Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Sign in to follow this  

Rodzina 500+


Description

Kilka ważnych i potrzebnych informacji o programie 500 zł

W piątek 1 kwietnia 2016 ruszył program "Rodzina 500+. W pierwszym dniu zostało złożonych ponad 100 tys. wniosków o dofinansowanie w kwocie 500 zł na dziecko.

Wniosek o dofinansowanie można złożyć elektronicznie (jeśli się posiada odpowiednie konto bankowe) lub osobiście- w ośrodku pomocy społecznej.

Pomoc finansowa przysługuje na dziecko do momentu ukończenia przez nie 18-stego roku życia. Z pomocy mogą skorzystać obywatele Polski oraz cudzoziemcy zamieszkujący terytorium RP.

 

Świadczenie wynosi 500 zł / miesiąc. Przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko, bez względu na osiągane dochody rodziny.

 

Zasiłek na pierwsze dziecko można otrzymać w przypadku, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł.

 

Ogólnie można powiedzieć, że 500+ to długofalowy program, który pomaga pokrywać wydatki na wychowanie dzieci.

Pieniądze będą wypłacane co miesiąc aż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

 

Świadczenie 500 zł mogą pobierać :

 

rodzice, jeden rodzic, opiekunowie prawni, faktyczni opiekunowie. Wspomniane świadczenia przysługuje w przypadku: własnego dziecka, dziecka małżonka, adoptowanego dziecka lub dziecka znajdującego się pod opieką prawną.

 

Myślę, że ten krótki poradnik nieco przybliżył Wam projekt 500+ i, że warto z takiej pomocy skorzystać.

 

:) :) :)Recommended Comments

Co sądzicie o opisanym programie? Wszelkie komentarze mile widziane

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie mam dobrego zdania o tym programie. Wydaje mi się, że jest to typowa kiełbasa wyborcza. Kiedyś w jakimś filmie usłyszałem: "daj człowiekowi rybę, to ją zje i jutro będzie głodny. Daj człowiekowi wędkę, to będzie ryby sam sobie łowił i nigdy nie będzie głodny". Ten program "daje rybę", a nie "wędkę". Pieniądze powinni przeznaczyć na obniżenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw, co w dłuższej perspektywie przełożyłoby się na wyższe zarobki.

Poza tym, mam jedno dziecko. Skoro od 2-go dziecka jest 500 zł, to dlaczego od 1  nie jest 250 zł? Czuje się pokrzywdzony, bo moje dziecko tak samo musi jeść, muszę je ubrać, zapewnić całą, że tak to określę "otoczkę". To że nie mam 2-go dziecka nie oznacza, że ono jest gorsze. Natomiast według tego programu jest, ponieważ nie zasługuje na pomoc ze strony państwa.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Według mnie niesprawiedliwe jest to, że tylko dzieci do ukończenia 18 roku życia mogą z tego skorzystać. Pieniądze powinny być wypłacane aż do ukończenia przez młodzież szkoły. Czym się różni taki 17-latek od 19-latka? Potrzeby mają podobne, a tylko pierwsze z nich skorzysta z 500+. Chyba, że jest to taka sprytnie ukryta aluzja, aby po ukończeniu liceum/technikum nie myśleć o studiach tylko zacząć zarabiać...

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Mnie natomiast zastanawia jeden fakt- odnośnie tego programu "Rodzina 500 +"

Rządy -wiadomo się zmieniają- a że program jest długofalowy oznacza to, że następne będę musiały wywiązywać się z tej obietnicy.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie będą musiały. Po objęciu władzy kto im "zabroni" wycofać się z programu?

Oczywiście, zmiana może nastąpić raczej w wyniku zmian rządu po wyborach w sytuacji, gdy obecna partia rządząca nie będzie w stanie zablokować zmiany ustawy w Sejmie.

​Jeżeli rząd chciał wprowadzić taki program, bardziej sprawiedliwe by było, gdyby nie wiązał go z ilością dzieci (oczywiście jedno dziecko obowiązkowo, żeby zakwalifikować się do programu). Jedynym kryterium powinien być dochód na głowę członka rodziny a nie ilość dzieci w tejże rodzinie. Teraz może dochodzić do absurdalnych sytuacji gdzie każdy z rodziców zarabia po 8 tys. zł na głowę i mając 2 dzieci dostaną pieniądze z programu. Natomiast samotna matka zarabiająca minimalną pensję krajową i posiadająca jedno dziecko takiej pomocy nie dostanie.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie będą musiały. Po objęciu władzy kto im "zabroni" wycofać się z programu?

[... ]Teraz może dochodzić do absurdalnych sytuacji gdzie każdy z rodziców zarabia po 8 tys. zł na głowę i mając 2 dzieci dostaną pieniądze z programu. Natomiast samotna matka zarabiająca minimalną pensję krajową i posiadająca jedno dziecko takiej pomocy nie dostanie.

 

Znam taki przypadek że dziewczyna została sama z dzieckiem i utrzymuje się z renty socjalnej i ledwo co dostała bo ma zasądzone alimenty... których nie dostaje. Jakoś się prześlizgnęła i czeka w nadziei na decyzję że przyznają ale w przyszłym roku już powiedziane że wątpliwe by dostała jeśli cokolwiek dorobi sobie... bez sensowne dziury w tym programie niestety.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Każdy zasiłek tworzy patologię. Zmuszą do nic nie robienia. Otrzymasz zasiłek którego cały czas będzie za mało (zgodnie z piramidą potrzeb) starczy na to i tamto ale na inne rzeczy już nie. Ludzie pieniądze na głupoty wydadzą i to jest najgorsze. W mojej ocenie lepiej zamiast zwiększać podatki na tego typu zasiłki podatki obniżać. Wtedy człowiek ma więcej pieniędzy w kieszeni które sam zarobi.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
×