Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Sign in to follow this  

Jak skutecznie zarabiać na wypełnianiu ankiet?


Description

Jest to poradnik o zarabianiu poprzez wypełnianie płatnych ankiet, znajdziesz tu podstawowe informacje o tym gdzie warto się zarejestrować, co zrobić żeby zarobić, jakich błędów unikać.

Jeśli chcesz zarobić dzięki pracy w Internecie miesięcznie kilkanaście albo  kilkadziesiąt złotych, a nie chcesz inwestować własnych pieniędzy lub nie chcesz, nie potrafisz polecać różnego typu programów zarobkowych, to mój poradnik jest właśnie dla Ciebie.

W Internecie można zarabiać na wiele sposobów, a jednym z nich jest wypełnianie płatnych ankiet na portalach, panelach badawczych.

 

Jak zacząć, jakich błędów nie popełniać?

1. Chcąc zarabiać na płatnych ankietach musisz przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, iż tu nie ma szybkiego zysku, tu z dnia na dzień nie zarobisz dużych pieniędzy, a czasami zdarzają się dni, że nie zarobisz żadnych pieniędzy, tu działa zasada ze znanego przysłowia „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”.

 

2. Źeby znaleźć dobry portal/panel badawczy (dobry=wypłacalny) powinieneś na początek poświęcić trochę czasu na prześledzenie informacji, które pojawią się, gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszesz hasło „płatne ankiety”, „płatne ankiety online”, „zarabianie na ankietach”, „portale badawcze zarabianie” itp. Ponadto warto zajrzeć na fora internetowe, takie chociażby jak Hyipforum i jemu podobne, jak również poszukać w sieci blogów/stron osób, które już zarabiają na wypełnianiu płatnych ankiet. Informacje zebrane z tych wszystkich stron, w szczególności pożądane są informacje o tym, że dana strona wypłaca wynagrodzenia, pozwolą Ci na zrobienie listy najbardziej popularnych, wypłacalnych portali/paneli badawczych. Będzie ich z pewnością około 20. Warto również prześledzić strony zagraniczne, gdyż i na kilku zagranicznych portalach możemy się rejestrować i zarabiać.

 

3. Jeśli skompletujesz listę portali/paneli badawczych odwiedź stronę każdego z nich ale absolutnie nie rejestruj się od razu! Wiem, że to może być trudne, bo już natychmiast chciałbyś zacząć wypełniać ankiety i przygarniać PLN lub $ ale w pierwszej kolejności zapoznaj się z regulaminem danego portalu/panelu badawczego, jak również treściami zamieszczonymi w FAQ.

 

4. Każdy portal/panel ma własne regulacje dotyczące zasad ogólnych, zasad uczestnictwa, zasad wynagradzania, ma też opisane procedury dotyczące ochrony naszych danych osobowych, to bardzo ważna kwestia, jak również nie mniej ważne kwestie dotyczące usunięcia konta (w końcu kiedyś może nam się znudzić wypełnianie ankiet:)). 

 

5. Większość portali/paneli badawczych za wypełnienie ankiety przyzna nam punkty, które będziemy mogli wymienić na określone nagrody. Piszę nagrody ale tak naprawdę przeważająca liczba wypłacalnych portali/paneli badawczych przekaże nam wynagrodzenie w postaci gotówki przesłanej na nasze konto bankowe lub konto w systemie PayPal. W zasadzie serwisy badawcze odchodzą już od nagród w postaci bonów upominkowych do określonych sklepów (np. Empik, perfumerie) lub gadżetów typu koszulki, kubki itp. Oczywiście możemy również nasze punkty przekazać na akcje charytatywne np. Pajacyk PAH.

 

6. A do czego przyda nam się znajomość regulaminu? A mianowicie do tego, że co portal/panel to inne zasady zatwierdzania punktów za wypełnienie ankiet, minimum punktów, które musimy zdobyć żeby wypłacić, inny czas przesłania nam wynagrodzenia. Są portale/panele, które od razu po wypełnieniu ankiety dopisują punkty do naszego konta (takie lubię najbardziej), ale są również takie, które te punkty dopiszą do naszego konta w ciągu maksymalnie 30 dni kalendarzowych po zakończeniu danego badania marketingowego lub sondażu opinii publicznej. To rozwiązanie stosowane dosyć często i tak naprawdę trzeba liczyć na uczciwość danego portalu/panelu, że dopiszą nam punkty za ankiety, bo weryfikowanie temu samemu to już spora uciążliwość. A składanie reklamacji w tym zakresie wymagałoby pewnie posiadania zrzutów ekranu, że daną ankietę ukończyliśmy. Po uzbieraniu określonego minimum punktowego lub minimum kwotowego do wypłaty możemy zlecić przekazanie środków na nasze konto w banku lub konto PayPal. I tu też musimy uzbroić się w cierpliwość, bo czas oczekiwania to od 14 do 45 dni kalendarzowych.

 

7. Otrzymując ankiety z danego portalu/panelu badawczego jednocześnie otrzymamy informację o czasie potrzebnym na wypełnienie danej ankiet, jak również informację o wynagrodzeniu jakie otrzymamy za jej wypełnienie. Czasami zdarza się tak, iż nie zostaniemy zakwalifikowani do danej ankiety (nasz profil nie będzie poszukiwany, pożądany) i wówczas możemy ale nie musimy otrzymać minimalne wynagrodzenie za tzw. gotowość do badania. Dla przykładu: czas potrzebny na wypełnienie ankiety 6 minut, wynagrodzenie 1.20 PLN, rozpoczynamy wypełnianie wybieramy kobieta, lat 25 i pokazuje się informacja, iż „szukamy osób o innym profilu, dziękujemy za udział do twojego konta zostanie dodana kwota 0.20 PLN”.

  

8. Ankiety, które będziemy otrzymywać różnić będą się czasem, jaki będziemy potrzebowali na ich wypełnienie, jak również wartością (punktową, kwotową) jaka zostanie dodana do naszego konta. Powiadomienia o nowych ankietach przeważnie otrzymujemy na adres mailowy podany przy rejestracji, ale warto też przynajmniej raz dziennie zalogować się do danego serwisu, bo zdarza się, iż powiadomienie o ankiecie może nie dotrzeć do nas na maila. Oczywiście kto pierwszy ten lepszy, więc niech nie zaskoczy nas sytuacja, w której klikając na link do ankiety zobaczymy komunikat, iż docelowa liczba respondentów została osiągnięta. Też tak może się zdarzyć.

 

9. Po zapoznaniu się z regulaminem oraz FAQ portali/paneli badawczych, wyborze tych, które nam odpowiadają czas na rejestrację. Formularz rejestracyjny jest rzec można standardowy, wybieramy swój login, podajemy adres e-mail, ustanawiamy hasło. Otrzymujemy na maila potwierdzenie rejestracji i logujemy się do serwisu. Tu czeka na nas trochę pracy, gdyż musimy uzupełnić swój Profil badacza. Przeważnie zostaniemy zapytani o takie dziedziny jak: wykształcenie, zawód, opieka zdrowotna, media, podróże, gospodarstwo domowe, zainteresowania, hobby itd., itp. Czy podajemy tu dane zgodne z prawdą? Ja osobiście nie mam z tym problemu, ale to indywidualna decyzja każdego, kto się rejestruje.

 

10. Źeby poprzez wypełnianie płatnych ankiet zarobić kilkanaście, kilkadziesiąt PLN miesięcznie to niestety nie jest wskazane zarejestrowanie się tylko w jednym portalu/panelu badawczym. A dlaczego? Otóż po pierwsze ankiet nie będziemy dostawać codziennie, nie będą to też zawsze super płatne ankiety, w wielu portalach trzeba czekać na dopisanie punktów do konta, a w każdym na wypłatę pieniędzy. W takim razie na ilu stronach się zarejestrować, żeby czas poświęcony na wypełnianie ankiet przyniósł skutek finansowy w postaci wpływu na nasze konto? Jeśli masz dużo, dużo, dużo, dużo wolnego czasu, lubisz dzielić się swoimi opiniami, interesujesz się badaniami opinii publicznej to możesz zarejestrować się w tylu portalach/panelach ile obecnie jest wypłacalnych, lub w ilu Ci się spodoba. Może to być 20, 30 albo i więcej. Jest tylko jedno zagrożenie. Rejestrując się w tak wielu portalach/panelach możesz owszem otrzymywać wiele ankiet ale nie musisz, a na wypełnienie wszystkich po prostu nie starczyć Ci czasu i mogą przepaść te najbardziej wartościowe czytaj najlepiej płatne. Tak więc jak we wszystkim umiar i rozsądek wskazane.

 

11. Za co możesz otrzymać dodatkowe punkty? Wiele serwisów stosuje system przyznawania dodatkowych punktów za zaproszenie innych osób do rejestracji. Oczywiście nie działa to tak, że zapiszemy całą swoją rodzinę i pół fikcyjnego miasta i otrzymamy za to mnóstwo dodatkowych punktów. Każda osoba zarejestrowana z naszego polecenia będzie musiała spełnić określone warunki, żebyśmy otrzymali za nią dodatkowe punkty. Będzie musiała np. utrzymać aktywność konta przez co najmniej miesiąc, będzie musiała wypełnić określoną liczbę ankiet itp. Tak więc warto zapraszać, ale nie każda zarejestrowana z naszego polecenia osoba da nam profity.

 

12. Jakie portale/panele mogę polecić? Lista subiektywna :D

StudentsWatch.pl – muszę szczerze przyznać mój ulubiony portal dlatego napiszę o nim trochę więcej. Reklamują się jako pierwszy w Polsce społecznościowy serwis badawczy i rzeczywiście w serwisie jest mnóstwo ankiet społecznościowych, tworzonych przez jego użytkowników. Oczywiście jeśli chcemy sami również możemy tworzyć swoje ankiety. Każda z zarejestrowanych osób za darmo może stworzyć i mieć aktywny jeden projekt (czytaj jedną aktywna ankietę) z liczbą 150 wywiadów udzielonych przez użytkowników portalu. Jeśli jesteśmy zainteresowani tworzeniem większej liczby projektów wykupić musimy odpowiedni pakiet. No ale to dodatek.

Ogólnie serwis bardzo przejrzysty, łatwy w obsłudze, a co najważniejsze zebranie minimum do wypłaty (50 PLN) zajmuje mniej niż dwa miesiące. W serwisie zdobywamy dwa rodzaje punktów StudentsPoints – otrzymujemy za ankiety komercyjne, wymieniane na nagrody oraz SocialPoints - punkty prestiżowe, otrzymujemy za udział w ankietach niekomercyjnych tworzonych przez użytkowników.

Minus tego portalu jest taki, że niby powiadomienia o ankietach otrzymujemy na maila ale u mnie nie zawsze docierają. Niemniej jednak tak polubiłam ten portal, że jego zakładkę mam na pasku i zawsze mogę sprawdzić czy nie ma jakieś ankiety.  

 

Globaltestmarket.com

Mypanelbase.com

Iwadi.pl

Thepanelstation.com

Myiyo.com

Epanel.pl

Zymetria.pl

ReaktorOpinii.pl

Bo-panel.pl

Ipoll.com

I-say.com

Imasonline.pl

 

Podsumowanie

  • Po pierwsze czytaj, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj regulaminy serwisów i ich FAQ;
  • Nie rejestruj się we wszystkich serwisach, które wpadną Ci w ręce, wybieraj rozsądnie, sprawdzaj czy będziesz mógł usunąć swoje konto;
  • Zanim zaczniesz się gdziekolwiek rejestrować odpowiedz sobie na pytania czy będę mieć czas, żeby wypełniać ankiety, czy jestem zbieraczem, ciułaczem drobnych PLN, $ i cierpliwie będę czekać na uzbieranie wymaganego minimum i wypłatę wynagrodzenia, czy faktycznie chcę to robić, czy może poświęcę mój czas na coś innego?;
  • Nie logujesz się do danego portalu/panelu badawczego od co najmniej dwóch miesięcy? Usuń konto!
  • Korzystaj z możliwości dodatkowego zbierania punktów, wynagrodzenia za promowanie serwisów i zapraszanie innych do rejestracji;

Powodzenia!Recommended Comments

×