Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

WebBart

pomysł na internetowy biznes finansowy

Recommended Posts

Witajcie,

chciałbym się poradzić w kilku kwestiach... mianowicie od dłuższego czasu chodzi mi po głowie uruchomienie pewnego serwisu internetowego - w zasadzie nic skomplikowanego, bez większego rozmachu i póki co dla małej grupy użytkowników... i wszystko byłoby ładnie pięknie lecz niestety polskie prawo wymagałoby ode mnie założenia do tego działalności gospodarczej... prowadzenia szeregu ksiąg, dokumentów pierdoł itp. itd... co mijałoby się rzecz jasna z celem tego projektu, gdyż całośc raczej miałaby na celu zrzeszenie kilku osób, może kilkunastu osób które ma podobne hobby/zainteresowania...

sęk w tym, że przez ten projekt mimo, że nie ma on na celu generowanie zysku, to jednak przewijałyby się jakieś pieniądze...

chodzi mi o to by zarejestrować potrzebne narzędzie czyli stronę www na serwerze i pod domeną do którego i do której nikt się nie doczepi... chyba taniej jest wykupić serwer w innym kraju niż zakładać działalność i płacić co miesiąc zusy srusy...

potrzebowałbym również korzystać z systemu płatności na zasadzie paypal'a gdyż obsługiwanie transferów na konta prywatne w polsce wiązać mogłoby się z kontrolami US lub innych urzędów...

czy jest to możliwe w oparciu o paypal'a?

chodzi o to czy paypal daje taką możliwość by przy kilku transferach np. na kilka tysięcy zł miesięcznie przychodzących i wychodzących przelewów nie mieć problemów z POLSKIM URZĘDEM SKARBOWYM?

i gdzie najlepiej do tego celu zarejestrować serwer (hosting) pod stronę i gdzie też i jaką domenę zarejestrować?

będę wdzieczny za pomoc, później z pewnością zdradzę o co dokładnie mi chodzi :)

Powiem krótko. Chcesz by było full legal to zarabiając na serwisie niezależnie od tego czy podepniesz go pod tą czy inną domenę, na serwerze w tym czy innym kraju, korzystając z paypala cy też nie podatki  płacił będziesz w kraju rezydencji podatkowej. Jeśli jesteś polskim rezydentem to wizyta w polskim urzędzie skarbowy Ci nie ominie.

No chyba, że zbudujesz strukturę podatkową opartą na odpowiedni ułożonych relacja właścicielskich z wykorzystaniem spółki cypryjskiej i słowackiej (ew. z ZEA). Ale na to chyba trochę za wcześnie...

A... I jeszcze jedno... Skoro celem projektu nie jest działalność zarobkowa to nie jest to działalność gospodarcza i niczego, nigdzie rejestrować nie musisz acz niewykluczone, że te czy inne podatki będziesz miał do opłacenia w tym czy innym kraju.

Więcej szczegółów będę mógł podrzucić gdy przedstawiony pomysł będzie bardziej skonkretyzowany, bo póki co prosisz o radę co i jak jest lepiej zrobić w takim lub innym pomyśle na działanie :)

Jeśli ta działalność jest legalna (a więc nie widać na goły rzut oka, że jest np.piramidą finansową, pralnią pieniędzy, albo czymś w tym guście), to może udaj się do jakiś punktów informacyjnych?

> z projektów unijnych - mówisz, że chcesz założyć projekt, zarejestrować go np. w innym kraju (bo korzystniej) ale działać w Polsce, z pytaniem o możliwość dotacji (no bo w końcu to punkt o funduszach). A przy okazji miłe panie odpowiedzą Ci na wszystkie pytania o zakładanie działalności i kwestie podatkowe (w ramach swojej wiedzy ;) )

>  w niektórych miastach, np. bodaj w Lublinie, są punkty informacyjne w urzędach miast podejmujące tematykę otwierania działalności, samozatrudnienia, kwestii podatkowych właśnie, itd. Idziesz, mówisz o co Ci chodzi i otrzymujesz opinię co powinieneś zrobić. Nie potrafię Ci powiedzieć jak taki punkt będzie się dokładnie nazywał, ale tam dowiedziałbyś się na pewno czy założenie działalności jest w Twoim przypadku konieczne, a jeśli nie - to czy i jakie podatki będziesz musiał płacić.

Edited by Yoel

Może Brytyjskie Wyspy Dziewicze będą dla Ciebie wybawieniem?:) Poszukaj w necie, są firmy pośredniczące w zakładaniu tam film. Kupiłam kiedyś doładowanie na Allegro i firma była zarejestrowana właśnie tam. Jak sądzę dlatego, że tam nie ma podatków :)

Podatki są wszędzie, pytanie w jakiej wysokości.

Raje podatkowe (nie wszystkie, ale dużo) mają bardzo liberalne przepisy ogółem, nie tylko podatkowe, ale również dotyczące przestępczości. Związana jest z tym niska skuteczność (chęć?) ścigania :)

A ja jestem pewien. To, że na Wyspach nie zapłacisz podatku od dywidendy nie oznacza, że nie masz go zapłacić w kraju swojej rezydencji podatkowej (np. w Polsce). Co prawda jeszcze da się stworzyć struktury podatkowe bezpodatkowe ale praktycznie nigdy nie wystarczy do tego jedna spółka w jednym raju.

Myślę jednak, że autor wątku nie miał na myśli biznesu, dla którego opłacalne byłoby tworzenie takich struktur.

Jest wiele rodzajów podatków, nie tylko dochodowy, od spadków i darowizn, czy nieruchomości. Niemniej kwestie podatkowe są rzeczywiście korzystne.

Co do autora, to trochę nam zniknął... Może wena mu odeszła ;)

ja i kilku moich znajomych inwestujemy indywidualnie na giełdzie, wpadliśmy na pomysł by połączyć ze sobą nasze portfele inwestycyjne i wspólnie podejmować znaczące decyzje m.in. przy podejmowaniu decyzji co do zakupu/sprzedaży jakiś aktywów. Razem mielibyśmy kilkadziesiąt tyś. zł aktywów. analizowaliśmy dokładnie nasz pomysł i doszliśmy do wniosku ze tak będzie nam się bardziej opłacało... a co więcej... wspólne podejmowanie decyzji jest bardziej kreatywne i twórcze... popełniamy mniej błędów itp... chcielibyśmy stworzyć wspólny portfel inwestycyjny w którym nasze głosy będa zależne od poziomu zaangażowania. Nasz platforma internetowa miałaby na celu przede wszystkim umożliwić dołączaniu nowych inwestorów do naszej grupy jak również umożliwiać opuszczenie naszej grupy lub po prostu zmniejszyć zaangażowanie w portfelu. w tym celu mamy już przygotowaną platformę do kupna/sprzedaży takich udziałów coś na zasadzie "giełdy".

to tyle ile chciałbym powiedzieć... jest jeszcze kilka innych opcji ale chciałbym pozostawić to póki co dla siebie...

aczkolwiek nie wykluczałbym w późniejszym czasie wprowadzenia drobnych prowizji od wymiany "udziałów"

nie wiem czy ktoś z Was kojarzy program HYIP - Uinvest?

zasady kupna/sprzedaży udziałów w portfelu odbywałyby się na podobnej zasadzie jak w Uinvest.

Co prawda całość opierałoby się na "umowie gentelmeńskiej"

taki jest pomysł =))

Sęk w tym jak wspomniałem wcześniej... polskie prawo tłumi i dusi w zarodku drobną aktywność i przedsiębiorczość.

myślałem by może zarejestrować hosting na islandii?

a serwery takich stron jak kinomaniak.tv gdzie są zarejestrowane?

przez jaki system płatności najlepiej rozliczać płatności między użytkownikami?

Serwer w Nikaragui :) Właściciel niby w Australii, widać, że dane są chronione. Jest wykupiona usługa do chronienia właściciela.

Wpisz domenę tutaj:

http://www.scamadviser.com/

A trzeba odrazu zakładać działalność jak to nie będzie generowało specjalnych zysków? Co do urzędu skarbowego znajdą cie wszędzie :)

Jak "nie będzie generowało zysków"??? Jeśli obracają akcjami na giełdzie, to generują zyski (albo straty), a potem rozdzielają je między zainteresowanych.

Na mój nos to będzie podpadać pod działalność maklerską, a ta bez odpowiednich pozwoleń i kwalifikacji jest zabroniona.

W ogóle ten interes pachnie mi nielegalnie. W Polsce nawet go nie rejestruj.

Edited by Yoel

Jeśli to poważny biznes to się z tobą zgodzę. Użytkownik napisał "nie ma na celu generowania zysku, ale jakieś pieniądze by się przewijały". Działalność przy małych kwotach nie jest wymagana. Choć według prawa rozliczać się zawsze trzeba. Faktem też jest, że niektórzy mówią "jakieś pieniądze" a myślą o całkiem sporej kwocie.

Nie chodziło mi o to, żeby nie rejestrował interesu w ogóle tylko działał. Mnie uczyli, że każdą działalność zarobkową trzeba zalegalizować, chyba że sprzedaję stare spodnie na Allegro. Ciężko mi ocenić granice między małymi a dużymi kwotami zarobku. Intuicyjnie poradziłabym jednak autorowi się zarejestrować. Głównie dlatego, że nie jest to działalność handlowa, a finansowa - jakby na to nie patrzeć portal będzie świadczył usługi finansowe.

Chodziło mi raczej o to żeby nie rejestrował działalności w Polsce, bo będzie miał tylko z tego problemy. Jeśli chce się tak bawić niech rejestruje się w kraju z bardzo liberalnym prawem dotyczącym działalności gospodarczej ogólnie, a usług finansowych szczególnie.

Tu nasuwa mi się jeszcze inna sprawa, jeśli działalność zarejestrowana jest za granicą, ale działa w Polsce, to podlega bodaj polskim regulacjom prawnym. Jeśli więc zbierałbyś kapitał w Polsce od naszych obywateli, to wraz można by cię podciągnąć o działalność maklerską niezgodną z prawem, bo bez kwalifikacji.

Przypominam przy tym, że jakby skarbówka chciała się przyczepić, to dochód z nieujawnionych źródeł obciążany jest 75% podatkiem. A dochód z działalności mogącej być nielegalną i niezgodną z prawem najlepiej uznać za nieujawniony...

Najlepiej porozmawiaj z dobrym prawnikiem zajmującym się gospodarką i finansami.

Yoel ja cie rozumiem. Jestem zwykłą osobą fizyczną i zawsze się rozliczam. Kiedyś miałem stronkę i zarobiłem mniej więcej tysiaka na niej w rok. Choć kwota wolna od podatku to 3054zł w swoim zeznaniu uwzględniłem to. Pytanie natomiast do ciebie czy ja miałem zaałożyć przez to firmę? Mi o to chodziło. Rozliczać się trzeba zawsze a działalność to już jak kto chce (chyba, że przekroczy próg obowiązkowy). A co do sprawy z maklerem tu się z tobą zgodzę. Trzeba mieć uprawnienia na takie coś.

Ciężko mi powiedzieć, oceniam intuicyjnie. Jeśli autor chce świadczyć usługi finansowe (nawet wspólnie z innymi uczestnikami i sobie nawzajem) to intuicyjnie założyłabym działalność... Niemniej i tak byłaby ona raczej nielegalna...

a ja myślę, że wszystko to kwestia dobrego prawnika jak już ktoś wcześniej tutaj napisał i dopasowania działalnści do świadczonych usług.

Pomysł może ciekawy, choć tak innowacyjny, że trudno sie wypowiadać autorytatywnie. Myślę, że powinienieś pogadać o ty zm prawnikami i doradcami biznesowymi.

[usunięto]

Edited by Kris
SPAM

Pierwsza zasada - jeśli chcecie tworzyć jakiś biznes, macie jakiś pomysł to nie pytajcie o jego realizję na forum.

Możecie pytać, ale bez podawania szczegółów - radzę po prostu realizować pomysł bez pomocy innych. Jeśli w ten sposób do tego podejdziecie to pójdzie wam dużo łatwiej. Oczywiście nikt nie gwarantuje, że jakikolwiek pomysł na biznes, faktycznie będzie tym skutecznym.

@up:

Realizowanie projektu na własną rękę nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza w przypadku próby realizacji pomysłów (e-biznesów), co do których nie mamy pewności, że są legalne. W takiej sytuacji lepiej zapytać innych (może choć niekoniecznie bardziej doświadczonych) i uniknąć komplikacji na samym starcie. Oczywiście nie warto ujawniać wszystkich szczegółów, które decydują o potencjale zarobkowym (chociaż i takie pytania można w częścach przemycić na forum, tak żeby uzyskac interesującą nas odpowiedź, bez niepotrzebnego hodowania konkurencji). Niestety w przypadku biznesu co do którego tyczy się pierwszy post, to niestety będzie to chyba trudne do zrealizowania, bez wchodzenia w konflikt z interesami US. ;-)

Edited by JohneS

Jeśli nie mam pewności co do legalności danego biznesu to sprawę kieruję do prawnika, a generalnie, raczej na pewno bym się nie zabierał za tematyke, przy której istnieje takie ryzyko, że coś może być nielegelne. Jak dla mnie biznes powinno się prowadzić samodzielnie, bo każdy kolejny wspólnik to niestety gwarancja problemów pod każdym wzlędem. Chyba że będziecie mieli niebywałe szczęście, ale generalnie, doskonale wiadomo, jak to wygląda.

SPAM

Edited by Robertpl
SPAM