Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

Legalność 75% podatku z nieujawnionych źródeł...

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sądny dzień :)

Po ponad 4 latach od złożenia przez podatniczkę skargi konstytucyjnej na niezgodność z Konstytucją przepisów nakładających 75% z nieujawnionych źródeł sprawa zostania dziś o 8:30 rozpatrzona przez 5 gniewnych ludzi :)

W dużym skrócie wnioskodawczyni zarzuca niezgodność przepisów  ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych,nakładający ów 75% podatek, z Konstytucją z powodu nieuzasadnionego naruszenia praw ekonomicznych podatników w przez ingerencję w ich własność w związku z nałożeniem na podatnika obowiązku zapłaty podatku w wysokości 75% ustalonego dochodu, co w ocenie skarżącej faktycznie skutkuje pozbawieniem podatnika niemalże całego niezgłoszonego do opodatkowania dochodu ma cechy zbliżone do konfiskaty mienia.

Skarżąca zarzuca też ww. przepisom naruszenie konstytucyjnej zasady wyłączności sądów do orzekania o przepadku rzeczy poprzez przyznanie tego prawa organom podatkowym.

Ponadto skarżąca zarzuca także naruszenie Konstytucji przez ww. przepis ze względu na podwójne karanie: raz z ustawy podatkowej, drugi z art. 54 kodeksu karnego skarbowego.

Skarżąca podnosi także zarzut, że wprowadzenie przepisu  art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych przez opodatkowanie dochodów z tzw. nieujawnionych źródeł w wysokości 75% nie jest konieczne i nieodzowne do realizacji zasady powszechnego opodatkowania podatkiem dochodowym wszystkich grup osób fizycznych.

Dwa ostatnie zarzuty skarżącej wynikają z praktyki organów podatkowych i sądów administracyjnych faktycznego przerzucania obowiązku wykazania źródeł przychodu i ich legalności na podatnika oraz wykształcenie się praktyki orzeczniczej, która w przypadku tzw. nieujawnionych źródeł nie praktycznie umożliwia podatnikowi powoływanie się na zarzut przedawnienia co z kolei pozwala organom skarbowym na nieograniczone w czasie opodatkowanie tego typu dochodów.

Z różnych względów czekam na te orzeczenie z wielkim zaciekawieniem. Samą skargę konstytucyjną analizowałem i uważam, że jest dobrze sporządzona i umotywowana. Sejm (jeszcze w sobie Komorowskiego) i Prokurator Generalny wnioskują o uznanie konstytucyjności zaskarżonych przepisów.

O wyniku sprawy na pewno dam znać w tym watku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również czekam na orzeczenia w tej sprawie , ale sądzę ,że TK  krzywdy 'swoim ' nie zrobi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skład orzekający jest wg mnie dość korzystny dla pozytwynego choćby w części orzeczenia (hehe nie ma Liszczowej :) )

A jak pisałem skrga wg mnie jest dobrze przygotowana dla zainteresowanych link.

Orzeczenia raczej dziś nie będzie alee jak się tyle czekało (skarżąca decyzję US otrzymała w 2004 roku) to kilka dni a nawet tygodni nie zbawi...

JEST ORZECZENIE!!!!

W Y R O K
w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa, dnia 18 lipca 2013 r.

Trybunał Konstytucyjny w składzie:
Stanisław Biernat - przewodniczący
Marek Kotlinowski 
Teresa Liszcz 
Andrzej Rzepliński
Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz - sprawozdawca,

protokolant: Krzysztof Zalecki,

po rozpoznaniu, z udziałem skarżącej oraz Sejmu i Prokuratora Generalnego, na rozprawie w dniu 18 lipca 2013 r., skargi konstytucyjnej Róży Kleibert o zbadanie zgodności:

1) art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176) z art. 2, art. 31 ust. 3, art. 42 ust. 1, art. 46 w związku z art. 45 ust. 1 oraz art. 64 ust. 1 w związku z art. 31 ust. 3 i art. 64 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej,
2) art. 20 ust. 3 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy powołanej w punkcie 1, rozumianego w ten sposób, że w postępowaniu w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów obowiązek wykazania źródeł przychodów ciąży na podatniku, z art. 42 ust. 3 Konstytucji,
3) art. 20 ust. 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy powołanej w punkcie 1 w związku z art. 68 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) z art. 2 w związku z art. 64 ust. 1 Konstytucji,

o r z e k a:

I

1. Art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, 362, 596, 769, 1278, 1342, 1448, 1529 i 1540), w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 1998 r. do 31 grudnia 2001 r.:
a) nie jest niezgodny z art. 31 ust. 3, art. 42 ust. 1, art. 46 i art. 64 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, 
b) jest zgodny z art. 2 w związku z art. 64 ust. 1 Konstytucji.
2. Art. 20 ust. 3 ustawy powołanej w punkcie 1, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 1998 r. do 31 grudnia 2006 r., jest niezgodny z art. 2 w związku z art. 64 ust. 1 Konstytucji.
3. Art. 68 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, 848, 1101, 1342 i 1529) jest niezgodny z art. 2 w związku z art. 64 ust. 1 Konstytucji.

II

Przepis wymieniony w części I punkcie 3 traci moc obowiązującą z upływem 18 (osiemnastu) miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto p o s t a n a w i a:

na podstawie art. 39 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. Nr 102, poz. 643, z 2000 r. Nr 48, poz. 552 i Nr 53, poz. 638, z 2001 r. Nr 98, poz. 1070, z 2005 r. Nr 169, poz. 1417, z 2009 r. Nr 56, poz. 459 i Nr 178, poz. 1375, z 2010 r. Nr 182, poz. 1228 i Nr 197, poz. 1307 oraz z 2011 r. Nr 112, poz. 654) umorzyć postępowanie w pozostałym zakresie.

Komentarz na gorąco...
Co oznacza wyrok...
1) 75% podatku jest legalne i zgodne z Konstytucją,
2) Niezgodny z Konstytucją jest przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujący w okresie od 1 stycznia 1998 roku do 31 grudnia 2006 roku, który stanowił:

Art. 20 ust. 3. Wysokość przychodów nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nie ujawnionych ustala się na podstawie poniesionych przez podatnika w roku podatkowym wydatków i wartości zgromadzonego w tym roku mienia, jeżeli wydatki te i wartości nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym w roku podatkowym oraz w latach poprzednich, pochodzącym z przychodów opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania 

Przepis ten obecnie już nie obowiązuje więc możliwość wznowienia postępowania na tej podstawie będzie raczej dotyczyło niewielkiej rzeszy podatników. Oficjalnie stracci moc z chwilą publikacji orzeczenia w Dzienniku Ustaw.
3) Niezgodny z Konstytucją jest przepis ordynacji podatkowej, który stanowi:

Art. 68 § 4. Zobowiązanie z tytułu opodatkowania dochodu nieznajdującego pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów lub pochodzącego ze źródeł nieujawnionych nie powstaje, jeżeli decyzja ustalająca to zobowiązanie została doręczona po upływie 5 lat, licząc od końca roku, w którym upłynął termin do złożenia zeznania rocznego dla podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, za rok podatkowy, którego dotyczy decyzja. 

Niestety ten przepis straci moc dopiero 18 miesięcy...

Jako, że skarga konstytucyjna wynikła z orzeczenia opartego na przepisach obowiązujących w latach 1998 - 2006 Trybunał nie mógł orzekać co do zgodności z Konstytucją obecnego brzmienia przepisu. Niestety, bo dla porównania przytoczę oba brzemia:

do 2006 roku:

Art. 20 ust. 3. Wysokość przychodów nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nie ujawnionych ustala się na podstawie poniesionych przez podatnika w roku podatkowym wydatków i wartości zgromadzonego w tym roku mienia, jeżeli wydatki te i wartości nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym w roku podatkowym oraz w latach poprzednich, pochodzącym z przychodów opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania 

Od 2007 roku

Art. 20 ust. 3. Wysokość przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych ustala się na podstawie poniesionych przez podatnika w roku podatkowym wydatków i wartości zgromadzonego w tym roku mienia, jeżeli wydatki te i wartości nie znajdują pokrycia w mieniu zgromadzonym przed poniesieniem tych wydatków lub zgromadzeniem mienia, pochodzącym z przychodów uprzednio opodatkowanych lub wolnych od opodatkowania. 

Wg mnie oznacza to, że zasadniczo musi zmienić się orzecznictwo sądów administracyjnych, które same zaczną uznawać ów przepis za niekonstytucyjny lub posypią się z tych sądów wnioski o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisu w nowym brzmieniu.

Ale co to daje wyrugowanie tego przepisu? 

Ano to, że skarbowi będą musieli wykazać osiągnięcie takiego a nie innego przychowu w tym a nie innym roku. W praktyce może też  doprowadzić to do tego, że ustalon ukryte dochody będą opodatkowywane wg skali a nie haraczem 75%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś w ogóle płaci ten podatek czy to martwy zapis?

Ja nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo jestem tajnym informatorem Policji i wszystkie nieujawnione dochody mam właśnie z tego tytułu. Gdyby Pani z US zapytała o szczegóły to nie mogę nic ponad to powiedzieć, bo to zagraża mojemu życiu i zdrowiu. Nawet kwoty nie mogę podać. Policja nie może potwierdzić ani zaprzeczyć mojego statusowi z przyczyn, które już podałem. Trudno uwierzyć, a jednak to prawda.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

75% zapłacisz jak Ci US zajmie konto na którym jest określona kwota. Znajomy grał w bukmacherkę, nieopatrznie zrobił przelew z Cypru do PL. A tu jego ukochane ING zablokowało mu konto i wezwało do wyjaśnienia.

Następnie wypełnianie ankiety i kara za poprzednie przelewy które miał na koncie a które wskazywały na dochody z bukmacherki,

Jak nie masz kasy na koncie, to Ci nic nie zabiorą. Zresztą... Za niepłacenie podatków do więzienia nie pójdziesz(ale za fałszowanie dokumentów wyłudzenie owszem), bo mafia państwowa nie może owcy zabić, musi ją golić. A jaki z Ciebie pożytek będą mieli w więzieniu? :D Będą musieli dopłacać

Edytowane przez Mises

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli gdy np , kupuje "TANI" węgiel , jako usługa dowiezienia węgla na niższym VAT -  8 % a nie 23 % a węgiel gratis , też jest jakieś obejście , bo mamy wolną kwotę od darowizn :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pepperoniss
      Nasdacoin.io
      Projekt niewątpliwie działający w schemacie Ponziego w oparciu o rzeczywiście stworzoną i w sensie technicznym w pełni funkcjonalną kryptowalutę, która obecnie w rankingu coimmarketcap (LINK) zajmuje pozycję 467, czyli znacznie wyżej niż futurocoin (obecnie na poz. 1726) i dascoin (poz. 1847). Inwestycja w projekt z tego powodu jest ryzykowna a konstrukcja planu marketingowego predysponuje do zarabiania przede osoby aktywnie projekt polecające.
      W sensie technicznym nasdacoin jest kryptowalutą, którą można wydobywać w klasyczny sposób na CPU/GPU. Bloki wydobywają się co ok. 2 minuty a nagroda za wydobycie bloku wynosi 25 NSD (nasdacoin). 
      Kryptowaluta oferuje także możliwość "wydobywania" w formule Proof of State, czyli poprzez utrzymywanie monet w portfelu. Nagrody przyznawane są od 15 do 90 dnia. Obecnie - do grudnia 2018 roku - "oprocentowanie" zamrożonych coinów wynosi 10%. później do czerwca 2019 ma wynosić 8%, do grudnia 2019 - 7% a od stycznia 2020 - 5%.
      Obecnie kryptowaluta notowana jest na trzech dość egzotycznych bazarkach kryptowalutowych, w tym na znanym z dascoina btc-alpha. Pozostałe bazarki to crex24 i mercatox. Łączny wolumen obrotów to ok. 24000 USD  (3,7 BTC).
      Docelowa ilość wydobytych monet to 84.000.000 NSD, z czego pre-mined wydobytych zostało 15.000.000 NSD. Oznacza to, że przeważająca część podaży na bazarkach stanową monety wydobyte przed startem przez twórców monety i będące w ich posiadaniu.
      Poza "kryptowalutowymi" opcjami zarobkowymi program ma klasyczną ofertę hyipową ale zanim do niej przejdę krótko omówię plan marketingowy.
      Otóż projekt oferuje dość głęboki, bo siedmiopoziomwy program affiliacyjny jednak płacący zaledwie 1% w każdym poziomie. Wydaje się to dość pozytywne ale w obciążenie projektu z tego tytułu wynosiło będzie nawet ok. 14% i w sposób oczywisty promuje tych, którzy zgromadzili znaczące listy adresowe, w tym promotorów uciekających z innych projektów stosujących cross selling.
      Poza tym program oferuje standardowy bonus binarny. Oczywiście wypłata następuje ze słabszej nogi. Za każde zainwestowane w zespole 100$ otrzymujemy 1 punkt a ten wyceniany jest na 10$. I tu pierwsza uwaga. Reinwestycja nie daje nam punktów.
      Program inwestycyjny
      Wbrew pozorom program inwestycyjny jest typowy dla wielu ponziaków i to tych klasycznych.
      Minimalna inwestycja wynosi 100$ a maksymalna 100.000$.
      Naliczenia wynoszą 25% miesięcznie, czyli dziennie ok. 0,83% i roczne ROI 300%. Przy inwestycjach niż 1100$ dzienne naliczenia są wyższe od 0,10% do 0,30% (przy inwestycji ponad 50.000$) co przekłada się na szybsze zakończenie planu...
      Kruczki
      No właśnie... Projekt ma kilka kruczków... Trzeba przyznać, że dość ciekawych  
      Po pierwsze inwestycja liczona jest w USD ale inwestujemy nasdacoin (NSD), które... musimy kupić na bazarku...
      Naliczenia są w USD, które musimy w backoffcie wymienić na NSD... NSD przesłać na bazarek, sprzedać i dopiero zrealizować zysk w jakiejś bardziej powszechnej walucie lub kryptowalucie...
      Moja ocena i małe DD

Twórcą projektu jest podobno John Baptist, który po aktywnym działaniu w takich projektach jak SwissGolden, Jeunesse, iPro Ntework, Game Loot Network czy Bitconnect zdecydował pójść na swoje... To ani wada ani zaleta. Dość typowa kariera od usera do admina...
      Cała filozofia projektu opiera się na rzeczywiście istniejącej kryptowalucie. Do tego w pełni technicznie funkcjonującej. Z istniejącym blockchainem, portfelem i bazarkami. W sensie formalnym też projekt jako taki nie sprzedaje żadnych pakietów. Chętny musi zakupić NSD na bazarku i tam ją sprzedać. Oczywiście od twórcy coina i... chcących zrealizować "zysk" z inwestycji. 
      Jak łatwo zauważyć przyjęty model w zasadzie sprowadza się do rzeczywistego zainwestowania "twardej" kryptowaluty w "cieniutkie" NSD, do tego rozliczane w programie inwestycyjnym via fiat po kursach łatwo sterowalnych przez twórcę coina.
      Nie oznacza to, że na programie nie będzie można zarobić. Podobnie jak w każdym innym ponziaku admin ma bowiem interes w tym by rozbujać program a by to zrobić musi dać zarobić przynajmniej najwcześniejszym inwestorom. Niemniej jednak inwestycja w ten projekt w żaden sposób nie wiąże się z typowymi ryzykami związanymi z inwestycjami w kryptowalutę jak usiłują to pokazać admini projektu lecz z typowymi ryzykami związanymi z inwestycją w ponziaka. Bazarek, PoW i PoS to bowiem tylko zręczna przykrywka dla typowego ponziaka.
      Osobiście nie zdecydowałem się jeszcze na wejście w program nawet za minimalną kwotę aczkolwiek możliwości takiej nie wykluczam.
      Nasdacoin.io
    • Przez pepperoniss

ICO AliCoin
      Niezmiernie rzadko zdarza mi się ostatnio pisać o projekcie w dziedzinie kryptowalut i blockchaina - do tego rodzimym, polskim - który zdaje się mieć rzeczywisty potencjał i realne szanse na sukces.
      Nie będę się dużo o projekcie rozpisywał gdyż, jak na polski projekt przystało, strony ICO dostępne są w języku polskim. Ograniczę się więc wyłącznie do kilku słów o głównych zamierzeniach projektu i mojej krótkiej jego oceny.
      Otóż Aligato Team pracuje nad platformą aukcyjno – sprzedażową nowej generacji, opartej na technologii blockchain i kryptowalucie AliCoin. W założeniach platforma ma konkurować z takimi potentatami jak ebay, amazon czy allegro.
      Brzmi jak frazes?
      Pewnie! Tyle, że w tym przypadku w zespole spotkali się pasjonaci blockchaina i kryptowalut z Twórcami istniejącej - aczkolwiek niszowej - platformy aligato.pl.
      Tak. Wiem aligato też miało zamiar wygryźć z rynku allegro. I się nie udało. Ale w mojej ocenie obecny zamysł jest przedni a mapa drogowa zdaje się być realna. Nadmienię jeszcze, że formalnie organizatorem ICO jest brytyjska spółka z polskim dyrektorem - ALIGATO BLOCKCHAIN LTD - z opłaconym kapitale zakładowym 100.000 funtów
      ICO startuje 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 czasu warszawskiego
      i potrwa do 30 czerwca 2018 roku albo do czasu sprzedania 70.000.000 ALI
      Dystrybucja podzielona jest na 4 etapy przedsprzdażowe:
      ICO Pre-Sale 1, w którym w okresie od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,24$
      ICO Pre-Sale 2, w którym w okresie od 28 kwietnia do 04 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,52$
      ICO Pre-Sale 3, w którym w okresie od 05 maja do 12 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,64$
      ICO Pre-Sale 4, w którym w okresie od 13 maja do 20 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,76$
      oraz
      ICO, w którym w okresie od 21 maja do 30 czerwca 2018 roku
      sprzedanych zostanie 46.000.000 ALI za cenę 0,80$

Jak wziąć udział w ICO?
      ICO nie jest realizowane w oparciu o blockchain Ethereum lecz WAVES dlatego jeśli zamierzasz wziąć udział w ICO musisz pierw ściągnąć i zainstalować portfel (LINK), wygenerować seed i zapisać go w tajnym miejscu oraz skopiować gdzieś wygenerowany w portfelu adres waves.
      Następnie należy zarejestrować się z poniższego linku
      Link do rejestracji
      Jednopoziomowa prowizja za zagonienie 10% - dla mnie też - ale zawsze możesz usunąć część referencyjną linku albo zrezygnować z ICO
      Wpłaty będą mozliwe w BTC, ETH, DOGE i LTC

White Paper
      Link do wersji 1 - niedostępny
      Link do wersji 1B
      Link do wersji 2

Osobiście zamierzam zakupić co najmniej 12.500 ALI ale to jeszcze inna historia.
      Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.
      Dowód inwestycji zostanie zamieszczony po starcie ICO.

Uwaga! Niniejszy wpis nie jest poradą inwestycyjną tylko prezentacja programu, w który zdecydowałem się zainwestować swoje środki. Inwestycja w ten projekt jak w startup czy też ICO wiąże się m.in. z ryzykami, o których pisałem TU i TU. Handel na giełdzie kryptowalut wiąże się także z wieloma ryzykami o czym, niestety, wielu uczestników handlu przekonało się na własnej skórze tracąc środki powierzone giełdą czy to na skutek sprzeniewierzenia środków, niweypłacalności giełdy czy też ataków hackerskich.
      Autor nieniejszego wpisu inwestuje w różnego rodzaju kryptowaluty oraz ICO. W przypadku skorzystania z linka referencyjnego zawartego w tym poście autor uzyskuje korzyść w postaci prowizji za polecenie w wysokości 10% inswestycji poleconego.
    • Przez pepperoniss
      Poszukuję programistów, którzy pomogą pro publico bono takiemu laikowi jak ja oswoić dascoin blockchain.
      Mile widziana znajomość php i baz danych mongodb i/lub sql ale inne umiejętności też mogą się przydać gdyż potrzeby póki co zostały określone 
      Celem projektu jest dostarczenie zainteresowanym prostego narzędzia umożliwiającego uzyskanie z blockchain dascoina więcej informacji niż jest udostępnianych na oficjalnym dascoinexplorer oraz pozwalających na kontrolę bezpieczeństwa konta daswallet.
      Kontakt na PW. 

• Przez pepperoniss
      Alliance Pay Systems
      Program inwestycyjny, którego konstrukcja wskazuje jednoznacznie, że oparty jest na schemacie Ponziego. Nazwa projektu zbieżna jest z promowanym ostatnio przez NetLeaders nowym ogłoszonym w Barcelonie i wdrażanym przez nich systemem płatniczym umożliwiającym płacenie dascoinami, którego sposób tworzenia dla posiadaczy dascoinów dostępny jest pod tym linkiem AlliancePay Account - NetLeaders. Wobec zapowiedzi ICO projektu DasPay, którego AlliancePay jest częścią możliwe jest, że jest to strona testowa lub przedstartowa tego ICO aczkolwiek nie ma na to żadnego dowodu. Zgodnie więc z polityką Neleaders należy czekać na oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie związków z tym projektem.
      Obecnie bowiem mamy do czynienia jedynie z pewnymi poszlakami. Pierwszą jest nazwa programu. Kolejną to to, że strona główna zdaje się sugerować związki z Indiami a to dość mocno kojarzy mi się z uroczym i ekspresynym młodzieńcem - Sahil Arora - który na poprzednim londyńskim evencie wywołał u zgromadzonych posiadaczy licencji Neleaders i dascoina wielką euforię dając im cud maszynę do wypłay bicoinów i dascoinów
      IMHO właśnie to związanie się przez Neleaders z tym młodym indyjskim przedsiębiorcą i wizjonerem może świadczyć o tym, że współtworzy on ten projekt jak zapewniają bowiem osoby zbliżone do CEO projektu Neleaders Michaela Mathiasa skupia on wokół siebie właśnie takich ludzi. Stąd też w gronie dyrektorów dascoina jest polska anielica biznesu Anna Hejka. Niestety, i znów to muszę podkreślić, nie ma żadnych dowodów na związek Sahila Arora z AlliancePay. To tylko takie luźne skojarzenia.
      Kolejną poszlaką jest to, że siedzibą ego projektu są Stany Zjednoczone a przecież z oficjalnych informacji wynika, że Netleaders szykuje na wejście na amerykański rynek. Na konferencji w Barcelonie liderzy Netleaders uchylili rąbka tajemnicy i wyjawili, że jedną z przyczyn opóźnienia ze startem DasPaya, Das33 i AlliancePay jest dostosowywanie tych produktów do amerykańskich regulacji.
      Wszystkim też jest znana cecha Michaela Mathiasa do dawania tym, którzy mu zaufali tego co najlepsze. Stąd też kolejną poszlaką związku Netleaders i dascoina z tym projektem jest jego prestiżowa lokalizacja: 555 Downing st. Suite 1000 New York, NY 10010 USA.
      Całości obrazu dopełnia niesamowity plan zarobkowy i marketingowy dający wręcz nieograniczone możliwości zarobkowe

Poszlaki, o których pisałem wcześniej nie dowodzą ale wskazują na pewną dozę prawdopodobieństwa, że za tym projektem mogą stać ludzie, którzy dali światu następce bicoina i dolara. Hybrydową kryptowalutę, która łączy w sobie dobre cechy wszystkich innych krypowalut i wszystkich innych walut fiduracyjnych i jednocześnie pozbawiona jest wszystkich ich wad.
      Dlatego warto się zastanowić czy życie nie jest za krótkie by ciągle być biednym i pracować na etacie a zamiast wygrzewać się w tropikach od czasu do czasu zerkając na pęczniejące konto pieniędzy by móc cieszyć się ze słuszne podjętego ryzyka, że lepiej być bogatym niż biednym. Bo przecież wszyscy wiedzą, że ryzyko jest wszędzie a kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
      Czas zastanowić się czy nie warto skorzystać z szansy, z której skorzystali liderzy Netleaders, którzy też kiedyś byli biedni a dziś dzięki swojemu bogactwu mogą nieść altruistyczną pomoc głosząc wszem dobrą nowinę, że z szansy bycia bogatym nie należy rezygnować.
      Czas kliknąć w
      Link do rejestracji...

Uwaga!
      Powyższy wpis nie odzwierciedla poglądów autora i ma charakter parodii sposobu prezentowania programu przez tzw. liderów dascoina.  Mimo, że odnosi się do projektu rzeczywiście istniejącego w sieci o nazwie tożsamej z systemem wdrażanym przez NetLeaders autor nie ma wątpliwości, że te programy nie są ze sobą w żaden sposób związane. Wizje zaprezentowane w powyższym wpisie zbudowane są jednak na równie wiarygodnych źródłach jak twierdzenia liderów Neleaders i w równoważny sposób udokumentowane. Wpis ten ma też na celu pokazanie jak dziś nieprofesjonalnie twórcy Neleaders podchodzą do kwestii PR i marketingu skoro naprędce wybrali akurat AlliancePay na nazwę swojego systemu płatności. Szczególnie, że nie prezentowany program nie jest jedyną negatywną informacją związaną z tą nazwą. Bardzo wysoko Google indeksuje link z brytyjską spółką, która nie wypełnia prostych obowiązków wobec rejestratora https://beta.companieshouse.gov.uk/company/10260220.
      Wbrew więc zawartemu w treści wpisu wezwaniu do działania stanowczo odradzam wchodzenie w ten projekt, choć nikomu zabronić nie mogę...
    • Przez pepperoniss
      Okazuje się, że portfele sprzętowe takie jak Trezor, Ledger Nano S i dascoinowy Validator  nie są tak bezpieczne jak się zwykło uważać.
      Tutaj film z konferencji hackerskiej DefCon na którym zaprezentowano hackowanie trezora, o ile dobrze zrozmiałem poprzez maniplowanie napięciami na hackowanym urządzeni z użyciem oprogramowania hackerskiego.

Tylko nie podajmy w panikę i paranoję
      Akurat ten wektor ataku wymaga bezpośredniego dostępu  przez hackera do naszego urządzenia. Ale to tak ku przestrodze, by nie do niczego nie mieć bezgranicznego zaufania i w wypadku utraty urządzenia albo stracenia go z widoku na dłuższy czas zawsze dodatkowo zabezpieczyć się przenosząc środki na inny rozszerzony klucz publiczny (seed) i... całkowicie nowe urządzenie. Zawsze w takim przypadku należy założyć, że stary seed i stare urządzenie są skompromitowane.