Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
markop

Narzekanie-nasz sport narodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy narzekanie jest naszym sportem narodowym? Po co właściwie narzekamy i czy da się z tym cokolwiek zrobić? Dlaczego narzekamy?

Bo u nas jest to już nawyk kulturowy. 

 

W Polsce po prostu głupio brzmi, jak mówi się dobrze o pewnych sprawach.  Choć efekt ten wydaje się paradoksalny, w Polsce mówienie negatywnie budzi sympatię.  Bohaterowie wypowiadający się na jakieś tematy  pozytywnie odbierani są jako zachowujący się nieadekwatnie, budzą niechęć. Narzekający natomiast budzą sympatię.

 

Narzekanie służy kilku funkcjom, a jedna z najważniejszych to nawiązywanie i podtrzymywanie więzi społecznych. Można wespół ponarzekać i pocieszyć. Pesymista zachowuje się w odczuciu społecznym \"tak jak normalni ludzie\". Mówienie źle o świecie jest zaproszeniem do kontaktów. U rozmówców pojawia się przekonanie, że będą ze sobą dłużej rozmawiać. Twierdzenie \"u mnie wszystko w porządku\" odbiera się jako sygnał \"nie chcę z tobą rozmawiać\". Jesteśmy społeczeństwem, w którym wspólne mówienie źle o świecie zbliża ludzi. Optymizm budzi podejrzenia o zarozumiałość, nieszczerość.
 
 Skąd się to bierze szczególnie w naszym kraju?
 
To nie jest objaw typowy dla Polski, (chociaż u nas przyjeło to już postać epidemii) a zjawisko w całej środkowej Europie ( wykluczył bym Czechów-oni potrafią cieszyć się ze wszystkiego). Można tu znaleźć powody historyczne. W naszej kulturze wyraźny jest rys cierpiętnictwa co najmniej od połowy XIX w. - to romantyczna tradycja Polaków, mówienie o tylko swoich troskach. Z badań na próbach ogólnopolskich wynika, że 30-40% osób uważa, że wręcz w złym tonie jest mówienie o swoich sukcesach.
 Skutek tego jest taki, że narzekanie nie przynosi ulgi, ponieważ nie załatwia żadnej konkretnej sprawy. Ludzie niejako odstrzeliwują sobie nogę, zamiast poprawić nastrój poruszeniem konkretnego problemu. Ich nastawienie się jeszcze pogarsza przez to, że mówią niekonkretnie.
Czy warto się oduczać narzekania? I czy w ogóle można?
 
 Warto a nawet trzeba. Po pierwsze dlatego, że od tego robi nam się mniej przyjemnie. Ponadto narzekanie po prostu zaśmieca umysł, bo człowiek ma ograniczoną pojemność pamięci operacyjnej.
 
Tutaj narzuca się pytanie? Czy  euforyczny model amerykański ma szansę w Polsce?
 
Nie wiem... to wszystko brzmi dosyć dziwnie w naszych uszach - czysto staropolskie okrzyki \"wow!\" mogą budzić śmiech. Z drugiej strony, wzorce rozprzestrzeniają się dosyć szybko i taka zmiana może nastąpić - czego bym sobie życzył, bo smutno żyje się w kraju, w którym wszyscy mają nosy spuszczone na kwintę i tylko narzekają zamiast zmienić nastawienie do życia i stać się zwycięzcą a nie polskim marudą, a osoba która nastawiona jest pesymistycznie nie odniesie sukcesu w programach i biznesach które są opisywane na tym forum bo każda  porażka powinna tylko zmotywować do szukania czegoś innego i lepszego. Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. Nie ma co narzekać tylko trzeba działać i dotyczy to nie tylko działania w sieci ale również w naszym świecie realnym.
 
Zapraszam do dyskusji w tym temacie

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To wszystko siedzi w ludzkich głowach. A skąd się tam bierze? Z otoczenia w którym ludzie żyją. Jedni narzekają, inni się do nich dołączają, dzieci słuchają latami jak rodzice narzekają i same też zaczynają, do tego dochodzi nieudolna działalność rządzących która powoduje że jest jeszcze więcej powodów do narzekania. Media, telewizja, gazety, brukowce, internet przesycone są katastrofami, zabójstwami, skandalami, chorobami co jeszcze bardziej przytłacza ludzi. Wsiąka to w umysł ludzi jak w gąbkę i przez to ludzie chorują bo ciągle są wystawieni na działanie tych toksycznych emocji i jest kolejny powód do narzekania i tak w nieskończoność można by mnożyć powody i skutki narzekania.

 

Dlaczego inne narody tyle nie narzekają? Być może dlatego że bardziej na luzie podchodzą do życia. Nie traktują wszystkiego aż tak na poważnie i nie kotłują się w tym brudzie. Polacy zbyt serio traktują wiele mało istotnych spraw, wobec których jakiś obcokrajowiec przeszedłby obojętnie, albo nawet zaśmiał się z tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeżeli zagranicą się na coś narzeka, to ludzie starają się to rozwiązać, rusza projekt i szybko się kończy. Natomiast w Polsce... Jeżeli juz zbierze się jakaś ekipa... To nasze wspaniałe państwo zaserwuje Ci tyle problemów, że jeżeli projekt w ogóle ruszy i będzie brnoł do przodu to powstanie miliard problemów do narzekania. I tak to wygląda, jak Polak stara się rozwiązać jedną sprawe na którą się narzeka to powstaje miliard innych. I teraz pomyślcie że tak jest za każdym razem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mogłem zrozumieć jak można przypisywać cechy charakteru całemu narodowi.

"To nie jest objaw typowy dla Polski, (chociaż u nas przyjeło to już postać epidemii)" - autor wie że nie narzeka się tylko w Polsce jednak w jakiś niewyjaśniony sposób zbadał ze Polacy narzekają zdecydowanie cześciej niż inne narody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić prosty test :)

Zapytaj australijczyka co u niego słychać, a zapytaj kogoś u nas. Sam zobaczysz różnicę. :)

Do tego dlaczego za granicą jak widzisz kogoś obcego na ulicy to on się uśmiecha do Ciebie, a u nas w kraju ma złość i chęć "zabicia" Cię wzrokiem?

Edytowane przez walduss
 • Lubię 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W Polsce narzekanie jest "trendy". Ktoś, kto się uśmiecha mimo wszystko- z pewnością jest mocno podejrzany i trzeba jak najszybciej uciekać od takiej osoby. Doświadczam tego sama na sobie. Niestety. Ale uśmiecham się dalej. Mimo wszystko :)

 • Lubię 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie narzekaniem ale jednego jestem pewien. Jak zaden narod na swiecie potrafimy wszystko wyolbrzymic na maxa czego przykladem jest ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

 
 Warto a nawet trzeba. Po pierwsze dlatego, że od tego robi nam się mniej przyjemnie. Ponadto narzekanie po prostu zaśmieca umysł, bo człowiek ma ograniczoną pojemność pamięci operacyjnej.

Obecnie używa się FaceBooka jako swap file by rozwiązać te bariery techniczne

Aczkolwiek faktycznie muszę się przychylić do tych co wskazują na otoczenie. Byłem na NAC 2013 i tam to zupełnie inna atmosfera była. Z drugiej strony nie jest łatwo zmienić całe otoczenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zacząc od siebie :)

Dokładnie, choć nie będzie to łatwe skoro 'narzekanie jest naszym sportem narodowym':D Nasz naród ma to głęboko zakorzenione od pokoleń. Młodzież narzeka, że nie ma pracy, z kolei osoby starszym wieku twierdzą, że jest źle, bo 'za komuny' było lepiej, bo była praca - co z tego skoro na półkach w sklepach stał tylko 'ocet'a żeby cokolwiek kupić trzeba było stać pół dnia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta i tu nie trzeba długich wywodów. W kraju takim jak Polska to "narzekanie" jest zwykłym wyrażaniem opinii i mówieniem prawdy. W kraju mamy niestety bardzo wiele rzeczy kiepskich od pogody przez edukację po pracę, instytucje finansowe, urzędy itd. o prawie nie wspominając a raczej o wymiarze sprawiedliwości. Czy facet co zasuwa w zakładzie od 6 do 14, czasem nawet ma drugi etat ma być zadowolony z życia? Albo kobieta siedząca "na kasie" w biedronce, często na niepełny etat ma być szczęśliwa, że musi wyrobić normę iluś produktów aby wciąż mieć tę śmieciową robotę? Co ma powiedzieć osoba bezrobotna, która po raz kolejny wychodzi z "urzędu pracy" bez pracy? Podsumowując; w Polsce jest smutno, szaro, nie ma takiej atmosfery jak w innych krajach, co raz więcej ludzi ucieka a w tv nadają papkę, że bezrobocie spada i jest OK... Czy ja narzekam czy piszę prawdę, jak to oceniacie? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz :)

Mamy piękny kraj z umiarkowanym klimatem. Inne narody muszą walczyć o swoją ziemię albo się wyniszczają w wojnach domowych. W jeszcze innych krajach klimat jest taki, że masz tornada i co sezon np. zdmuchuje Ci dom :)

W innych krajach za tą kiepską edukcję, trzeba płącić i to czasem sporo kasy. U nas na szczeście zdobycie wykształcenia nadal pozostaje "darmowe".

Praca? Jak słyszę, że w tym kraju nie ma pracy to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera. Utarte slogany ludzi, którym nic się nie chce, a fachowców w tym kraju niestety brak. Prosty przykład. Wynajmij sobie koparkę to zobaczysz ile taki bierze za godzinę. Dobry hydraulik, murarz, czy inny spec się ceni, a na brak roboty żaden z nich nie narzeka. To tylko takie przykłady, mające obalić właśnie typowe marudzenie, że wszystko jest w kraju do d..y.

Pamiętaj tylko, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, pieniądze to nie wszystko i że szklanka zawsze jest do połowy pełna :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że zaraz jakiś mądrala mnie ostro skrytykuje, w sumie to była zachęta dla takich pseudo "patriotów" jak Ty. Nie wiem co Ty widziałeś u nas pięknego, nie bardzo chyba znasz znaczenie tego słowa albo po prostu wystarcza Ci zanieczyszczone morze i hektary pól, łąk, nieużytków. Umiarkowany klimat? Dobre, jest co raz zimniej i nieprzyjemniej, taka pogoda niekorzystnie wpływa na zdrowie jak i samopoczucie. U nas kształcenie jest "darmowe" a rodzice biorą pożyczki aby zrobić wyprawkę dla dzieciaka bo to jest często minimum 1500 zł, o tym czego dziś uczą dzieci w szkołach nie wspomnę. Co do pracy to już pojechałeś na maksa, może jest u nas praca ale taka, której nikt nie chce się podjąć bo nie każdego satysfakcjonuje wyzysk i poniżanie za najniższą krajową, żaden też fachowiec nie będzie pracował za 1/5 tego co bez problemu dostanie za granicą - dlatego u nas nie ma fachowców, zasilają takie kraje jak Anglia, Niemcy i inne. W tym właśnie momencie aż zrobiło mi się nie dobrze, że żyję w kraju żywych trupów, którzy nie widzą co się dzieje, łykają brednie z tvn i uważają, że wszystko musi być tak jak jest. Wygląda to tak jakbyś żył w odrealnionym świecie i nie wiedział ilu Polaków w ciągu ostatnich lat wyemigrowało z tej mlekiem i miodem płynącej Polski z miliardowymi długami, których w żaden sposób nie da się spłacić. Coś tam wspomniałeś o rozlatywaniu się domów w innych krajach, u nas nie ma tajfunów, huraganów ale za to równie skutecznie niszczą to wszystko banki, wiesz ilu ludzi traci domy przez zaciągnięte kredyty hipoteczne? Nie potrzeba anomalii pogodowych, od wielu lat rząd skutecznie wysiedla Polaków i zabiera im dobytki, pierze mózgi swoją propagandą takim jak Ty. Zajrzyj czasem do realnego świata, zobacz co się na prawdę dzieje, możesz przynajmniej obejrzeć "Alternews" od poniedziałku do piątku o 19:45 www.ntv1.pl. Nic dziwnego, że Polska jest tym czym jest, mając takich obywateli czeka ją tylko jeszcze gorsza przyszłość. To by było na tyle.

 

Ps. wiem, że zawsze i na wszystko takie osoby jak Ty znajdą argumenty ale daruj już sobie odpowiedź.

 • Lubię 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wbrew Twojej opinii, co trudno powiedzieć o Tobię, wychodzę z domu i to nawet trochę dalej niż do najbliższego sklepu po bułki.

Bywam trochę w różnych miescach zarówno w naszym kraju jak i za granicą i mam porównanie do pewnych spraw.

Nie skrytykowałem Cię tylko pokazałem inny punkt widzenia. Dyskusja z Toba nie ma sensu bo wszystko sprowadza się do politycznej gadki i mądrości, z którymi ja nie chcę dyskutować bo i tak to niczego nie zmieni. To nie jest forum polityczne a Twój post jest aż naszpikowany takim podtekstem. W Twojej wypowiedzi, zabrakło jeszcze stwierdzenia, że za brudne morze i kiepską pogodę też odpowiada rząd. :lol:

 

Skoro jesta tak do d..py i jest Ci niedobrze, to czemu jeszcze tu siedzisz? Czemu nie pójdziesz za głosem rozsądku innych i nie poprawisz sobie nastroju opuszczając ten smutny kraj? Takich pseudo "patriotów" jak Ty słuszy się co krok na ulicy i mi też jest niedobrze, że tak naprawdę tylko na takim biadoleniu się to wszyskto kończy. Bądź mężczyzną zrób coś i popraw sobie nastrój: zostań politykiem i zacznij zmienić ten kraj, wyjedź z niego lub cokolwiek innego... Takim leniom nawet na wybory się nie chce chodzić ale narzekać to potem każdy...

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale moja odpowiedź była oderwana od jakiegokolwiek kontekstu politycznego. Chciałem Ci pokazać, że wbrew czarnym okularom na Twoim nosie, w tym kraju jednak nie jest tak smutno i źle. Pogoda jest taka a nie inna, dzięki temu mamy np. piękną złotą jesień, której Ty pewnie nie zauważyłeś zanużony przed monitorem oglądając smutne wiadomośći z naszego smutnego kraju. Polecam jesień w górach jest naprawdę pięknie. Pomyśl sobie, że w takich krajach skandynawskich mają jeszcz gorzej bo u nich noc potrafi trwać kilka miesięcy, a do tego mają najwyższy wskaźnik samobójstw, mimo że gospodarczo i socjalnie są jednymi z najlepszych krajów do mieszkania :D Paradkos, nie... :) Byłeś na wschodzie? Tam to dopiero mają przerąbane, zarabiają jeszcze mniej, w zimie mają -50st. ale jakoś potrafią cieszyć się tym co mają. Mają mało ale dziękują losowi za to co mają i zawsze można z nimi normalnie pogadać. Może nie są super optymistami ale nam do nich trochę jeszcze brakuje. Fakt nie gnębią ich banki, bo... żaden bank się nimi nie zainteresuje ze względu na niską stopę życia... :)

 

A co do pracy, to nie wiem czy zauważyłeś ale właśnie przez to, że sporo ludzi opuściło ten kraj to mamy duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju specjalistów. Podane przeze mnie to tylko przykłady. Gość zarabiający na koparce między 5-10 tysięcy miesięcznie to mało....?? No to wybacz, nie wiem jaka pensja w takim razie jest w stanie zaspokoić wieczne malkontenctwo tego kraju. Nie każdy jest też stworzony do bycia dyrektorem (jak to było chyba w "Misiu", "a mój mąż jest z zawodu dyrektorem" :) ) Jak się nie chciało nosić teczki, to się nosi woreczki, taka prawda. Ale najlepiej jest żeby pieniądze rosły w ogródku, a niech każdy sobie siedzi przed telewizorkiem w domu, o tak, wtedy będzie malinowo i nawet pogoda będzie pewnie jakaś taka lepsza...

 

Rozumiem, że mamy jesieńi i okres wzmożonych depresji ale polecam wyjście na spacer. Cieszenie się, tym że na taki spacer możesz pójść, że (mam nadzieję) jesteś zdrowy i możesz cieszyć się życiem. Źe nie musisz ukrywać się po ruinach i obawaić się, że Cię ktoś zastrzeli. Źe masz siłę iść na spacer, bo jesteś najedzony nie tak jak w Afryce, gdzie mnóstwo ludzi głoduje. Nie warto sobie zatruwać zdrowia wiecznym pesymizmem. Skoro nie możemy (lub nie chcemy) zmieniać naszego życia, to zacznijmy doceniać to co mamy i przestańmy narzekać. Właśnie o takie podejście chodzi. Być pozytywnym do życia i ludzi, a nie wiecznie zgryźliwym i smutnym gościem ciągle narzekającym na ten niedobry rząd/kraj/ludzi... Rozchyl trochę klapki na oczach, to zobaczysz, że zawsze mógłbyś mieć gorzej i może pomimo tego jak jest to w sumie nie jest tak źle... ;)

Edytowane przez walduss

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardziej jesteś smieszny czy głupi, w sumie w twoim przypadku jedno idzie w parze z drugim. Ile razy edytowałeś post zanim skleciłeś te wypociny? Masz poważne zaburzenia, widać to na pierwszy rzut oka ale po dokładną diagnozę udaj się do specjalisty - to piszę zupełnie poważnie. Z tego co widać to własnie ty siedzisz z nosem w monitorze i snujesz marzenia o wielkiej kasie z hyipów, ja natomiast posiadam realny biznes a to forum traktuję raczej hobbystycznie. Operator koparki zarabiający 5-10 tys. miesięcznie? - teraz już jestem pewien, że masz nie po kolei i zyjesz w wirtualnym, odrealnionym świecie. Masz jakiś kompleks i odnajdujesz w kimś wady, które dotyczą właśnie ciebie. Nie chce mi się komentować wszystkiego co napisałeś bo to i tak są 100% bzdury, wolę ten czas spożytkować inaczej. Źyczę długich i przyjemnych, wirtualnych spacerów w bezkresach cudwnego świata, krainy mlekiem i miodem płynącej gdzie ludzie są szczęśliwy i zarabiają 5-10 tys. miesięcznie (zwłaszcza robole w koparkach :)). Szczerze współczuję takim ludziom jak ty, wystarcza im miska ryżu dziennie ale i tak czują się szczęśliwi - idealne społeczeństwo w oczach władzy ale co ja pisze tu ciągle o polityce i "upolityczniam", nasz los zalezy od nas samych, można np. zostać operatorem koparki i zarabiać 5-10 tys. miesięcznie, wystarczy chcieć :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie snuję marzeń o wielkiej kasie z HYIPów, o ile nie zauważyłeś to praktycznie przestałem sie w to bawić.

Nie znasz mnie, więc Twoje wnioski są nietrafione.

Radzę też nauczyć się czytać ze zrozumieniem, bo to przydatna w życiu umiejętność. :)

Jesteś trochę jak moja żona, wiesz wszystko lepiej :)

 

No cóż Panie biznesmienie, życzę powodzenia w interesach i więcej optymizmu w życiu.

Twoja racja jest bardziej "Twojsza" i niech tak pozostanie.

Nie przekonasz mnie do swojego smutnego spojrzenia na świat, ani ja nie przekonam Ciebie do tego, że życie jest piękne.

Może kiedyś jak otrzesz się o śmierć albo stracisz coś na czym bardzo Ci zależało wtedy docenisz to co masz....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że narzekamy głównie na to co nas denerwuje oraz wręcz irytuje, a nie dlatego, że tak lubimy!! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że na to, co nas irytuje, ale dlatego, ze lubimy ;) 

 

Każdy ma jakieś problemy, ale nie każdy narzeka - wszystko zależy od indywidualnych cech. Ale nie da się ukryć, ze Polacy baaardzo często narzekają, na wszystko, co się da. Ł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja mam klucz na te polskie troski:

"...Rozwój jest jedynym dowodem życia. Tak więc przyczyń się do swojego rozwoju jako lider we własnym życiu, spędzając czas na koncentracji nad rozwojem osobistym każdego dnia. Poświęć nawet 20 minut wypisując swoje cele i oświadczenia. Posłuchaj muzyki. Przeczytaj inspirującą książkę. Ucz się od mistrzów. Zaspokajaj się codziennie pozytywnymi myślami i wiadomościami. Rozpocznij integrowanie tych rzeczy w swoim dniu i rozwijaj zwyczaj czynienia tego codziennie. Dzięki temu będziesz zaspokajać swój umysł w pozytywny sposób...."

Tekst pochodzi z portalu bogaty umysł.pl poświęconego rozwojow osobistemu. [spam]

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większym problemem Polaków jest to, że zamiast zabrać się za rozwój, naukę, zdobywanie doświadczenia, raczej narzekamy jak w Polsce jest źle.

Narzekamy na brak pieniędzy, że mało zarabiamy, a to wszystko wynika z naszego zachowania, z naszego podejścia. Zawsze zależało mi na rozwoju i umiejętnościach, bo wiedziałem, że za tym przyjdą pieniądze. Ale trudno zrobić cokolwiek, aby nasi rodacy to zmienili. Raczej tak będzie zawsze ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam. Nic nie daje narzekać na sport narodowy. ^_^ Bo u nas jest to już nawyk kulturowy. Tak ktoś napisał i to prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większym problemem Polaków jest to, że zamiast zabrać się za rozwój, naukę, zdobywanie doświadczenia, raczej narzekamy jak w Polsce jest źle.

Narzekamy na brak pieniędzy, że mało zarabiamy, a to wszystko wynika z naszego zachowania, z naszego podejścia. Zawsze zależało mi na rozwoju i umiejętnościach, bo wiedziałem, że za tym przyjdą pieniądze. Ale trudno zrobić cokolwiek, aby nasi rodacy to zmienili. Raczej tak będzie zawsze ;-)

w naszym kraju rzeczywiście jest ciężko cokolwiek zrobić :) a w szczególności zmienić tok myślenia wielu ludzi.

Wydaje mi się że jeżeli zagranicą się na coś narzeka, to ludzie starają się to rozwiązać, rusza projekt i szybko się kończy. Natomiast w Polsce... Jeżeli juz zbierze się jakaś ekipa... To nasze wspaniałe państwo zaserwuje Ci tyle problemów, że jeżeli projekt w ogóle ruszy i będzie brnoł do przodu to powstanie miliard problemów do narzekania. I tak to wygląda, jak Polak stara się rozwiązać jedną sprawe na którą się narzeka to powstaje miliard innych. I teraz pomyślcie że tak jest za każdym razem

z punktu widzenia systemowego absolutnie się zgadzam. Nie trzeba być wybitnie mądrym aby dojść do wniosku...... bądź zauważyć że wielu utalentowanym i zdolnym ludziom w Polsce zamknięto drzwi przed nosem co więcej-dostali kary za to że jeszcze nic nie zrobili a za granicami tego cudownego państwa są szanowanymi wybitnie uzdolnionymi ludzmi np projektancji muzycy inwestorzy itd...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy aby z tym dostrzeganiem narzekactwa za bardzo nie chcecie się zbliżyć do czołówki narzekaczy?

 

Bo w zasadzie, to narzekanie to ani sport narodowy ani nawyk kulturowy tylko najzwyklejsze w świecie zjawisko, w którym gdy ktoś jest niezadowolony z czegoś to tego czegoś nie chwali tylko wyraża swoje niezadowolenie narzekając właśnie...

 

Specjalnie w tym zakresie nie różnimy się od innych nacji ani w kierunku przesadnego narzekactwa ani też przesadnej hipokryzji będącej przeciwieństwem dyskutowanego przez Was zjawiska... 

 

Może by tak Panie i Panowie troszkę więcej wiary w ludzi. Jeśli zaś masz wrażenie, że Polacy więcej narzekają od innych nacji to może mają więcej przyczyn ku temu. Może w mieszkańcy kraju z którym porównujesz polskie tendencje do narzekania nie mają w ogóle albo aż tylu powodów do narzekania choćby w zakresie ZUS, NFZ, procedur administracyjnych czy sądowych, kolejek do doktora, testów na prawo jazdy czy też nielegalnością serów warzonych przez rolnika we własnym gospodarstwie... Skoro Polacy narzekają to znaczy, że coś jest nie tak. Gdy zaczną tylko chwalić to albo uznam, że jestem w psychuszce albo, że komuna wróciła ze zwielokrotnioną siłą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Specjalnie w tym zakresie nie różnimy się od innych nacji ani w kierunku przesadnego narzekactwa ani też przesadnej hipokryzji będącej przeciwieństwem dyskutowanego przez Was zjawiska... 

 

 

Pisałem już o tym kiedyś ale to cały czas jest aktualne :)

 

Wystarczy spojrzeć na prostą rzecz. U nas jak witają się dwie osoby to dialog jest mniej więcej taki:

- Cześć, co tam dobrego słychać...

- No cześć, a no nic stara bida...

 

Poza granicami PL wygląda to mniej więcej tak:

- Cześć co tam dobrego słychać ?

- Cześć, wszystko dobrze/bardzo dobrze/zajebiście itp.

 

To taka bardzo subtelna różnica, która jest w nas i nawet jej nie dostrzegamy pomijając kto i ile ma powodów do narzekania :)

 

Każdy naród/człowiek ma większe lub mniejsze powody do narzekania ale w moje opinii nie potrafimy doceniać i cieszyć się tym co mamy, tylko ciągle oczekujemy czegoś więcej czego nie możemy dosięgnąć. Patrzymy na innych ludzi pod kątem nie: "jak to fajnie, że mojemu sąsiadowi się powodzi" tylko "czemu jemu nie jest tak, źle jak mi". Taka niestety jest prawda, słynna scena z filmu "Sami swoi" bardzo ładnie oddaje naszego ducha narodowego kiedy to cieszymy się jak innym coś się nie udaje. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ngjs0UsiB6s

 

Nie mylmy też narzekania z prowadzeniem dyskusji na każdy temat. Znamy się  przecież  na wszystkim (katastrofach lotniczych, polityce, piłce nożnej, skokach narciarskich i wszystko co tam aktualnie wskoczy do mainstreamowych wiadomosci) i dyskutujemy na ten temat wszędzie ale tu akurat nie odbiegamy chyba od normy bo wszyscy wszędzie o czymś dyskutują... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na prostą rzecz. U nas jak witają się dwie osoby to dialog jest mniej więcej taki:

- Cześć, co tam dobrego słychać...

- No cześć, a no nic stara bida...

 

Poza granicami PL wygląda to mniej więcej tak:

- Cześć co tam dobrego słychać ?

- Cześć, wszystko dobrze/bardzo dobrze/zajebiście itp.

 I pewnie twierdzenia te opierasz na reprezentatywnej próbie 1087 dialogów dwóch Polaków, 1012 dwóch Anglików, 1074 dwóch Niemców, 1011  dwóch Czechów, 28.115 dwóch Chińczyków?

Może wystarczy zmienić środowisko, bo ja Twoich obserwacji wcale nie potwierdzam a żyje już trochę wiosenek :)

Oczywiście. spotykam się w polskiej rzeczywistości dialogi uznane przez Ciebie za normę. Ot, na przykład w długiej kolejce u lekarza między dwoma starszymi ludźmi... Ale i w tym przypadku rozmowa często przechodzi na bardziej przyjemne temat...

To taka bardzo subtelna różnica, która jest w nas i nawet jej nie dostrzegamy pomijając kto i ile ma powodów do narzekania :)

 

Każdy naród/człowiek ma większe lub mniejsze powody do narzekania ale w moje opinii nie potrafimy doceniać i cieszyć się tym co mamy, tylko ciągle oczekujemy czegoś więcej czego nie możemy dosięgnąć. Patrzymy na innych ludzi pod kątem nie: "jak to fajnie, że mojemu sąsiadowi się powodzi" tylko "czemu jemu nie jest tak, źle jak mi". Taka niestety jest prawda, słynna scena z filmu "Sami swoi" bardzo ładnie oddaje naszego ducha narodowego kiedy to cieszymy się jak innym coś się nie udaje.

A tam zaraz duch narodowy. Raczej międzynarodowy. Podobnych scen w zagranicznych filmach znajdziesz na pęczki... Zresztą, prezentowana przez Ciebie scena raczej nie przedstawia narzekania... Zresztą to są cechy indywidualne a nie Narodu. NMaród nie ma jednej myśli, jednego charakteru. jednych zapatrywań gospodarczych czy politycznych. Ma je każdy z nas...

Wśród Polaków są mordercy, zazdrośnicy, złośliwcy, pesymiści, zrzędliwcy, smutasy ale także ratownicy, altruiści, wesołkowie, optymiści, wesołkowie... Wśród Niemców, Francuzów, Walijczyków, Hiszpanów czy Kubańczyków też. Raczej mieścimy się w ogólnoświatowej normie...

 

Nie mylmy też narzekania z prowadzeniem dyskusji na każdy temat. Znamy się  przecież  na wszystkim (katastrofach lotniczych, polityce, piłce nożnej, skokach narciarskich i wszystko co tam aktualnie wskoczy do mainstreamowych wiadomosci) i dyskutujemy na ten temat wszędzie ale tu akurat nie odbiegamy chyba od normy bo wszyscy wszędzie o czymś dyskutują... :)

No właśnie... Więc co złego jest w wyrażaniu swego niezadowolenia gdy powodów do zadowolenia brak?

 

A może musisz ponarzekać na swój Naród dla podgonienia statystyk? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.  Radar

  Komunikator inwestycyjny
  Wczytaj więcej
 • FUNDUSZE GWARANCYJNE

  Brak

 • Aktualności

 • Najnowsze newsy firm

 • Profile firm

 • Posty

  • Jak na razie wszystko śmiga, wypłata dziś kolejna dotarła.
  • Dokładnie taką samą retorykę ma tych kilku zatwardziałych kapłanów futurenet. Jak się nie podoba to sami sobie budujcie taki biznes na lata etc. 
  • I w konsekwencji podawania takich instrukcji może dojść do sytuacji, gdy ktoś się zarejestruje wpisując nieprawdziwe dane i nie będąc świadomym, że łamie regulamin. Jeśli już, to jest to wybrakowana instrukcja. Instrukcja nie polega na tym, aby unikać niewygodnych kwestii tym bardziej jeśli negatywne kwestie ściśle dotyczą przedmiotu instruktażu.  A propo regulaminu programu... Z tego co widzę aktualnie strona z regulaminem jest niedostępna. Pojawia się taki komunikat: https://www.pl.omega.best/terms.pdf A co za tym idzie, dochodzi dodatkowy element niemożności zarejestrowania się. Bo nie dość że osoby z Polski nie mogą się zarejestrować za pomocą prawdziwych danych, to na dodatek osoby rejestrujące się nie mogą zapoznać się z regulaminem programu, więc zaznaczając akceptację regulaminu, oświadczają nieprawdę. Na dodatek brak dostępu do regulaminu stawia pod znakiem zapytania warunki, na jakie godzi się rejestrujący się użytkownik skoro nie może ich poznać.  Ależ ja się nie stresuję. Nie mam czym. Przecież nie wszedłem do programu, więc nie muszę się chociażby stresować ewentualnymi konsekwencjami podawania nieprawdziwych informacji w formularzu.  Fantastyka...? A co tu jest z fantastyką związane? Są ryzyka, są pomijane niewygodne kwestie, są sprzeczne informacje... a że się je porusza, to co w tym dziwnego?  Z fantastyką to już bardziej mi się kojarzy to co pisał @Ermin... ...albo inne hurraoptymistyczne wizje uskuteczniane tu zwłaszcza na pierwszych kilku stronach tego wątku... O proszę bardzo, nakłanianie do zakładania fejk konta   Jestem użytkownikiem tego forum i mam prawo wyrażać swoje opinie i wątpliwości. Mnie do oceny jak kto promuje, w większości wystarczą informacje pozyskane z różnych stron promotorów na których umieszczają treści o programie. Jeśli ktoś na takiej stronie wciska kit, to co mi da prywatny z nim kontakt, skoro już na podstawie tych treści mogłem w dany sposób ocenić jego metody promowania. 
  • Polon możesz śmiało zająć się fantastyka i pisaniem scenariuszy, nie stresuj się tak   video instruktażowe ma na celu poinstruować jak się zarejestrować, a nie namawiać ludzi.  Pisalem już, ze jeśli chcesz się przekonać jak ktoś poleca dany projekt i czy przedstawia go w samych superlatywach to zaloz fejk konto i napisz, zadaj kilka niewygodnych pytań i już, a nie dalej stękasz
  • No to właśnie stwierdził to co w poniższym cytacie, co w mojej ocenie przynajmniej może zasiać ziarno niepewności w teorii piramidalności bo sugeruje jakoby były jeszcze inne źródła kasy. A ponieważ nie uściślił, czy te rzekome inne źródła stanowią 0,001%, czy może 99% całej kasy, to gdyby bazować tylko na tej wypowiedzi to można by wyciągać różne wnioski na temat piramidalności. To właśnie bazuje na takich niedopowiedzeniach. Cegiełka do cegiełki i buduje się rozmyty obraz, który dalej może ewoluować do obrazu zafałszowanego. To z czego się jeszcze bierze?  Z programu OmegaBest, który zlecił polubienie swojego profilu na FB? A w programie kasa skąd się wzięła? Czy właśnie nie z wpłat?  Wrócę jeszcze do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, bo zaistniały pewne nowe okoliczności: Czy aby na pewno? A czy poinformowałeś widzów w swoim filmie na youtube o istniejącym ryzyku? Oj chyba nie bardzo... W swoim filmie zatytułowanym "PLATFORMA OMEGA BEST - JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ" podczas omawiania jak wypełnić formularz rejestracyjny, mówisz: Wpisujemy swoje państwo, z tym że teraz taka uwaga. Rejestrując się w Polsce nie wybieramy kraju Polska, tylko jakieś inne państwo, większość osób rejestruje się na Wielką Brytanię (...) Tak więc jeśli się rejestrujemy, wpisujemy sobie inne państwo niż Polska. W międzyczasie dla uzasadnienia mówisz jakoby firma nie chciała mieć nic wspólnego z polskimi urzędami, nie chce mieć problemów, itd...  ale to już mniej istotne. Bowiem najistotniejsze jest to, że w filmie nawet się nie zająknąłeś, że podawanie nieprawdziwych danych podczas rejestracji jest łamaniem regulaminu programu i może prowadzić do negatywnych konsekwencji dla takiego użytkownika. Nic na ten temat nie powiedziałeś. Nie ostrzegłeś potencjalnych inwestorów przed realnym ryzykiem. Jedyny plus to taki, że oglądalność filmu wyjątkowo mizerna... i tylko mieć nadzieję że nikt nie wszedł do programu nie znając ryzyka. Gdzie zatem Twoja wiarygodność w tej kwestii? Niby piszesz, że wolisz zniechęcić ludzi mówiąc wprost o ryzyku, a w filmie nic o ryzyku nie wspominasz, a co więcej, promujesz działania wręcz niezgodne z regulaminem programu, mogące narazić użytkowników na straty finansowe.  Ale zaraz... w filmie pojawia się też pewna ciekawa informacja. Zacytuję większy fragment tego co mówi @Devolaj93 w swoim filmie, aby zachować cały kontekst wypowiedzi: Firma nie chce mieć po prostu zbyt wiele wspólnego z polskimi urzędami, itd. Nie wiem czy wszyscy z was kojarzą taką firmę Exp Asset, tam również zarabiałem i niestety przez problemy z polskimi instytucjami musieli zamknąć swoją działalność w Polsce, no i my również musieliśmy wypłacać wszystkie pieniądze ze swoich kont. Mimo tego że żadna osoba nie została poszkodowana, żadna osoba nie straciła tam pieniędzy, firma niestety musiała się wynieść. Podobnie jak chociażby wszystkie giełdy kryptowalut, które zaczynały swoją działalność w Polsce, również już nie działają w naszym kraju, a wyniosły się poza granice. Dlatego również ta firma nie chce mieć żadnych problemów w późniejszym terminie, nie chce mieć problemów takich że ktoś tam będzie się przyczepiał o coś, nie chce również zamykać rynku dla Polaków. Tak więc jeśli się rejestrujemy, wpisujemy sobie inne państwo niż Polska. Otóż w powyższej wypowiedzi kluczowe są dwa ostatnie zdania. @Devolaj93 poinformował, że firma nie chce zamykać rynku dla Polaków. Tak więc jeśli się rejestrujemy, wpisujemy sobie inne państwo niż Polska. Ta wypowiedź oznaczałaby, że należy zaznaczyć podczas rejestracji inny kraj niż Polska, bo firma nie chce się zamykać na Polaków. Teraz pytanie, czy to jest oficjalne stanowisko firmy, że firma nie chce się zamykać na Polaków, więc przy rejestracji  zaznaczamy inny kraj i tym samym łamiemy regulamin? Czy może to @Devolaj93 nałożył jakąś własną interpretację, albo wybiegł przed szereg przypisując takie intencje firmie, które wiążą się z łamaniem regulaminu przez użytkowników?  Jednak niezależnie od tego, powinno się informować ludzi o możliwym ryzyku w kontekście podania nieprawdziwych danych. W mojej ocenie brak takich i innych informacji o ryzyku dyskwalifikuje taką osobę jako lidera, promotora, sponsora, czy jak by tego kogoś nie nazwać.
×