego papiery, ludzi, rozmawialiśmy z nimi. Zatrudniliśmy kancelarie w Panamie, która sprawdziła dla nas firmę pod względem dokumentów oraz porozmawialiśmy z adminami projektu i jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego programu. Mamy filmy z pokazanym live tradingiem oraz interview zza kulis z adminami. Firma stara się aby być SEC-compliant, czyli być legalna w Stanach Zjednoczonych, co za tym idzie nie pokazujemy swoich wyników publicznie, nie wstawiamy screenów. Jeszcze tego nie sprawdzają, ale mają wprowadzić algorytmy, które będą przeszukiwać internet w poszukiwaniu takich rzeczy. W każdym bądź razie, żeby nie pokazywać swoich zarobków w taki sposób, że wiadomo że jest to CashFx. Program jest ciągle w fazie prelunch, ale możemy się rejestrować, opłacać pakiety, polecać, wypłacać itd.
      Założyciele:
      CEO: Huascar Jose Lopez - https://www.facebook.com/huascarjose Profil od ładnych paru lat, autentyczny.
      Ron Pope - https://www.facebook.com/ron.pope.56 - człowiek odpowiedzialny za cały system i działanie projektu, również profil autentyczny.
      Edwin Abad - wspólnik Huascara, odpowiedzialny za trading. Profil założony pod projekt, ale człowiek realny. Poznaliśmy go na jednej z video rozmów- https://www.facebook.com/048Edwin

Raport istnienia firmy otrzymany od kancelarii z Panamy (wersja PDF i screeny):
      PDF: https://www.pdfpro.co/files/print_view/?f=03e2d3bfd3e0ce28

Jak oficjalnie się opisują, czyli marketingowa gadka: "Cash Forex Group to zespół ekspertów ds. zarządzania projektami na rynkach finansowych. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół edukacyjny koncentruje się na doradztwie i sukcesie naszego członkostwa handlowego. Sukces osiąga się dzięki połączeniu profesjonalnych traderów na żywo, własnych algorytmów i naszej własnej technologii AI Trading. Nasz zespół profesjonalistów ma duże doświadczenie zarówno w handlu na rynku Forex, jak i w projektowaniu i zarządzaniu EA." To tak tyle paplaniny wystarczy
      Pakiety inwestycyjne:
      Min. inwestycja: 300 USD Max. inwestycja: 100 000 USD Min wypłaty: 100 USD Poszczególne pakiety: 300$, 500$, 1000$, 2000$, 5000$, 10k$, 20k$, 30k$, 50k$, 100k$ Zwrot: do 15% tygodniowo (od pon do pt). Ostatnio było to około 12% Bardzo podoba mi się schemat działania programu. Opiszę go na przykładzie Academy Pack za 1000 $, ale to za chwilę...
      Biura Grupy CashFX oraz Oddział ds. Edukacji zarejestrowane oraz zlokalizowane są w Panama City na Panamie. Nasi partnerzy współpracują z następującymi organami kontrolnymi: FCA, DFSA, FSCA i FSA. Ma być wielki event 8-10 listopada 2019 w Panamie, na przeciwko hotelu Hard Rock, gdzie mają ponoć swoje biuro i zajmują całe piętro w jednym z wieżowców. Mam informację, że nasi rodacy wybierają się tam i rezerwują już loty.
      Do każdego Academy Pack otrzymujemy określony zakres materiałów edukacyjnych dotyczących handlu na rynku Forex. Podzielony jest na trzy serie: podstawowa,średniozaawansowana i zaawansowana. Więcej można poczytać w prezentacji.

Omówmy pakiet Academy Pack 300, który kosztuje 1000$ i od takiego też zacząłem moją zabawę, ale myślę poważnie nad zwiększeniem pakietu ze względu na świeżość projektu i w mojej ocenie wysoką szansą na udany przebieg inwestycji.
      Wydajemy 1000$. Na konto handlowe przeznaczone jest 70% tej kwoty, czyli 700$ oraz punkty leadership program - 500 PV. Zostaje nam 30%, co z nimi? Odpowiedź w dalszej części tekstu.
      Mamy pewne założenia, które firma chce spełnić. Cash Forex z inwestycji 1000$ pozwala zarobić do 4000$ ale z uwagami. Z pasywnych naliczeń możemy maksymalnie zyskać do 200% czyli 2x wartość początkowej -  z tym, że naliczenia będą od 700$, ale możemy zarobić do 2000$. Przypominam, że omawiamy pakiet za 1000$ - Academy Pack 300.

Jeśli polecimy projekt chociaż jednej osobie, możemy uzyskać jedną z nagród dla aktywnych klientów. I tutaj również możemy uzyskać maksymalnie do 200% wartości naszego kontraktu. Czyli inwestując 1000$ istnieje szansa zarobienia 2000$ pasywnie i 2000$ aktywnie, czyli łącznie 4000$. Co mi się w tym podoba? Naganiacze chcąc zarobić rzeczywiście dużo, będą musieli inwestować większe kwoty, a nie tylko minimum.
      30% idzie na zakup pakietu edukacyjnego - stąd nazwa Academy Pack 300. 30% z kwoty 1000$.  Każdy kontrakt partnerów wiąże się z przyznaniem punktów PV oraz zespołu GPV. Służa one do zwiększania Rangi i uzyskania nowych poziomów Planu Nagród, ale o tym później.

30% przeznaczane jest na 2 premie. Połowa idzie na tzw. Fast Start (Referrer Bonus), czyli w skrócie prowizja bezpośrednia, a druga połowa idzie na prowizje Uni-level (Team Bonus).  Bardzo podoba mi się, że jest to jasno określone skąd idzie kasa na prowizje za budowanie struktur.
      To 30% od depozytu nie idzie na firmę, tylko całość jest przeznaczona na system nagród. 

Bezpośrednia prowizja za poleconego wynosi 15%. Zatem jeśli jakiś twój partner zainwestuje 1000$ to otrzymasz 150$.
      BONUS UNI-LEVEL
      Przewidzieli 10 poziomów bonusu, jednak po osiągnięciu wysokiej rangi można czerpać zyski z aktywności całej grupy.

Na czym polega premia Uni-Level? Przeznaczone na nią jest 15% całkowitego depozytu (Poniższa grafika procentowo odnosi się do tych 15% z całego depozytu) i dzielona jest na poszczególne poziomy w następujący sposób:

Na początku może się to wydawać zakręcone ale na pewno do tego dojdziecie, że procenty z powyższej grafiki to są procenty od kwoty 15% depozytu. 

Janek zainwestował 1000$. 700$ poszło na kontrakt handlowy natomiast 300$ na prowizje. 150$ dla sponsora Janka oraz 150$ do puli na prowizje Uni Level. Janek polecił Madzi projekt i ta również weszła w projekt za 1000$. Janek otrzymał 150$ bonusu FAST START oraz otrzyma 10%*150$ prowizji Uni-level czyli 15$. Jeśli Madzia poleci Basi to Janek również otrzyma prowizję uni-level. 

Podoba mi się, że matematycznie to wszystko zgadza się matematycznie. 
      Matryce
      Ten bonus wypłacany jest z 20% opłaty za wypłatę środków. Jako że opłata ta ponoszona jest zarówno przez klientów pasywnych jak i aktywnych, obydwie grupy mogą skorzystać z rzeczonego bonusu. Warto dodać, że nawet nie polecając możecie otrzymać spady do matrycy z góry, podobnie jak w binarce, z tym że miejsca przydzielane sa po koleji. Rejestrując się od mnie wpadasz w pierwsze wolne miejsce w matrycy. Nie ma możliwości wyboru. 20% opłaty za wypłatę jest podzielone na 3 Bonusy: 50% na matryce, 10% Matching Matrix Bonus i 40% na premie za ranking dla liderów. UWAGA: Opłaty za wypłatę środków NIE wiążą się z dodatkowymi zarobkami po stronie grupy CashFX. Jest to celowa strategia mająca na celu nagradzanie lojalnych klientów oraz osób zmotywowanych do tworzenia grup handlowych w ramach rodziny CashFX.
      Pieniądze na matryce biorą się z 20% FEE pobierane przy wypłacie z programu. 

Zarówno premie Uni-level jak i Matryce nie są zależne od tego czy poleciliśmy projekt bezpośrednio czy pośrednio.
      Ostatnia premia to Forced Matrix Bonus

Mamy jeszcze rangi, ale one będą działać dopiero w przyszłości. Zdobywamy punkty, ale dopiero w październiku rangi będą przydzielane.

Wypłaty można dokonać w dowolnym momencie, ale zgodnie z dostępnością środków na balance, a to zależy od HARMONOGRAMU:
      Poniżej znajduje się pełny harmonogram wszystkich wypłat(naliczeń)

"Zyski z handlu są zbierane:
      Od poniedziałku do piątku o północy EST (-6h od czasu Polskiego)
      Zyski z transakcji wypłacone na portfel kredytowy:
      Sobota o 12 wieczorem EST (-6h od czasu Polskiego)
      FAST START wypłacony do portfela:
      Pełny w czasie rzeczywistym
      Tydzień zbierania bonusu Unilevel:
      Od soboty do piątku o północy EST (-6h od czasu Polskiego)
      Unilevel bonus wypłacony na portfel:
      Sobota o 12:00 czasu EST (-6h od czasu Polskiego)
      Uruchomienie prowizji z Matryc:
      Dwie wypłaty Matrix bonus na miesiąc
      1. Od 1. do 15. o północy czasu EST każdego miesiąca będą wypłacane 16 stycznia o godzinie 12:00 czasu EST (-6h od czasu Polskiego)
      2. Od 16. do ostatniego dnia miesiąca o północy czasu wschodniego, wypłata nastąpi pierwszego dnia następnego miesiąca o godzinie 12:00 czasu Est (-6h od czasu Polskiego)"

Żądania wypłaty będą przetwarzane codziennie w następujących godzinach:
      Od poniedziałku do piątku między 11:00 EST a 14:00 EST i 19:00 EST do 22:00 EST

Dowód wypłaty:

Strona główna:

Przydatne materiały wideo:
      https://www.youtube.com/watch?v=pjGVvgXgT4o - Pierwsza Polska prezentacja projektu na oficjalnym kanale Youtube projektu.
      CashFX Commercial (2Minutes Long) https://vimeo.com/356086586/fc24241935
      Complete (UPDATED) Overview https://vimeo.com/352821663/af5a258d57
      Trading na żywo Tue August 6th https://vimeo.com/357065041/41fd9f9430
      Bull vs Bear English https://vimeo.com/350521494
      1st Call with Huascar https://vimeo.com/348968488/b8737acf50
      Behind the Scene of CashFX https://vimeo.com/351089892/349118ca50
      Bear Bull Progress Explained https://vimeo.com/351624855/c9a9d602ce
      Ogólna grupa FB: https://www.facebook.com/groups/CashFXPowerTeam/
      Z góry przepraszam za tak duży link, ale może być mało widoczny wśród tak długiego posta.

Pamiętajmy, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Inwestuj tyle ile jesteś w stanie stracić. Pomimo, że projekt wydaje się być bardzo dobry, to nigdy nie znamy do końca intencji adminów.

• By Kryptokox

Program: Tradenance
      Zwrot: do 2.75% dziennie od Pon do Piątku. 
      Wypłaty: W FAQ jest że zazwyczaj instant, ale na forach piszą, że manualnie od Pon do Pt.
      Data startu: 28/05/2019

Mój komentarz: 
      No i mamy kolejny fajny programik z serii daj pieniążka to Ci potraduje. Główna siedziba firmy znajduje się w Nowej Zelandii - firma twierdzi, że posiadają również biura w Europie oraz Azji. W praktyce pewnie jak zwykle daleko temu do prawdy ale widzę w tym projekcie potencjał zarobkowy więc wchodzę. Na początek 300$, zobaczymy jak wypłaty itd. potem dołożymy.Mamy fajny procent dziennych naliczeń do 2.75% jednak w praktyce jest to nieco mniej. Pierwsze nalcizenie miałem 2.61% także całkiem spoko Do tego dochodzi nam binarka więc jest spoko opcja na rozbudowę drużyny oraz prowizje bezpośrednie. Projekt nowy, ładne i schludnie zrobiony. Jak dla mnie fajny programik na mid term. Adminów projektu nie sprawdzałem, ale wiadomo jak to jest  

Informacje o domenie: http://whois.domaintools.com/tradenance.co
      CEO/CO-Founder - KENDREW GREG & MADELEINE MADIXON
      Technical Head - Hugo Charles
      Investing Partner - GEORGIA DOMINIC

Pakiety inwestycyjne : 
      100$ ,300$ ,500$ ,1000$, 3000$, 5000$, 10.000$, 20.000$, 30.000$, 40.000$, 50.000$ i 100.000$ !
      Każdy pakiet daje nam punkty do binarki - 100$ - 10 ptk, 300$ - 30 pkt itd. (1 ptk to 1$ dla nas)
      Pierwsze naliczenia po 24h na naszym koncie w dni robocze. 
      Maksymalnie 500% - liczą się na to również wszystkie Bonusy. Czyli.. inwestujemy 100$ i maksymalnie możemy na tym pakiecie wyrobić 500$ - liczą się wszystkie bonusy (bezpośrednio, binarnie itp)
      Wpłaty i wypłaty : 
      Min. plan to 100$ (Płatność TYLKO w BTC) 
      Wypłata również w BTC od 50$ (fee 5%)
      Zarobki : 
      Zarabiamy do 2.75% dziennie przez 220 dni roboczych. 
      Od inwestycji za 5000$ otrzymujemy również 1 GPS. 
      GPS - Global Profit Share (takie udziały w globalnym zysku) - wypłacane zawsze w poniedziałki. Otrzymujemy 1% od tygodniowego obortu firmy. 1 GPS to 1000$.
      Prowizje (bezpośrednie) : 
      100$ - 3000$ - 7%
      5.000$ - 40.000$ - 8%
      50.000$ - 100.000$ - 9%
      System Binarny : 
      Otrzymujemy również 10% ze słabszej nogi. 1 PTK to 1 USD dla nas. 

Jestem w lewej nodze mojego upline. Będę budował prawą nogę, także po założeniu konta proponuje założyć sobie jeszcze dwa dodatkowe konta pod siebie i na konto na lewej nodze wpłacić kwotę minimalną a następnie budować osobie nogę lewą, żebyście mieli coś z moich osób które będą wam spadać na prawo. Przykład: Robicie konto główne na 500$ i na lewą i prawą nogę konto, ale wpłacacie tylko na lewą 100$ i macie kwalifikacje do binarki.
      Pozostały Bonus : 
      W zależoności od zdobytej rangi otrzymujemy dodatkowe 2% od zarobków naszych partnerów. 

https://trader.tradenance.co/signup/KRYPTOKOX
      Po rejestracji wchodzimy w Financial -> Deposit a po wpłynięciu kasy wchodzimy w TRADER PLANS i kupujemy pakiet. Niestety przy aktywacji naliczają jakieś 10$ głupiej opłaty więc trzeba mieć to na uwadze i wpłacać 10$ więcej niż cena pakietu.

Programy tego typu opierają się zazwyczaj o schemat ponziego. Powyższe informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestuj tyle ile możesz stracić.
    • By Kryptokox

Program: BITRADING 888
      Zwrot: do 2% dziennie od PON do PT 
      Wypłaty: manualne we WTORKI do 48h
      Data startu: 05/04/2019

Mój komentarz:
      Moim zdaniem to kolejna istniejąca firma która potrzebuje sporego wkładu by zarabiać na swoich botach do tradingu i dzięki temu dzieli się z nami swoimi zyskami. Osobą odpowiedzialną za tej projekt jest niejaki CEO Mason Gomes. 

Mamy praktycznie sam początek projektu, więc myślę, że uda się zarobić. Rozszerzam swoją inwestycję właśnie o tą pozycję bo zapowiada się długoterminowo. Ciągle dodawane są nowe języki w materiałach szkoleniowych a w ciągu miesiąca 10k osób mówi samo za siebie. Pozycja ta według mnie posiada spore możliwości, o których za chwilę powiem. Projekt wydaje się mieć potencjał na realność (choć jednak zawsze z przymrużeniem oka). Staram się wybierać projekty w miarę realne, istniejące oraz z fajnymi możliwościami zarobkowymi. Na początek odpaliłem za 500$. Mamy też binarke i wiem, że czołówka zaganiaczy już pozajmowała w niej miejsca i za chwile zaczną promować. Sam jestem pod dość dużym liderem z FN(wpadają spady), ale projekt mam od bliskiego kolegi mającego dobre przecieki ze źródeł, gdzie nasza śmietanka towarzyska daje pierwszym osobą linki.

Czym firma się zajmuje?
       W prezentacji twórcy chwalą się bogatą wiedzą na temat Forex, Cryptotradingu i Bettingu Sportowego. Legenda głosi, że stworzyli bota który jest opracowany przez specjalistów analityków, traderów i programistów(bo bot bez ludzi, nigdy nie będzie w stanie działać długofalowo). Nazwano go ROBOT-888. Mają nadzieję na dużą liczbę inwestorów zwłaszcza z Azji i Europy. Chwalą się, że powstali dla ludzi, którzy pragną mieć większy zyski niż na lokacie, np. dzięki handlu crypto itd. ale obserwowanie rynku może być frustrujące i z pomocą przybywają oni  Ich oprogramowanie pracuje z środkami inwestorów. Aby zachęcić stworzyli kilka możliwości prowizji z poleceń i budowania struktury.

Naliczenia w dni robocze do 2%/dziennie (średnie naliczenia to około 1.6% - ostatni tydzień) Plany inwestycji to: 100$ 500$ 1000$ 2500$ 5000$ aż do 50 000$ Zwrot z każdej kwoty inwestycji wynosi 300% Profit z bezpośredniego polecania to 5% Wypłaty: minimum to 50$ od tej kwoty jest pobierane jest 5% podatku a czekamy do 48 godzin Drzewo binarne 10% ( otrzymujemy spadki poleconych od uplinerów), więc liczba osób poleconych bardzo szybko nam rośnie Liczba osób w projekcie tydzień temu osiągnęła 10 000 aktywnych użytkowników  
      Ciekawostki: Codziennie pokazują ile ROBOT-888 zarobił danego dnia, oraz wyniki z całego tygodnia w sobotę. Każdy pakiet pracuje aż osiągnie 300% Można zarabiać bez wkładu i z prowizji wykupić pierwszy pakiet Z Binarki 10% ze słabszej nogi, 1 pkt = 1 $ czyli jak na lewej nodze masz pakiet za 100 $ to masz 100 pkt zarabiasz 10% tego czyli z binarki 10 $ Hajs z binarki naliczany jest każdego dnia po 23 naszego czasu. Naliczenia inne z zakupionego i opłaconego pakietu natychmiast, po aktywacji pakietu, wypłaty każdy wtorek i czwartek.

1. Wchodzimy tutaj: https://dashboard.bitrading888.com/register/Rt0WyfS6H   2. Wybieramy kraj, wpisujemy e-mail, login, hasło. Nie jest wymagana weryfikacja.   3. W prawym górnym rogu, kliknij, po rozwinięciu się, kliknij 'settings' - ustaw sobie PIN [ 6 cyfr ] do wypłaty. Wypełniasz 2 rubrykę od góry oraz 3. Klikasz 'save' czyli zatwierdzasz.    4. Wybierasz dowolny plan - klikasz na dole, potwierdzasz w wyskakującym oknie i masz podaną sumę oraz kod portfela na jaki się wpłaca. Po potwierdzeniu transakcji twój pakiet automatycznie się aktywuje.  

Dowód wpłaty:

Strona oferuje też materiały reklamowe w wielu językach, jednak nie ma na liście jeszcze POLSKIEGO:

Przypominam, że informacje umieszczane przeze mnie w domenie hyipforum.pl nie są poradą inwestycyjną, a jedynie informacją na temat projektów typu hyip. Inwestuj, na własną odpowiedzialność. Zawsze jest ryzyko utraty środków.