Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Inwestor25

Moje inwestycje na opcjach binarnych

Recommended Posts

Postanowiłem założyć swój temat z moimi inwestycjami na opcjach binarnych. Na forum, na którym się wypowiadam, nie ma takiego działu, więc założę sobie temacik tutaj, głównie dla siebie ale może komuś moje spostrzeżenia się przydadzą. Od razu zaznaczę - nikogo nie namawiam na inwestowanie, a zwłaszcza na inwestowanie na tej platformie, którą ja wybrałem.

Dziennik tradera rozpoczynam więc w dniu 21 maja 2013 roku.

1. APPLE - czas zakończenia 18.00 (19.00 polskiego czasu)

cb5c143c4f3e5adcgen.jpg

Jak widać na niniejszym wykresie, cena APPLE wzrasta. Postanowiłem więc zainwestować w UP czyli że cena APPLE wzrośnie. Postawiłem 100€ z wizją zysku 70%.

00b8e628e05a48c9.jpg

Wynik okazał się korzystny dla mnie, czyli zarobione 70€.

2. NASDAQ - czas zakończenia 18.00 (19.00 czasu polskiego)

a8821cd4e150456cgen.jpg

Jak widać na wykresie, w dłuższej perspektywie, cena cały czas idzie w górę. Odważyłem się więc sądzić, że cena pójdzie dalej w górę i postawiłem 300€ z wizją zysku 210€. Transakcja okazała się być trafną decyzją :)

0a86ce4ee5074569.jpg

Przyznam, że czekałem na ten temat. Mam nadzieję, że będziesz w miarę obszernie opisywać dlaczego ten wykres, a nie inny i dlaczego tak, a nie inaczej. każda wskazówka mile widziana :)

3. EUR/USD - czas zakończenia 18.00 (19.00 czasu polskiego)

797fc82fd007838dgen.jpg

Jak widać na wykresie, cena skakała, ale od 17.00 szła w górę, z późniejszymi wahaniami. W sumie 50 na 50% szans. Postawiłem, że cena wzrośnie i postawiłem na to 100€ - zysk 85€ :)

a4a2de32b8e03e52.jpg

Podsumowując dzisiejszy dzień - 3 transakcje, 3 trafne :)

Zysk - 365€

Celem wyjaśnienia - pozwalam sobie na stawianie takich kwot, ponieważ od listopada 2012 roku zarobiłem już ładny pieniądz i inwestuję wyłącznie to, co zarobiłem. Nie inwestuję już pieniędzy, które wpłaciłem jako depozyt. Wychodzę z założenia, że mogę stracić te pieniądze, gdyż są to pieniądze nadprogramowe. Jednak nikomu początkującemu nie polecam stawiania więcej niż minimalna stawka.

... a zwłaszcza na inwestowanie na tej platformie, którą ja wybrałem.

Powiedz dlaczego?

Od razu zaznaczę - nikogo nie namawiam na inwestowanie, a zwłaszcza na inwestowanie na tej platformie, którą ja wybrałem.

Myślę że początek tego zdania wszystko wyjaśnia. Nie chce nikogo namawiać do inwestowania na tej samej platformie. Potem będzie miał ktoś pretensje że ta platforma jest be i po co sobie robić kłopot?

Aktualnie sam jestem na etapie zbierania depozytu i zobaczymy z czym to się je. Nie myślę od razu o wygranych takich jak Inwestor25 czy Dyzio ale może uda się wyjść na plus. Co do Twoich inwestycji to na 1 i 2 też bym się zdecydował ale stawiania na 3 bym się nie podjął. Dlatego tym większe gratki dla Ciebie i oby nadal było do przodu.

ja również trzecią transakcję bym sobie odpuścił, ale jak ktoś może sobie pozwolić na stratę 100€ zarobionych już na opcjach to czemu nie, kto nie ryzykuje ten nie ma :D

Przeczytałem posta w innym dziale i musiałem zweryfikować swojego, bo znalazłem w nim kilka odp.

Masz AKTUALNIE jakieś ulubione akcje/pary lub takie których w ogóle nie obstawiasz? Czy raczej co podleci z ładnym wykresem :)

Jak często teraz obstawiasz? Statystycznie :)
Jakich błędów teraz się wystrzegasz, a jakie zrobiłeś na starcie, przy czym nie mam na myśli podstaw, lecz szczegóły, które mogą mieć wpływ na wynik, a które można dopracować lub całkowicie zniwelować.

Edited by Ermin

... a zwłaszcza na inwestowanie na tej platformie, którą ja wybrałem.

Powiedz dlaczego?

Odpowiedź masz w poście Elektro87

Co do pytań Ermin'a

1. Różnie. Czasem jest tak, że przeglądam wykresy i jak widzę coś, co mi odpowiada i odnośnie czego mam przeczucie to właśnie na to stawiam. Jednak przeważnie jest to OIL, GOLD, EUR/USD, USD/JPY

2. Obstawiam nieregularnie. Od wykresów, które wrzuciłem ostatnio, nic nie stawiałem. Dzisiaj mam trochę czasu więc może dzisiaj coś postawię. Założyłem sobie max 10 transakcji tygodniowo, ale różnie z tym bywa. Nie przekraczam ilości 10, ale zdarza się, że nie mam żadnej transakcji w danym tygodniu. Nie mam jakiegoś ciśnienia by wycisnąć z opcji wielką kasę. Raczej nastawiam się na dodatkowy dochód, a nie na zarabianie opcjami na życie.

3. Na pytanie o błędy ciężko odpowiedzieć. Na początku byłem bardziej aktywny na innym forum i czasami pod presją stawiałem na coś by przedstawić wyniki, bo ludzie chcieli wykresów, podpowiedzi. Bywało że nie przemyślałem decyzji i stawiałem na coś, co na pierwszy rzut oka było ok i traciłem. Teraz inwestuję wyłącznie wtedy, kiedy mam na to ochotę, a nie wtedy kiedy ktoś oczekuje że mu pomogę, powiem na co ma postawić. Presja nie jest wskazana.

Poza tym, ale to raczej Ciebie nie interesuje, robię swoje. Niektórzy próbowali mnie wyprowadzić z równowagi różnymi tekstami w wiadomościach prywatnych, bo im nie szło i mieli do mnie pretensje że ja mam wyniki, a oni nie. Próbowałem grać w drużynie, tj. pomagać innym w miarę możliwości i czasu, ale efekt był taki że albo ktoś sie spóźnił z obstawieniem i była klapa, albo ktoś wolał stawiać długoterminowo a ja jak zauważyłeś, stawiam 15-30 minut max. Potem były pretensje do mnie że mi sie udało a ten drugi wtopił. W związku z tym uważam, że opcje binarne to nie jest pomysł na grę w drużynie. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, ale ja po prostu na swoim przykładzie stwierdzam, że wolę grać indywidualnie.

Zauważyłem, że gdy zacząłem sugerować się wpisami na forum, że np. ktoś inwestuje przeciwnie do trendu (załóżmy że cena złota idzie w górę, a ktoś obstawia że cena spadnie) to chciałem próbować tych strategii i też stawiałem przeciwnie do trendu i w większości przypadków tego żałowałem. Stwierdziłem więc, że skoro wypracowałem sobie swoją strategię (wiem, że niewiele ma ona wspólnego z profesjonalnymi strategiami, może bardziej pasuje tu słowo metoda a nie strategia), która przynosi mi efekty to będę się jej trzymać i nie będę kombinować.

Był czas, że chciałem szukać wiedzy i korzystać z narzędzi, o których panowie piszą w głównym temacie o opcjach, ale za cienki jestem. Nie mam tyle czasu by zagłębić się w temat, a ogarniać po łepkach i jedynie sobie namieszać w głowie to nie ma sensu. Szanuję osoby, które kierują się wiedzą i inwestują bardzo świadomie. Ja jednak jestem bardziej ryzykantem i przyznaję, chyba hazardzistą bo nie opieram się na wiedzy, ale cóż.. uważam że ważne, że przynosi mi to efekt. W związku z powyższym absolutnie nie uważam się za jakiegoś specjalistę ani osobę, która może Wam tu przedstawić jasną, sprawdzoną i jedyną słuszną drogę inwestowania.

Edited by Inwestor25
  • Like 3

Inwestor, myślę że brak strategii opartej na wiedzy to również strategia ;) Niektórzy intuicyjnie są w stanie osiągnąć dużo więcej niż osoby, które opierają się na szkołach, wiedzy i teorii. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że brak wiedzy i bazowanie na intuicji może skończyć się kopniakiem w tyłek, ale z tego co widzę to masz tego pełną świadomość i nie udajesz, że jesteś jakimś cudotwórcą, któremu wszystko wychodzi :)

Co do fragmentu, że robisz swoje to brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Ludzie, którym nie idzie, mają tendencje do tego by rzucać innym kłody pod nogi w imię zasady :"skoro mi nie idzie, a jestem taki zaje...fajny, to niech jemu też sie nie uda bo na pewno oszukuje, bo przecież ja jestem najzaje...fajniejszy więc to niemożliwe by innemu sie udało a mi nie". Nie ma co sie przejmować. W drużynową grę też bym się nie bawił bo zawsze potem znajdzie się ktoś, kto ma pretensje.

Dlatego ja się trzymam swojego braku strategii. Raz jest lepiej, raz gorzej ale w ogólnym rozrachunku jestem sporo na plusie. W samym czerwcu 870€ na plusie (wynik 20 transakcji - 5 złych, a 15 dobrych)

Z dzisiejszego dnia:

2da3e3e220c4871egen.jpg

Postawione 200€ - w perspektywie 85% zysku - transakcja udana - 170€ zarobione

9752f8abb9f8ddcbgen.jpg

Kolejne dwie transakcje:

GOLD - postawione 100€, w perspektywie 70% zysku - transakcja udana - 70€ zarobione

NASDAQ - postawione 100€, w perspektywie 70% zysku - transakcja błędna - 90€ straty (10€ zwrotu)

Podsumowując dzisiejszy dzień - 3 transakcje, 2 trafne

Zysk dnia dzisiejszego - 150€

Edited by Inwestor25

można zarobić? można :)

gratuluję bardzo dobrych wyników. Oby tak dalej. W opcjach binarnych, jak w życiu, są wzloty i upadki. Jeśli jeszcze upadku nie zaliczyłeś to pewnie jest on dopiero przed Tobą, dlatego warto sobie odrobinę kasy zarobionej zostawić na tzw. czarną godzinę w opcjach.

W odpowiedzi na pytania zadawane mi na PW wstawiam dzisiejszy wykres z uzasadnieniem (uzasadnienie laika, a nie specjalisty).

Wybrałem NASDAQ i postawiłem 100€, że cena będzie wyższa, niż cena w momencie zatwierdzenia inwestycji.

e8857af80bc933d0.jpg

Na wykresie można zobaczyć 3 momenty, na które ja zwróciłem uwagę.

Czerwonym kolorem zaznaczyłem spadek ceny i gdyby wykres cały czas wskazywał na spadek to postawiłbym, że cena będzie niższa. ALE pojawił się punkt zielony - moment odbicia ceny czyli następuje fioletowy okres czyli okres wzrostu ceny.

Postawiłem w momencie: 16:14:01 26/07/13 3587.120

Wynik końcowy: 16:30:00 26/07/13 3590.390

Zainwestowałem mniej więcej w połowie fioletowego okresu, dosłownie kilka sekund przed zakończeniem możliwości obstawienia w NASDAQ z zakończeniem o 16.30 (17.30 naszego czasu). Od 15 minut cena szła w górę, więc byłem wręcz pewny, że cena dalej będzie szła w górę.

Źeby nie być gołosłownym:

8135a2c15e637266gen.jpg

Edited by Inwestor25
  • Like 1

@Inwestor25, łandnie. Tylko pozazdrościć, ja dziś 7:7 (WIN/LOSE), czyli w sumie na lekkim minusie ;/

lepiej grać na opcjach binarnych mniejszymi sumami a jak jest nie powodzenie to podwoic ja tak robię i jest git  :P  nie zawsze ale częściej

sa rozne strategie ale podwajanie nadaje sie raczej dla wprawionych graczy, ktorzy potrafia panowac nad emocjami

W tym wypadku Inwestor25 nie mógł podwoić stawki ponieważ można to tylko zrobić na 15 min przed zakończeniem trwania opcji. 

@Flymen, koledze chyba chodziło o to, że on na miejscu Inwestora postawiłby np. 50€ i w razie gdyby przegrał to w następnej transakcji postawiłby podwojoną stawkę czyli 100€, tak przynajmniej ja to zrozumiałem

Inwestmencik - zgadzam się, że lepiej grać małymi stawkami, ale na początku swojej drogi. Ja już sporo zarobiłem więc mogę sobie pozwolić na grę większymi stawkami, bo jeśli przegram to przegram kasę, którą zarobiłem na opcjach, więc wielkiej szkody z tego nie będzie.

Wolę postawić raz czy dwa razy w tygodniu konkretnie czyli np. tak jak dzisiaj, i zarobić konkretniejszą kwotę niż bawić się w małe stawki, zarabiać małe kwoty a stres przeżywać ten sam albo i większy bo częściej

525c7bdba44b36edgen.jpg

3 transakcje - 2 na plus i jedna na minus

Zysk dnia dzisiejszego - 130€

Edited by Inwestor25

Gratulacje, kolejne dobre transakcje.

Dzisiejsze transakcje - dzisiaj zrobiłem dwie transakcje, z czego jedna trafiona, a druga spudłowana, więc dzisiejszy bilans wychodzi na minus niestety

Postawiłem na NASDAQ, który wczoraj przyniósł mi pare groszy (dziś też nie zawiódł) i na mój ulubiony GOLD, który niestety w ostatniej chwili spłatał mi figla

d84af608c76e26d6.jpg

W NASDAQ byłem praktycznie pewien, że cena spadnie, bo tendencja spadkowa utrzymywała się od około pół godziny. Brałem pod uwagę również to, że w początkowej fazie wykresu cena była grubo poniżej punktu, w którym cena zaczęła spadać.

W GOLD - chyba odrobinę optymistycznie założyłem, że skoro cena rosła, a teraz mamy wykres falbankowy to istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena będzie wyższa. Faktycznie tak było przez prawie cały wykres live, ale na sam koniec cena po prostu spadła i to o naprawdę mały punkcik.

ce72ee86c1a5ea63.jpg

W związku z powyższym - postawiłem 200€, w jednej transakcji zyskałem 70€, w drugiej straciłem 90€, wynik końcowy - 20€ (słownie MINUS 20 €)

Ale to nie koniec dzisiejszego dnia :)

Edited by Inwestor25

nie ma idealnego inwestora raz ale jak jest strata trzeba uczyć się na błędach i je minimalizować , gratuluje tak dużego doświadczenia w opcjach binarnych ja dopiero raczkuję  :P

pozdrawiam Inwestor25

i  życzę więcej pozycji sukcesowych 

raz jest lepiej, raz gorzej :) Nie ma co się martwić, bo na pewno odrobisz te 20€ i to z nawiązką

Z tym złotem to ciekawe, przecież na zrzucie cały czas jest zielona linia, tak nagle to spadło na sam koniec?? Duża była różnica między ceną początkową a końcową?

Dyzio, tak to wyglądało: GOLD 15:48:27 02/08/13 1314.470 16:00:00 02/08/13 1314.416

Otrzymałem dzisiaj przelew zleconej wypłaty :) :) (potwierdzenie do ewentualnego wglądu tylko dla zainteresowanych - PW)

Edited by Inwestor25