Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

danwidlo

[SCAM] EMGOLDEX - emgoldex.com

Recommended Posts

Więc czemu jest w dziale SCAM? Nie powinno znaleźć się wpośród piramid finansowych lub w ostateczności w hyipach? Absolutnie nie bronie programu, bo ewidentnie każdy widzi że 8 osób pracuje na 1. Więc to nie wygląda różowo, jednak płacić płaci.

Ponieważ scam to jest nie tylko wtedy gdy nie płaci, ale i wtedy gdy osoby promujące oszukują i wzbudzają zaufanie co do programu w celu wykorzystania tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy. A tak jest właśnie w tym przypadku. Zresztą swego czasu przedstawiłem informację uzasadniającą dlaczego powinna ta piramidka znaleźć się w scamie, co też wkrótce się stało: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/9584-emgoldex-emgoldexcom/page-30&do=findComment&comment=300605

• Like 2

Witam miałbym pytanie czy ktoś wie jak wygląda dopłacenie do kwoty 7000euro żeby wyciągnąć złoto (chciałbym zainwestować w złoto)

ile dokładnie trzeba dopłacić do konta z głównego stołu zamówień, (raz już wpłacone 545), ile zapłacić za przesyłkę do polski co dzieje się później z tym kontem

i czy z każdego poziomu można tak dopłacić

ktoś się orientuje jak to wygląda i co trzeba zrobić ?

nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie? obrażać się nawzajem i prowadzić bezsensowne rozmowy potraficie całymi dniami

ale odpowiedzieć na konkretne pytanie nie ma komu? a tylu znawców tematu tu było hehehe

@sergio57  Wybacz, ze miałes doczynienia z "hienami", to sie nazywa etyka pracy, jedni beda latac za klientami na cmentarzu za kordonem, inni o 22 wchodzic do sal ortopedycznych, a inni poprostu maja swoja "mini" renome i klienci sami sie zgłaszaja zeby im pomoc. W odróznieniu od Ciebie, nie posiadam ani jednego niezadowolonego klienta, a juz napewno nie "oszukanego". I co nas różni ,Ty chcesz zarobic kase "po trupach" oszukujac naiwniakow nie liczac sie ich losem a ja wole mniej zarobic ale uczciwie.

PS: Wiedz że KIEDYS WSZYSTKO SIE OBROCI PRZECIWKO TOBIE.

Edited by fixu

Ja zaś kończąc offtop związany z DRB powiem tylko tyle, że działania polegające na lataniu za klientem po cmentarzu czy szpitalu można oceniać w zakresie moralno-etycznym nawet bardzo negatywnie to nie naruszają one prawa. Za to działania większości "liderów" EMGOLDEX oprócz kwestii etycznych podpadają pod kwestie karne. To co robią owi liderzy to świadome wprowadzanie w błąd. Perfidne oszustwo... 

Jest to bardzo przykre ze jestem obrażany i z góry wrzucany do jednego worka z innymi. Ja juz emgoldex nie robie od długiego czasu. Nikogo nie namawiałem siłą i osoby które były u mnie w grupie sami chcieli brać w tym udział. Ja przekazywałem tylko informacje jakie ja sam uzyskałem od innych. Nikt mnie nie pyta ile w innych firmach straciłem lub zostałem wprowadzony w błąd. Ja jako jedyna osoba która działała lub działa w emgoldex wypowiada się na tym forum. Nie wiem czemu inni nic nie piszą. Mam kontakt z osobami z tej firmy, widzę jak im się zamykają stoły i jak zarabiają ale na pewno nie będę działał nic w tym kierunku. @fixu bardzo mi przykro ze nie znasz mnie w ogóle a tak piszesz. Nikogo nie oszukalem i nie idę po trupach. Wiele odpuscilem ale znam wiele osób które dla kasy zrobi wszystko na pewno ją do nich nie należę. @antyhyip tez nie rozumiem jakim prawem wypowiadasz takie głupie słowa w moim kierunku bo nie znasz mnie bo nie mam w swoim gronie znajomych osób z którymi rozmawiam takiej toksycznej osoby. Powracając do Fixu to tez się dziwię bo na zdjęciu taki miły chłopak a w internecie niestety napinacz. Ja tam ogólnie biorę to średnio do ciebie bo każdy jest mądry przed komputerem ale gdy taka rozmowa miała by mieć miejsce na żywo to nie doszła by do skutku i każdy niech gada co chce ale nie było by tematu bo strach. Wiec napinajcie się w internecie bo w sumie tylko tu możecie. Bez odbioru i nie życzę sobie aby moja osoba która tak naprawdę jest bogu ducha winna jest publicznie omawiana i to chyba tylko z tego powodu bo ja się wypowiadam. Narzekacie na emgoldex a w sygnaturach co druga osoba ma piramidę i krzywe programy wiec nie jesteście wiarygodni. Szkoda gadać bo to forum hyb a idzie nie w tym kierunku w którym miało iść. Bo obgadujecie osoby z imienia i nazwiska zamiast dyskutować o programie. To jest przykre. Ja ogólnie odcinam się od online biznesu bo to wszystko jest krzywe - czy obrazy,czy wirtualne dyski w chmurze ,czy reklamy jakieś BAPy ,Quickboxy,Soczki ,klikania to wszystko jeden szit. Mogę tak pisać i pisać ale to itak nie dotrze. Proszę tylko o to aby nie dyskutować na mój temat. Ale znając nastawienie polaków to zrobi na złość i będzie gadał...

Jest to bardzo przykre ze jestem obrażany i z góry wrzucany do jednego worka z innymi. Ja juz emgoldex nie robie od długiego czasu. Nikogo nie namawiałem siłą i osoby które były u mnie w grupie sami chcieli brać w tym udział. Ja przekazywałem tylko informacje jakie ja sam uzyskałem od innych. Nikt mnie nie pyta ile w innych firmach straciłem lub zostałem wprowadzony w błąd. Ja jako jedyna osoba która działała lub działa w emgoldex wypowiada się na tym forum. Nie wiem czemu inni nic nie piszą. Mam kontakt z osobami z tej firmy, widzę jak im się zamykają stoły i jak zarabiają ale na pewno nie będę działał nic w tym kierunku. @fixu bardzo mi przykro ze nie znasz mnie w ogóle a tak piszesz. Nikogo nie oszukalem i nie idę po trupach. Wiele odpuscilem ale znam wiele osób które dla kasy zrobi wszystko na pewno ją do nich nie należę. @antyhyip tez nie rozumiem jakim prawem wypowiadasz takie głupie słowa w moim kierunku bo nie znasz mnie bo nie mam w swoim gronie znajomych osób z którymi rozmawiam takiej toksycznej osoby. Powracając do Fixu to tez się dziwię bo na zdjęciu taki miły chłopak a w internecie niestety napinacz. Ja tam ogólnie biorę to średnio do ciebie bo każdy jest mądry przed komputerem ale gdy taka rozmowa miała by mieć miejsce na żywo to nie doszła by do skutku i każdy niech gada co chce ale nie było by tematu bo strach. Wiec napinajcie się w internecie bo w sumie tylko tu możecie. Bez odbioru i nie życzę sobie aby moja osoba która tak naprawdę jest bogu ducha winna jest publicznie omawiana i to chyba tylko z tego powodu bo ja się wypowiadam. Narzekacie na emgoldex a w sygnaturach co druga osoba ma piramidę i krzywe programy wiec nie jesteście wiarygodni. Szkoda gadać bo to forum hyb a idzie nie w tym kierunku w którym miało iść. Bo obgadujecie osoby z imienia i nazwiska zamiast dyskutować o programie. To jest przykre. Ja ogólnie odcinam się od online biznesu bo to wszystko jest krzywe - czy obrazy,czy wirtualne dyski w chmurze ,czy reklamy jakieś BAPy ,Quickboxy,Soczki ,klikania to wszystko jeden szit. Mogę tak pisać i pisać ale to itak nie dotrze. Proszę tylko o to aby nie dyskutować na mój temat. Ale znając nastawienie polaków to zrobi na złość i będzie gadał...

Wybacz @sergio57 ale trudno nie mówić z imienia i nazwiska o osobach, które są polskimi twarzami EMGOLDEX w Polsce a  w swych prezentacjach, na swoich stronach w sposób bezczelny łżą by tylko nagonić jeleni to czegoś co jest PIRAMIDĄ a nie BIZNESEM.
Skoro EMGOLDEX od tych nieetycznych i przestępczych wręcz działań się nie odcina to dyskusja o tych pseudoliderach  jest dyskusją o programie. Jest dyskusją o EMGOLDEX...

Co do Ciebie. Zgadzam się z kol. @Pioter, że na naszym forum należałeś do nielicznego grona promotorów EMGOLDEX, który tutaj nie opowiadał bajeczek o gwarancjach, o tym że tu każdy zarabia. To prawda... Ja nie wiem co mówiłeś poza naszym forum więc o tym  się nie wypowiadam...

Z drugie strony Nie rozumiem gdzie ty widzisz atak na siebie, bo ja go dostrzec nie potrafię....

Domyślam się, że chodzi Ci o post @fixu

Tylko do tych wszystkich wiadomosci, relacji o upadku emgoldex powinni pokazywac te MORDY i podpisac IMIENIEM i NAZWISKIEM kto to promował i namawiał ! Banda naciągaczy i MOGE smialo tez tak nazwac pana D. Jurczyka , który wydzwaniał, wypisywal do mnie zebym "dał mu szanse" (czyt. pieniadze) 

I chociaż Jego stwierdzenie jest ostre i kategoryczne to pisze o czymś co zdarzyło się poza tym forum. Mnie przy Waszej rozmowie nie było. Nie zaprzeczyłeś też, że stosowałeś metody przez Niego opisywane. Odpowiedziałeś niemerytorycznym atakiem personalnym na @fixu kompletnie bez żadnego związku z tematem wątku.

@antyhyip też Cię nie obrażał ani nie atakował. Podzielił się jeno posiadaną przez siebie informacją i dociekał przyczyn takiego stanu rzeczy.

Wspomniany wyżej pan Jurczyk już nie promuje Emgoldexu i bardzo ostro się od niego odcina (podobnie jak większość ludzi z powyższego zdjęcia). No ciekawe dlaczego... ale (to moje osobiste zdanie) chodzi o to, żeby uniknąć odpowiedzialności ze względu na możliwość wystąpienia z powództwa cywilnego przez wiele wiele oszukanych ludzi, którzy byli przekonywani o braku jakiegokolwiek ryzyka i możliwości zwrotu wkładu w razie niepowodzenia.

Nie odniosłeś się do przedstawionego faktu, że już od EMGOLDEX się odcinasz, podobnie jak rzekomo większość ludzi z opublikowanego wcześniej zdjęcia liderów EMGOLDEX. Jeśli zaś faktyczne już nie promujesz aktywnie EMGOLDEX nie napisałeś co jest tego przyczyną ani co jest przyczyną, że ponoć znaczna część liderów ze zdjęcia już poleca inny złoty biznes... 

@antyhyip wyraźnie zakreślił, że chodzi o Twoją działalność w roli ambasadora EMGOLDEX poza naszym forum.

@sergio57 skoro to co napisał Fixu jest wyssane z palca to rozumiem, że nikogo do tego interesu nie przekonywałeś (bo to jednak co innego niż "pokazywanie swojego biznesu innym"), nikomu nie mówiłeś, że tutaj się zarabia na złocie, nikomu nie mówiłeś "złoty biznes, złota kariera", nikomu nie pokazywałeś zegarka, który otrzymałeś za dobre wyniki w Emgoldex (czyli nagonienie naiwnych), nikomu nigdy nie wspomniałeś, że to biznes na lata (jak każdy inny, który promujecie w swojej grupie), nikomu nigdy nie powiedzialeś, że nie ma żadnego ryzyka i komu się nie uda dostanie zwrot wkładu.

Jeżeli faktycznie nikomu nigdy nie udzieliłeś takich informacji to potwierdzam, że @Fixu opowiada rzeczy wyssane z palca.

Nie odniosłeś się do tego...

Oczywiście, nie musiałeś...

Narzekacie na emgoldex a w sygnaturach co druga osoba ma piramidę i krzywe programy wiec nie jesteście wiarygodni. 

Świetnie, brawo! Zauważ tylko o wszystkich tych programach w sygnaturkach mówimy czym są, że są piramidą, że 10 razy się zastanów czy w nie wejść, by nie ryzykować kasy, której utrata może być zbyt przykra...

Wy EMGOLDEX będący prawie IDENTYCZNĄ piramidą sprzedajecie jako najpewniejszy biznes pod słońce, że z EMGOLDEX nie można stracić, że włożenie w EMGOLDEX kasy nie wiąże się z żadnym ryzykiem....

I na tym polega różnica.

Czy kiedykolwiek komukolwiek Ty lub któryś z liderów ze zdjęcia powiedział, że EMGOLDEX jest piramidą?

Czy kiedykolwiek komukolwiek Ty lub któryś z liderów ze zdjęcia na pytanie, czy EMGODLEX jest piramidą odpowiedzieliście, że jest piramidą?

Wątpię... Słuchając Waszych webinarów i Waszej gurówny pewnie odrzekliście wyuczoną kwestią:

Piramidy są w Egipcie albo

Co nie jest piramidą...

Czy kiedykolwiek komukolwiek Ty lub któryś z liderów ze zdjęcia mówił, że EMGOLDEX to biznes bądź inwestycja - choć doskonale wiedzieliście, że to ani biznes ani inwestycja?

Przecież dlatego program wylądował w scamie. Dlatego, że liderzy łgali na istoty jego funkcjonowania...

Tak, tak... Program do scamu trafił nie dlatego, że ta piramida przestała płacić ale dlatego, że nie przyznawała się, że jest piramidą...

A... Jeszcze jedno... Dlaczego napisałem, że EMGOLDEX jest prawie identyczną piramidą z tymi z sygnaturek...

Bo jest jedna różnica... Znacznie większy próg wejścia niż w te BAPowe piramidy....

• Like 1

Jest to bardzo przykre ze jestem obrażany i z góry wrzucany do jednego worka z innymi. 

Powiem Ci dlaczego być może jesteś wrzucany do jednego worka z innymi. Ponieważ niemalże w ten sam sposób promowałeś Emgoldex, w jaki promowali go inni "liderzy". Oto tekst z Twojej strony:

5c2a2aedf1d59f62gen.jpg

Stronę można znaleźć wpisując w google "sergio57 i emgoldex". Co więcej, w ten sam sposób można znaleźć strony tego samego typu innych liderów. Wojciech Krupa to "leaan" a Mariusz Jacak to "mariogold". Nie jest to przeze mnie reklama stron tych osób, a jedynie ukazanie kłamliwego sposobu reklamowania tego scamu. Teksty na stronach są różne, więc sugerowałoby to, że autor miał wpływ na jej treść. A niezależnie od tego, pod tym co jest na Twojej stronie podpisujesz się swoim nazwiskiem. Podpisujesz się też pod promowaniem filmików Wojciecha Krupy, które wstawiłeś w miejsce "LINK*". 

Ja juz emgoldex nie robie od długiego czasu. Nikogo nie namawiałem siłą i osoby które były u mnie w grupie sami chcieli brać w tym udział. 

Nie trzeba siłą namawiać ludzi, aby ich oszukać. Wystarczy sprytnie zmanipulować i owieczki same pchają się na rzeź. A skala manipulacji w tym scamie jest spora. Wystarczy wspomnieć pseudo-wykłady Katarzyny Szmyd, która uczyła (nie wiem czy nadal uczy) uczestników jak manipulować innymi ludźmi, tylko po to, aby "było nas więcej" w piramidzie, a w zasadzie więcej kasy, bo ludzie tak naprawdę i tak się nie liczą. Dodajmy do tego strony tego typu co wyżej przytoczyłem i masę innych kłamstw dostępnych w internecie, i objawia nam się obraz niezłego oszustwa. 

Skoro już nie robisz emgoldex, to może warto by było jakoś zlikwidować tą swoją stronę. Bo sugeruje ona, że nadal twierdzisz że firma daje 100% gwarancji zwrotu kapitału, że jest to pewny biznes z gwarancją wypłacalności, itd...

Piszesz że wspólnie z grupą szukaliście firmy zapewniającej dobry dochód, gwarancję długowieczności i wypłacalności, i znaleźliście Emgoldex. Niech zgadnę, że działałeś w grupie ludzi, od których teraz próbujesz się odciąć, aby nie być wrzucony razem z nimi do jednego worka? 

W innym miejscu w internecie można znaleźć informację o zorganizowanym szkoleniu  dotyczącym Emgoldex, gdzie organizatorem szkolenia byłeś Ty:

6ba9883450ccf38cgen.jpg

Charakter ogłoszenia wyraźnie sugerujący wspaniały biznes bez ryzyka. I nawet informacja o tym że nie ma obowiązku przystępować do biznesu, nie ratuje manipulacyjnego charakteru tego ogłoszenia. Trudno bowiem aby napisać tam że każdy uczestnik spotkania miałby obowiązek przystąpić do programu. Typowa sztuczka socjotechniczna, podobna do tych, których Katarzyna Szmyd uczyła swoich "uczniów" na webinarach. Czyli najpierw krótko powiedzieć o programie (czytaj - zaciekawić ofiarę), a następnie wkomponować element, że jak nie chcesz przystępować do programu, to nie musisz (co podświadomie ofiara może odebrać jako potencjalną stratę okazji do wzbogacenia się - tym samym jej chęć do wejścia do programu może nawet wzrosnąć).

Także nie powinieneś się dziwić, że skoro obracałeś się w gronie głównych liderów Emgoldex, i tworzyłeś z nimi filmiki, a na stronie w podobny co oni sposób reklamowałeś ten scam, to teraz jesteś kojarzony z pseudo-liderstwem tej piramidki. I to niezależnie od tego, że być może zmieniłeś swoje podejście do tego "biznesu".

Edited by Polon

@Kubles,

jak sam widzisz, osoby które znają wszystkie szczegóły (zapewne również te o które pytasz) tu nie zaglądają - inaczej jako uczciwi  ;)   biznesmeni i biznesmenki  :)  by Ci odpowiedzieli. Ci co są - nie wiedzą, bo ich w programie (już) nie ma.

Ponieważ podawanie kontaktów na tym forum jest niedozwolone, to polecam tą stronę - tam znajdziesz kontakty do osób które powinny Ci pomóc. Zadzwoń, napisz do nich. Na pewno chętnie pomogą...

mam pytanie: czy za takie łgarstwo możną "pociagnac" osobe do odpowiedzialnosci ? 

"Jawne wprowadzanie w błąd i kłamstwa"   art. 286 k.k.:

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Edited by fixu

Jeżeli jesteś poleconym tej pani to możesz złożyć doniesienie (postępowanie toczy się z urzędu). Wtedy najpewniej uzyskasz status uzyskasz pokrzywdzonego.

Jeżeli nie jesteś jej poleconym postępowanie będzie także się mogło toczyć ale najpierw organy będą musiały znaleźć pokrzywdzonych, co w wbrew pozorom nie jest takie łatwe ponieważ prowadzący postępowanie przygotowawcze nie może apriorycznie przyjąć, że każdy kto wszedł w program został wprowadzony w błąd (oszukany) oraz, że w ogóle doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - chyba, że wskaże się w zawiadomieniu konkretnych potencjalnych pokrzywdzonych.

Właśnie te niuanse wykorzystują naciągacze. Problemem jest też wstyd oszukanych.

W programach z mniejszą kwotą wejścia nie chcą chodzić po sądach dla kilkuset złotych. W tych o większych naciągniętymi są najczęściej osoby o wyższych dochodach, niejednokrotnie przedsiębiorcy. A tym po prostu jet głupio przyznać się do zrobienia głupoty a wtopiona w program kasa jest relatywnie niewielka...

A... Najprościej złożyć zawiadomienie dot, osoby, która faktycznie Cię oszukała te materiały filmowe były jej technicznym środkiem do oszustwa.

jaki to biznes [wulgaryzmy]? sam nie wierzysz w to co piszesz!

@pepperonis jaja sobie robisz? to za ten post , który napisał halley ja otrzymałem ostrzeżenie?

Edited by Kris
A teraz dostaniesz ostrzeżenie za OT. Do zastrzeżen co do decyzji moderatorskich służy odpowiedni dział.

Z fb Wojciecha K.

Jeśli ktoś jeszcze nie widzi tu szansy biznesowej to odpowiedź moim zdaniem jest tylko jedna - "Nie rozumie jak tutaj zarabiać" - pamiętajmy, że to biznes dla każdego kto tylko chce pokazać tą szanse biznesową kolejnym osobom tak by po prostu pomóc im samym zarabiać i osiągnąć tu sukces.

Czyli wynika że większość osób piszących w tym wątku (w tym ja) nie rozumie jak tam zarabiać, skoro wypowiadają się nieprzychylnie o programie. 

Może problem jest w tym, że nie każdy chce naciągać, kłamać i oszukiwać tak jak to robią pseudo-liderzy. Uczciwe osoby które by chciały wejść, pewnie nie rozumieją jak tu zarabiać, bo z natury chciałyby uczciwie zarabiać, a naciągacze uczą ich na webinarach jak manipulować ludźmi i kłamać. Więc tak, uczciwe osoby mogą nie rozumieć jak tu zarabiać, ale tylko z tego względu że chciałyby być uczciwe, a do zarabiania w tej piramidzie potrzebne są umiejętności kłamania, naciągania i manipulowania.

Edited by Polon
  • Like 2

wiele wody upłynęło a tymczasem promowanie piramidy ma się świenie. Ostatnie spotkanie szkoleniowe (czyli jak wciągać jeleni) odbyło się w Mikorzynie 13-14 grudnia.

Osoby ktore wylacznie dolaczyly nie powinny byc pociagane do konsekwencji, ale osoby ktore wprowadzaly nastepnych jak NAJBARDZIEJ!

Ja nie wiem poco te dyskusje. Czy ktoś wprowadzał czy nie. Każdy z nas przecież zaczynał w jakieś firmie. Być może nowe osoby spotkały się z emgoldex jako ich pierwszy biznes i byli na fali. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Nie jest to fair podejście. Jak dla mnie fixu ty za dużo podskakujeaż nie mając podstaw do prowokacji. Ja nie będę wielce dyskutował ale jak dla mnie każdy kiedyś zaczynał i świadomość była różna.

Dyskusje Sa po to zeby pokazac niczego nieswiadomym jak falszywymi mendami sa ludzie  namawiajacy ich do tego rodzaju "biznesu" w sposob jaki roblili to polscy "wielcy" liderzy . A ty sergo przestaj jzu sie na sile wybielac bo sam brales w tym udzial  i teraz na kazdym kroku udajesz nawroconą owieczke ktora zle wilki namawialy do wciagania ludzi w bagno. Pisanie kazdy kiedysc zaczynal i swiadomosc byla rozna - rozbawiles mnei do lez - jesli dobrze pamietam dosknale weidziales czym jest emgoldex a to ze po jakims czasie przestales brac czynnie w tym udzial nic nie znaczy (obstawiam ze panowie liderzy za maja frajerow  wpuszczali pod ciebie i rpzestalo ci sie oplacac) a teraz udawanie ze mnei tam nie bylo ja nic nie wiedzialem  jestem niewinny .

To nie jest dyskusja o kol. @sergio57 lecz o emgoldex :)

Sergio w tym wątku, o ile mnie pamięć nie myli, zapewniał, że przedstawia swoim poleconym jak program funkcjonuje. Ja nie mam powodu mu nie wierzyć, że przekazywał całą posiadaną przez siebie wiedzę w sposób w jaki rozumiał działanie tego programu.

Ważne jest to, że teraz rozeznał się na programie i tym pod czym EMGOLDEX był ukryty i o tym mówi.

Czego oczekujesz? By nadal bronił sowich dawnych pozycji?

Ostatni Jego post jest odpowiedzią na post @fixu, który ma 100% racji.

Pewnie jednak post @fixu został przez Niego odczytany jako domaganie się karania każdego kto przyprowadził poleconego.

Ja go tak nie odczytuję...

W zasadzie nie ma nawet powodów by zmieniać prawo...

W zakresie prawa karnego za oszustwo odpowiada ten, kto świadomie wprowadzając w błąd lub błąd wykorzystując doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

I to wystarczy. Spod tego paragrafu nie będą więc karani ci, którzy tylko w piramidę weszli, bo wszak rozporządzili wyłącznie własnym mieniem ani Ci, którzy nie byli świadomi mechanizmu działania projektu nawet jeśli kogoś do programu wprowadzili... Mogą oni jednak odpowiadać na gruncie cywilnym. 

Natomiast @sergio57 niewątpliwie ma rację, że ktoś, kto pierwszy raz zetknie się z machiną prania mózgów w tego typu programach, w których w istocie uczy się zachowań sztampowych i podsuwa się do wyuczenia prostą pseudoodpowiedź na każdy zarzut wraca do treści ostrzeżeń dopiero gdy straci... Gdy okaże się, że program nie działa jak liderzy opowiadali, gdy okaże się zwykłą piramidą. Ale okaże się na własnej skórze... Bo jeśli to skóra kolegi to znaczy, że kolega jest leń ale zarobi;, tylko trochę później :)

@gcarnage gadać to ty sobie możesz. Takim tonem dyskusja prowadzi do niczego. Jakieś wypominania i t p. Ja przynajmniej się odYwam na forum i mnie widać. Ale taki już nasz sport narodowy: marudzenie.narzekanie. aby bliźniemu było gorzej. nie wychodzić poza szereg. Niestety. hejterów nie brakuje. Mnie tam taki najazd na moją osobę nie rusza bo nikt udzielający się tutaj mnie osobiście nie zna prócz jednego kolegi z szczecina 😀

Lepszy jeden nawrócony, niż żaden. Popieram @pepperoniss - co niby @sergio57 miałby teraz robić? Podtrzymywać swoje zdanie sprzed kilku/kilkunastu miesięcy? To by było dobrze? A teraz, jak mówi, że daje sobie z tym spokój to jest... też niedobrze? To może powiedzcie człowiekowi co ma robić, żeby jednak dobrze było! Każdy zasługuje na drugą szansę. Nawet morderców wypuszczają po 25 latach - a często znacznie wcześniej.

Idąc tokiem rozumowania niektórych forumowiczów należałoby za kradzież cukierka wsadzać do ciurmy na wieki wieków. 

Jeżeli o mnie chodzi to do tejże ciurmy kilka osób za Emgoldex bym wsadził, ale nawet "zawiasy" dałyby łajdackiej bandzie trochę do myślenia.

Co my tutaj jednak o Emgoldex będziemy gadać... oni mają już kolejny "MLM", który promują i to bez @sergio57 na pokładzie, którego pozdrawiam :)